0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Populárny stablecoin pod paľbou regulačných orgánov

Komisia pre cenné papiere a burzu Spojených štátov (SEC) zaostrila svoju pozornosť do sféry kryptomenového priemyslu. Zamerala sa na Binance USD (BUSD), ktorý je jedným z najväčších stablecoinov na trhu.

V utorok 13. februára 2023 SEC vydal oznámenie pre spoločnosť Paxos, v ktorom uviedol, že BUSD je neregistrovaný cenný papier. V rovnakom čase Ministerstvo finančných služieb štátu New York (NYDFS) vydalo spoločnosti Paxos nariadenie zastaviť vydávanie BUSD.

Paxos je emitentom a vlastníkom stablecoinu BUSD, ktorý je krytý americkým dolárom. Vznikol po nadviazaní partnerstva s kryptomenovou burzou Binance v septembri 2019. V súčasnosti má trhovú kapitalizáciu viac ako 13 miliárd dolárov.„Stablecoiny sú kľúčovou bezpečnostnou sieťou pre investorov, ktorí hľadajú ochranu pred výkyvmi na trhu, obmedzenie ich prístupu by priamo poškodilo milióny ľudí na celom svete,“ uviedol zástupca Binance v reakcií na nedávne udalosti.

Paxos Trust Company sa vyjadrila, že „kategoricky nesúhlasí“ s regulátorom cenných papierov Spojených štátov amerických, ktorý opísal Binance USD ako neregistrovaný cenný papier. Zároveň dodala, že neváha „v prípade potreby viesť rázne súdny spor“. No pod vplyvom udalostí je spološnosť Paxos nútená zastaviť razenie nových tokénov BUSD, s účinnosťou od 21. februára 2023.

Paxos ďalej registrovaných zákazníkov ubezpečil, že BUSD zostane plne podporovaný minimálne do februára 2024. „Noví a existujúci zákazníci Paxos budú môcť vyplatiť svoje prostriedky v amerických dolároch alebo konvertovať svoje tokeny BUSD na dolár Pax (USDP), regulovaný stablecoin krytý americkým dolárom, ktorý tiež vydáva Paxos Trust,“ povedal Paxos.

 

Čo na to CEO Binance

Changpeng Zhao, generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Binance, tiež známy ako „CZ“ reagoval na tvrdé kroky regulátorov proti stablecoinu BUSD, ktorý je viazaný na americký dolár. CZ povedal, že" kryptomenový priemysel pravdepodobne začne používať stablecoiny viazané na iné meny, napríklad euro, jen alebo singapurský dolár." Čím sa jednoducho vyhnú prísnym regulačným zákonom Spojených štátov.

Prečítajte si tiež: Najviac sankcionované krajiny zachráni nový stablecoin

BYBIT banner

To, že BUSD začína svoj boj s regulačnými orgánmi ovplyvnilo aj natívny tokén Binance BNB. Ten po zverejnení informácií o BUSD stratil taktiež dôveru investorov a v priebehu 16tich hodín sa prepadol o 10%.

BNB/USDT graf

BNB/USDT graf

Changpeng Zhao hovorí, že burza Binance bude aj ďalej podporovať BUSD napriek tomu, že emitent Paxos dostal príkaz zastaviť ťažbu stablecoinu americkými regulátormi SEC a New York.

Zdroj: https://cointelegraph.com/

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Mohlo by ťa zaujímať

cart