U 79 % retailových investorov došlo k vzniku straty.
Recenzia Anycoin

Anycoin predstavuje českú zmenáreň kryptomien, ktorá ponúka rýchle a jednoduché transakcie kryptomien, dokonca aj bez nutnosti vlastniť krypto peněženku.

Táto krypto-zmenáreň sa nesústredí len na známe kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum, Ripple alebo Litecoin, ale aj na menej rozšírené altcoiny ako napr. Atom, Cardano, Polkadot atď.

Úvod o Anycoin

Hoci Anycoin začal svoju činnosť až v roku 2019, v súčasnej dobe je k dispozícii v celej Európskej únii a získava prevažne pozitívne ohlasy. Pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivý a jednoduchý spôsob, ako investovať do kryptomien, by mohla byť Anycoin skvelou voľbou.

Treba však poznamenať, že na Anycoin platforme momentálne nemožno vykonávať výmenu medzi dvoma rôznymi kryptomenami. Kľúčovým prínosom Anycoinu pre slovákou je možnosť nákupu kryptomien za eurá. Okrem EUR je však možný aj nákup za CZK.

Anycoin

Kedykoľvek sa môžete rozhodnúť, či chcete nechať svoje aktíva na Anycoin účte alebo ich poslať priamo do vašej krypto peněženky.

Pokiaľ ide o poplatky, Anycoin sa vyznačuje nízkymi a transparentnými poplatkami za obchodovanie s kryptomenami.

Bezpečnosť je pre Anycoin rovnako prioritou. Investuje značné prostriedky do zabezpečenia svojej platformy, aby chránil údaje a aktíva svojich klientov. Aj keď odporúča klientom, aby si aktíva preniesli do svojich vlastných peněženiek (softwarových alebo hardwarových).

Ponúka tiež dvojstupňové overenie, čo zvyšuje bezpečnosť užívateľských účtov. Všetky kryptomeny klientov sú uložené na bezpečných trezoroch v pomere 1:1, čo minimalizuje riziko bankového krachu alebo trhovej volatility.

Vzhľadom na to, že ide o českú firmu, ponúka podporu v češtine, slovenčine a angličtine. V prípade otázok môžu klienti využiť e-mailový kontakt alebo telefonickú zákaznícku linku, ktorá je dostupná v pracovné dni od 9:00 do 17:00.

Významnou prednosťou Anycoin je, že je možné ju využívať bez vytvorenia účtu, a to či už pri kúpe alebo predaji kryptomien. Pri nákupe bez potreby registrácie máme na výber dve možnosti stanovenia kurzu.

Anycoin - nákup

Nákup a predaj BitcoinuEthereaLitecoinu a ďalších

Ako na Anycoin nakúpiť kryptomeny:

Prvá možnosť: Môžeme nakúpiť kryptomeny za trhový kurz. V tomto prípade bude kryptomena zakúpená za aktuálny kurz v momente príchodu peňazí (z bankového účtu). Tu vzniká neistota, pretože cena môže byť výhodnejšia alebo menej výhodná. Závisí to od kurzu v čase transakcie.

Druhá možnosť: Kúpa za kurz, ktorý je aktuálny v čase vytvorenia objednávky. Tu nehrozí, že by sme kúpili výrazne lacnejšie alebo drahšie, ale existuje riziko, že nákup nemusí byť automaticky dokončený kvôli veľkým cenovým výkyvom na trhu. V takomto scenári má zákazník možnosť buď aktualizovať kurz alebo zrušiť objednávku.

Pokiaľ sa rozhodnete registrovať na Anycoin, získate prístup k tretej možnosti nakupovania – k tzv. Vlastnému kurzu. Vaša objednávka bude uzatvorená, keď trhový kurz dosiahne hodnotu, ktorú ste si sami určili.

Predtým než dokončíte svoju objednávku, Anycoin vás poprosí o špecifikáciu účelu nákupu, či už ide o:

  • uskladnenie majetku,
  • špekuláciu na zmenu kurzu,
  • platbu za služby alebo tovary,
  • alebo iný účel (tu je potrebné uviesť účel vlastnými slovami).
Anycoin
Anycoin - nákup

Aby mohol zákazník využiť benefity platformy Anycoin, je potrebné si vytvoriť účet. Medzi hlavné prednosti registrácie na Anycoin patria: staking, pravidelné dokupovanie (DCA), uchovávanie kryptomien a nákup za vlastný kurz cez účet na Anycoin – kam môžete kedykoľvek poslať prostriedky z vášho účtu, čím sa minimalizuje riziko oneskoreného pripísania platby.

