0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Rebríček svetových kryptomenových metropol

Podľa výskumu spoločnosti Recap sa Londýn umiestnil na prvej priečke celosvetového rebríčka, ako mesto, ktoré je v oblasti kryptomien najlepšie pripravené pre spoločnosti a startupy.

„Mojou ambíciou je urobiť zo spojeného kráľovstva centrum kryptomenových aktív“ povedal Rishi Sunak predseda vlády Veľkej Británie. Taktiež prízvukoval, nutnosť „zabezpečiť, aby firmy mohli investovať, inovovať a rásť v tejto krajine“. V roku 2022 zaviedol Rishi Sunak legislatívu, ktorá uznala stablecoiny, ako právoplatnú formu platby v Spojenom kráľovstve.

Odborný výskum, ktorý hodnotil kryptomenovú pripravenosť najľudnatejších miest na svete zohľadňoval tieto faktory:

  • skóre kvality života v danom meste,
  • špecifické udalosti spojené s kryptomenami,
  • počet obyvateľov zamestnaných v kryptomenovej sfére,
  • počet kryptomenových spoločností,
  • výdavky na výskum a vývoj (vyjadrené percentuálnym podielom na HDP),
  • počet kryptomenových bankomatov,
  • daňová sadzba z kapitálových výnosov,
  • vlastníctvo kryptomien v krajine.

Tento výskum vyhodnotil, že najpripravenejším mestom na svete pre kryptomeny je Londýn.

krypto mesta

Zdroj: https://recap.io/

Londýn ma dobrú finančnú infraštruktúru a prekvitajúci ekosystém pre startupy. V meste pracuje viac ako 2000 ľudí v zamestnaní spojenom s kryptomenami, a je sídlom pre viac ako 800 krypto spoločností. Počas roka 2022 sa v Londýne konal druhý najvyšší počet krypto konferencií. Avšak štúdia ukázala, že len 11% obyvateľov Veľkej Británie vlastní alebo používa kryptomeny.

Prečítajte si tiež: Švajčiarské mesto ponúka bitcoinový život

BYBIT banner

Ako obstáli ďalšie svetové metropoly

Dubaj sa umiestnil na druhom mieste rebríčka, v posledných rokoch tam podnikli významné kroky preto, aby sa mesto stalo centrom kryptomien na blízkom východe. Nachádza sa tam 772 spoločností, ktoré ponúkajú pracovné možnosti v tomto sektore. Skóre kvality života je celkovo siedme najvyššie. No najväčším lákadlom pre investorov je nulové daňové zaťaženie.

New York obsadil tretie miesto v tomto rebríčku, s takmer najvyššími investíciami do výskumu a vývoja. Viac ako 1400 ľudí je tam zamestnaných na pozíciách súvisiacich s kryptomenami. V New Yorku sa organizuje aj množstvo udalostí, napríklad pravidelné stretnutia nadšencov pod názvom Cyber Monday.

Prekvapivo sa El Salvádor umiestnil až 41. mieste, napriek tomu že bitcoin je tam už druhý rok zákonným platidlom. V kryptomenovom priemysle má zamestnaných len 10 ľudí.

Technológia blockchanu postupne preniká do všetkých krajín. Tempo adopcie je však v jednotlivých štátoch na rôznej úrovni. Dôležité ale je, že celý svet vníma blockchane a kryptomeny, ako súčasť technického pokroku, ktorá sprevádza našu generáciu.

Zdroj: https://cointelegraph.com/

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Mohlo by ťa zaujímať

cart