Najviac sankcionované krajiny zachráni nový stablecoin | Trader 2.0

Košík

Irán a Rusko spolupracujú na vydaní nového stablecoinu, ktorý bude údajne krytý zlatom. Chcú sa vďaka nemu vyhnúť medzinárodným transakciám vo fiat menách ako je americký dolár, ruský rubeľ, či iránsky rial.

Nový, zlatom krytý stablecoin má slúžiť ako platobný prostriedok na zúčtovanie zahraničného obchodu v oblasti Perzského zálivu. Rusko s Iránom nim plánujú úplne nahradiť medzinárodne fiat platby. Informoval o tom ruskú tlačovú agentúru Vedomosti Alexander Bražnikov, výkonný riaditeľ Ruskej asociácie kryptopriemyslu a blockchainu. To, že prebiehajú rokovania iránskej centrálnej banky s Ruskom potvrdil aj Anton Tkachev, člen výboru Dumy pre informačnú politiku, informačné technológie a komunikácie. Ďalej ale upresnil, že oficiálne riešenie otázky spoločného stablecoinu bude prebiehať na štátnej úrovni až potom, keď kompletne dokončia regulácie trhu digitálnych aktív.

Regulácia kryptomien v Rusku

Ruská centrálna banka pred pár mesiacmi priznala, že medzinárodne platby v kryptomenách sú za súčasných geopolitických podmienok nevyhnutnosťou. Zároveň sa dohodla s ruským ministerstvom financií na legalizácií kryptomien, no len pre medzinárodné platby. „Je dôležité zdôrazniť, že nehovoríme o legalizácii kryptomien ako platobného prostriedku na území našej krajiny,“ uviedla centrálna banka vo vyhlásení pre miestnu tlačovú agentúru RIA Novosti. Anatolij Aksakov predseda výboru štátnej Dumy pre finančný trh počas decembrového fóra o kryptomenách povedal „Môžem všetkých ubezpečiť, že budúci rok budeme mať kryptomeny určite ako legálny produkt, určite na to bude existovať platná legislatíva… Môžem aj jednoznačne povedať, že ich nebude možné použiť v Ruskej federácii ako platobný prostriedok pre vnútroštátne zúčtovanie.“ Anatolij Aksakov sa taktiež vyjadril, že zákon na reguláciu kryptomien budú v Rusku prijímať už začiatkom roka 2023.

Kryptomeny v Iráne

Irán už dlhodobo čelí medzinárodným obchodným sankciám, ktoré na krajinu uvalili kvôli jadrovému programu. Krajina v dôsledku prísnych obchodných sankcií bojuje s obrovskými ekonomickými a finančnými problémami. Irán sa túto situáciu snaží vyriešiť prostredníctvom platieb v kryptomenách. V auguste 2022 iránske ministerstvo priemyslu, baní a obchodu schválilo používanie digitálnych aktív na dovoz tovaru do krajiny. Irán vzápätí na to zrealizoval svoju prvú medzinárodnú dovoznú objednávku, ktorú zaplatil kryptomenami a to v hodnote až 10 miliónov dolárov.

Prečítajte si tiež: Švajčiarské mesto ponúka bitcoinový život

BYBIT banner

Rusko aj Irán majú v globálnom svete problematické postavenie, hlavne v oblasti medzinárodného obchodu. Stablecoin, ktorý bude krytý zlatom, ich má ochraňovať pred výkyvom cien na menovom trhu, kde sú ich národné meny rizikovým aktívom, a zároveň im má umožniť obchádzať medzinárodné obchodné sankcie, ktoré uvalili na ich krajiny. Bude zaujímavé sledovať aký výsledok týmto krokom dosiahnu, aj to ako na to budú reagovať ostatné krajiny, a hlavne USA.

Zdroj: https://cointelegraph.com

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Disclaimer

Exocharts analýzy, 4 traderi, LIVE ROOMY, PREDIKCIE, Longy, Shorty, scalping ale aj HODL, airdropy, cosmos ekosystém, ethereum ekosystém a veľa ďalšieho vás čaká vo FULL členstve Trader 2.0

Chcem sa stať sa členom

Tento článok patrí firme LEA SOLUTION LTD. a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Ďalšie články od autora