Pravidelné prikupovanie a DCA nákupy kryptomien

Anycoin poskytuje svojim zákazníkom špeciálny nástroj označený ako „automatický nákup“. Vďaka nemu môžete v banke nastaviť trvalý príkaz a takto pravidelne nakupovať kryptomeny (napr. mesačne, týždenne alebo denne). 

Táto funkcia je obzvlášť atraktívna pre tých, ktorí uprednostňujú metódu DCA. V praxi si v banke zvolíte pravidelný prevod, ktorý musí dosiahnuť minimálnu hodnotu (záleží na konkrétnom type aktíva). Nakupovaná kryptomena bude vždy získaná za aktuálny trhový kurz.

Anycoin - nákup

Predaj kryptomien cez Anycoin

Anycoin ponúka aj možnosť predaja kryptomien a ich výmenu za bežnú fiat menu. Pri registrácii máte k dispozícii tiež tri spôsoby stanovenia kurzu, ktorými sú trhový, aktuálny a vlastný. 

Kryptomeny môžete predávať, či už sú uložené priamo na vášom Anycoin účte alebo vo vašej externej kryptomenovej peňaženke. 

Počas procesu predaja máte možnosť zaslať finančné prostriedky buď priamo na váš Anycoin účet alebo na bankový účet. Pri tejto transakcii vás Anycoin už nebude ďalej vyzývať, aby ste uviedli dôvod transakcie.

Nákup a predaj BitcoinuEthereaLitecoinu a ďalších

Bankové prevody

Anycoin ponúka možnosť platby cez bankový prevod bez akýchkoľvek poplatkov. Kryptomenu môžete na platforme Anycoin kúpiť priamo zo svojho účtu (bez čakania a poplatkov). Bankový účet zmenárne je u Spořitelního družstva NEY a platba od vás by mala byť pripísaná do jedného pracovného dňa. Ak realizujete platbu v pracovnom dni dopoludnia, mala by byť pripísaná ešte toho istého dňa popoludní. SEPA platby (v mene EUR) sú spracované do jedného pracovného dňa.

Staking kryptomien prostredníctvom Anycoin

Ak v najbližšej dobe nemáte v pláne s vašimi kryptomenami obchodovať a chcete maximalizovať výhody blockchainu, staking na Anycoin je ideálnou voľbou pre vás.

Vaše kryptomeny už nemusia byť len nečinné. Môžete z nich získavať úroky. Hoci možností pre staking nie je na Anycoin toľko, koľko kryptomien si môžete zakúpiť, aktuálnych 15 ponúka slušnú diverzifikáciu. Medzi nimi nájdete aj populárne ako Ethereum, Matic, Solanu, Atom alebo Cardano.

Odměna za staking je väčšinou pripisovaná raz týždenne. Ak sa rozhodnete ukončiť staking, trvá to približne 10 minút a vaše kryptomeny sú vám ihneď k dispozícii.

Anycoin - nákup

Kryptomenová platforma

Anycoin ponúka svoje služby aktuálne nielen cez webové rozhranie, ale aj prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorú predstavili v roku 2022. Treba povedať, že či už ide o webovú verziu alebo aplikáciu, obidve sú navrhnuté tak, aby boli jednoduché, intuitívne a zrozumiteľné, čo iste ocenia najmä začiatočníci. Na platforme môžete ľahko sledovať napríklad celkovú hodnotu svojho portfólia, výmenné kurzy, transakcie či vklady a výbery.

Anycoin neustále zdôrazňuje, že ich mobilná aplikácia je stále v procese vývoja a že v blízkej budúcnosti môžeme očakávať nové a zaujímavé funkcie.

Nedávno pridali do platformy možnosť využívať Lightning peňaženku.

Lightning peňaženka na Anycoin

V súčasnosti aplikácia Anycoin plne podporuje Lightning peňaženku, prostredníctvom ktorej je možné posielať a prijímať platby cez Lightning Network.

Vďaka Lightning si môžete užívať skoro okamžité transakcie s BTC za poplatky, ktoré sú len zlomkom centu. Anycoin s Lightning peňaženkou ponúka aj možnosť generovať QR kódy pre platby alebo skenovať už existujúce Lightning faktúry.

Pre tvorcov obsahu, či už ide o videá alebo blogy, bude zaujímavá funkcia vytvorenia si vlastnej stálej Lightning adresy (LNURL) s pridaným ALIAS a s možnosťou generovať QR kódy pre LN platby, čo používateľom umožní získať podporu od svojich fanúšikov cez LN platby.

