0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Visa chce automatické platby v sieti Ethereum

Visa chce v budúcnosti využívať pre automatické platby sieť Ethereum. Podala návrh, ktorý by umožnil majiteľom etherea automaticky platiť napríklad účet za elektrinu.

Ako to má Visa v pláne

Americká spoločnosť Visa, ktorá je stále centralizovaná služba, chce v budúcnosti využiť sieť Ethereum na automatizované platby, ktoré by nepotrebovali žiadnu používateľskú účasť. Spoliehajú na účet Abstraction. Okrem toho by tento návrh znamenal, že by nebolo treba banky ani žiadne iné centralizované služby. Platby by sa vykonávali len v sieti blockchain, ale túto schopnosť to žiaľ ešte nemá. Account Abstraction - Jednalo by sa o účet, ktorý by fungoval ako inteligentná zmluva so súkromným kľúčom zároveň.

Vitalik Buterin v roku 2015 tiež navrhol vylepšenie platieb, ale až v roku 2017 ju formalizoval ako EIP 86. V jednoduchosti - Ethereum peňaženka by bola implementovaná ako inteligentná zmluva. No návrh mu neschválili.

Visa vie, že má veľkú konkurenciu v Mastercard a službe Paypal. Preto sa snaží prísť s niečím prevratným pre svojich užívateľov. Presne vedia, čo v infraštruktúre kryptomien chýba a ako by ich mohli viac priblížiť ľuďom, avšak svojsky. Použitím ich služby ako spoločnosti Visa. Umožnilo by to tak vo svete dosť veľkému potenciálu na prijatie krypta. Nehovoriac o tom, že každý by mal prístup k privátnych kľúčom a platil platby rovno zo svojej ethereovej peňaženky.

Spoločnosť Visa spolupracuje s vývojármi Etherea aj na tom, aby taktiež zvládali čo najviac transakcií, boli však zároveň bezpečný pred útokmi hackerov a poohliadajú sa na spolupráce s inými blockchainami, aby toto všetko zvládli.

Ethereum má dva typy účtov

Jeden je EOA (Externally Owned Accounts) – ovláda ho ktokoľvek, kto má k nemu privátne kľúče. V podstate odosielate a prijímate ETH, ale aj iné tokeny z Ethereovej siete.

Druhý je CA (Contract Account) – inteligentná zmluva v sieti ovládaná kódom, no nemá privátny kľúč. Je to len odpoveď na prijatú transakciu.

Každý typ účtu má svoje obmedzenie.

Prečítajte si tiež: Ako ovládnuť trhový cyklus? Staňte sa dobrým investorom

BYBIT banner

Ako to vyrieši AA (Account Abstraction) účet?

  • Chcú zjednotiť existenciu 2 účtov
  • Odosielať krypto úplne bez poplatkov
  • Alebo si vybrať na poplatok iný ERC-20 token
  • Nemusieť podpisovať transakciu. Čiže urobiť inkaso ako na bežnom účte
  • Nekryptografiké úpravy akými je napríklad dátum platnosti transakcie

No najprv si povedzme úprimne, nie je to také jednoduché docieliť. Museli by sa urobiť viacnásobné zmeny v samotnom jadre protokolu Etherea. AA by v podstate každú transakciu premenilo na inteligentnú zmluvu.

Visa chce vlastnú krypto peňaženku

Ešte v októbri tohto roka si Visa zmyslela, že chce ochrannú známku na svoje vlastné krypto peňaženky. A boli nejaké audity na vlastné tokeny. Dokonca sa spojila ten istý mesiac s bankou JP Morgen, aby spolupracovali na vylepšení blockchainov a zjednodušili platby pre masy ľudí.

Zdroj: forbes.com blog.pantherprotocol.io

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Mohlo by ťa zaujímať

cart