0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Čím budeme platiť na Twitteri?

Vývojársky tím Twitteru pracuje na vytvorení úplne nového platobného systému. Elon Musk vraj vyžaduje, aby bol výsledkom taký platobný nastroj, do ktorého bude neskôr možné pridať aj platby kryptomenami.

Podľa Financial Times nový platobný systém Twitteru bude podporovať len platby fiat menami. Zároveň bude vyvinutý takým spôsobom, aby v budúcnosti umožnil spracovávať aj kryptomenové platby.

V rozhovore zo 4. decembra 2022 Elon Musk dvojmiliónovému publiku naznačil svoje budúce plány o integrácií kryptomien na jeho sociálnej sieti. „Pre Twitter je akousi samozrejmosťou mať platby, fiat aj krypto,“ povedal.

Prečítajte si tiež: Elon Musk - Život vizionára a podnikateľského génia.

BYBIT banner

Nie je ale jasné, čo by tieto krypto platby mali zahŕňať. V minulosti Elon Musk svojimi vyjadreniami výrazne ovplyvnil ceny kryptomien, najmä jeho obľúbeného dogecoinu. Po tom, čo známy miliardár informoval o kúpe Twitteru, cena dogecoinu vzrástla v priebehu siedmych dní takmer o 100%. Investori od prvého momentu špekulovali o tom, že budúcim platidlom na tejto sociálnej sieti bude samozrejme dogecoin. Aj generálny riaditeľ a zakladateľ Cardana, poznamenal, že „teraz, keď je Twitter v rukách Elona Muska, vidím reálnu možnosť, že sa doge nejako spojí s touto platformou.“

Twitter Coin

Prednedávnom sa na sociálnej sieti šírili správy o tajnom projekte novej mince „Twitter Coin“. Táto digitálna mena údajne umožní používateľom „podporovať tvorcov, ktorí tweetujú skvelý obsah“. Informoval o tom Nima Owji technický bloger, ktorý sa zameriava na úniky informácií.

Technologická výskumníčka Jane Manchun Wong tvrdila, že extrahovala kód zo špeciálnej verzie Twitteru, aby našla rovnaké informácie ako Nima Owji. Svojím pátranim zistila, že Twitter buduje systém odmeňovania podobný tomu, ktorý sa používa na Reddite, kde autori dostávajú odmeny v „Reddit Coinoch“. Zverejnila aj údajný prehľad foriem ocenení Twitter Coinami.

Žiadne z týchto uniknutých informácií však nepotvrdili, že by sa Twitter Coiny nejako spájali s kryptomenami alebo technológiou blockchane. Jane Manchun Wong hovorí, že digitálne meny Twitteru budeme môcť nakupovať len za fiat meny pomocou Stripe. Táto platforma je určená na spracovanie fiat platieb, obchodníkom umožňuje prijímať kreditné a debetné karty, bankové prevody a poukážky vo fiate. No je dôležité poznamenať, že v minulom roku práve spoločnosť Stripe oznámila, že začala vybraným tvorcom obsahu vyplácať odmeny v USD prostredníctvom siete Polygon.

Zdroj: https://cointelegraph.com/

Mohlo by ťa zaujímať

cart