0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Winamp už dokáže prehrávať aj NFT

Obľúbený old-schoolový multimediálny PC prehrávač Winamp zaviedol vo svojej poslednej aktualizácií podporu pre NFT (hudobné nezameniteľné tokeny).

„Už od svojho zrodenia bol Winamp vždy hlavne o dostupnosti a inováciách. Dnes Vám s hrdosťou predstavujeme úplne prvý prehrávač na svete, s podporou audio NFT, tak ako aj ostatných existujúcich hudobných formátov.“ Povedal Winamp CEO Alexandre Saboundjian. „ Táto nová verzia Winampu ľuďom umožňuje počúvať akýkoľvek súbor, ktorý chcú, pomocou prehrávača, ktorý už dávno milujú“

„Winamp zohral kľúčovú rolu pri prvej digitálnej inovácií hudby, v čase keď formát mp3 zmenil spôsob akým počúvame a užívame si hudbu.“ vysvetľuje Saboundijan. „Teraz podporujeme ďalšiu inováciu, keďže stále viac umelcov skúma web3 a jeho potenciál.“

Čo sú audio NFT

NFTčka - nezameniteľné tokeny, sú unikátne kryptografické tokeny zaznamenané na blockchaine. Spájajú sa s digitálnymi alebo niekedy aj hmotnými aktívami, ktoré ich majiteľovi poskytujú dôkaz o ich vlastníctve. Týmto aktívom môže byť akýkoľvek digitálny súbor (hudba, obrázok, video...)

Audio NFT je teda NFT, ktoré sa spája s hudbou. Môže ísť o jednu skladbu, celý hudobný album, alebo hudobné video. Zvyčajne jedno audio NFT obsahuje jednu skladbu, no nie je to pravidlom. Autor ho môže obohatiť aj o ďalšie veci súvisiace s hudbou, ako sú napríklad lístky na koncert, alebo cover albumu.

Ak si chcete zakúpiť hudobné NFT, musíte vlastniť kryptopeňaženku a mať v nej aj kryptomeny (ETH). Následne môžete navštíviť NFT trhovisko. Tam si používateľ môže vybrať skladbu, ktorú preferuje a po jej zakúpení ju obdrží na svojej peňaženke.

Čo prináša aktualizácia Winampu

Nová aktualizovaná verzia Winampu umožňuje svojim používateľom, možnosť aby si prepojili svoju Metamask peňaženku s Winampom. Jednoducho prostredníctvom Chromu, Firefoxu alebo Brave prehliadača. Týmto spôsobom si fanúšikovia hudby spájajú svoje obľúbene hudobné NFT, so svojím obľúbeným hudobným prehrávačom. Winamp podporuje audio a video súbory distribuované podľa štandardov ERC-721 a ERC-1155 a spúšťa túto novú funkciu pre protokoly Ethereum a Polygon/Matic. Vyše 83 miliónov používateľov Winampu na celom svete, si bude môcť spravovať svoju hudobnú knižnicu a zoznamy skladieb tak, že do nich môžu bez problémov začleniť audio NFT rovnako, ako akýkoľvek iný formát audio súboru.

Prečítajte si tiež: Ledger predstavil peňaženku novej generácie

BYBIT banner

Winamp poznáme od roku 1997, dlhú dobu bol jedným z najpopulárnejších prehrávačov médií pre používateľov PC, neskôr ho však predbehol Windows Media Player a iTunes od spoločnosti Apple.

Winamp je medzi dlhoročnými používateľmi známy najmä podporou širokého spektra mediálnych súborov, a v najnovšom oznámení o aktualizácií zo 7. decembra tím Winampu poznamenal, že podpora NFT je oficiálne aktívna a pripravená na spustenie.

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Zdroj: https://cointelegraph.com

Mohlo by ťa zaujímať

cart