Obchodné limity kryptomien na Anycoin

Pokiaľ ide o obchodné limity, minimálny vklad je nastavený na 1 korunu, ale treba si uvedomiť, že v prípade takéhoto vkladu si len ověříte účet. Každá kryptomena má svoje vlastné minimálne limity a pri menších nákupoch alebo výmenách by mohli byť transakčné poplatky nevýhodné.

Existuje tu aj stanovený maximálny limit pre objednávky. Pri obchodoch bez registrácie je tento limit stanovený na 1000€ za 60 dní. Ak vaša objednávka prekročí tento limit, zmenáreň ju stále prijme, ale budete vyzvaní k overeniu svojej identity. Po registrácii a overení sa váš obchodný limit zvyšuje na 10 000€.

Nákup a predaj BitcoinuEthereaLitecoinu a ďalších

Poplatky na Anycoin

Zmenáreň Anycoin ponúka jedny z najtransparentnejších a najnižších poplatkov na trhu, čo určite poteší mnoho užívateľov.

Za vklad alebo výber peňazí na bankový účet si Anycoin neúčtuje žiadne poplatky, rovnako neexistuje poplatok za nákup alebo predaj, ak si kryptomeny necháte na účte Anycoin.

Avšak narazíte na poplatky pri výbere kryptomien do vašej peňaženky alebo pri vklade niektorých kryptomien (avšak 90% je bez poplatkov).

V konečnom dôsledku platíte len vtedy, ak chcete preniesť kryptomeny do vlastnej peňaženky a spread.

Je dôležité zdôrazniť, že transakčný poplatok ide tým, čo transakciu spracúvajú, a nie priamo do vrecka zmenárňe. Zvlášť pri menších sumách je potrebné tento poplatok brať do úvahy, môže byť vysoký v porovnaní s hodnotou transakcie.

Záver a zhodnotenie Anycoinu

Je ťažké nájsť výrazné nedostatky zmenárne Anycoin, ktoré by bránili jej odporúčaniu. Pre tých, ktorí hľadajú prehľadnú a jednoducho použiteľnú platformu na nákup kryptomien alebo na staking, Anycoin sa javí ako ideálna voľba.

Nedostatky, ako sú obchodné limity alebo transakčné poplatky, nie sú chybou Anycoinu, ale sú určené legislatívou a samotným blockchainom. Môžeme tiež spomenúť nemožnosť výmeny medzi dvoma kryptomenami.

K hlavným výhodám Anycoinu patrí možnosť nákupu kryptomien v CZK a EUR, jednoduchosť objednávok, široký výber kryptomien, moderná mobilná aplikácia a podpora v slovenskom jazyku.

Pre skutočných nadšencov kryptomien je potrebné spomenúť aj podporu Lightning Network, staking a automatické nákupy.

Anycoin
Anycoin - otvoriť účet

Nákup a predaj BitcoinuEthereaLitecoinu a ďalších

Povinné informácie o rizikách:
XTB je platforma s množstvom aktív, ktorá ponúka investovanie do akcií, kryptoaktív, ako aj obchodovanie s CFD, forexom a ďalšími finančnými nástrojmi.
Prosím, uvedomte si, že CFD sú zložité nástroje a prichádzajú s vysokým rizikom rýchlej straty peňazí v dôsledku pákového efektu. U 79 % retailových investorov došlo pri obchodovaní CFD u tejto spoločnosti k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako CFD fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty svojich peňazí.
Minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov. Prezentovaná história obchodovania je kratšia než 5 úplných rokov a nemusí stačiť ako základ pre investičné rozhodnutie.
Sociálne obchodovanie je služba správy portfólia poskytovaná spoločnosťou XTB, ktorá je autorizovaná a regulovaná viacerými finančnými regulačnými orgánmi, vrátane polskej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).
Investovanie do kryptoaktív je veľmi volatilné a v niektorých krajinách EÚ neregulované. Neexistuje tu žiadna ochrana spotrebiteľa. Na zisky sa môže vzťahovať daň.
XTB nečiní žiadne prehlásenia a nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť alebo úplnosť obsahu tejto publikácie, ktorá bola pripravená na základe verejne dostupných informácií o XTB, ktoré nie sú špecifické pre subjekty.

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Zdroje: xtb.com google.sk

Spolupracujú s nami:

spolupracovali s nami
U 79 % retailových investorov došlo k vzniku straty.
U 76,2 % retailových investorov došlo k obchodovaniu s CFD u tejto spoločnosti ke vzniku strát.