0
 0,00 0 items

No products in the cart.

V technickej analýze NIČ nie je na 100% a všetko je len pravdepodobnosť

Ľudia si stále myslia, že ak vieš technickú analýzu, tak proste buď máš pravdu a si dobrý alebo si amatér a vieš hovno. Keď takýto názor počujem, tak viem, že daný človek v živote netradoval a nemá ani páru ako to funguje. Technická analýza je však len pravdepodobnosť a štatistika.  Dnes by som túto DOGMu chcel ilustrovať na príklade z posledných dní.

Technická analýza je štatistika a pravdepodobnosť

Žiadny svätý grál neexistuje a neexistuje žiadne pravidlo, ktoré je na 100% platné. Neexistuje nič také, že ak uvidíme na RSI taký pohyb a zároveň na MACD taký pohyb, tak sa niečo stane. Rovnako neexistuje, že ak pretneme MA a potom spravíme nejaký pohyb, tak na 100% príde niečo. Rovnako neexistuje, že ak príde taký fundament príde na 100% toto. V technickej analýze, na trhoch nemáme nič na 100%. Žiadny svätý grál neexistuje. Však ak by existoval, tak myslíte si, že by ho niekto nepoužíval? Že by na to traderi neprišli? Myslíte si, že ak by svätý grál existoval, tak by TESLA predala svoje BTC v strate. Že by to nevedeli veľké firmy?

Vyskúšajte si členstvo na 9 dní úplne zdarma. Stačí kliknút na tento baner a vyplniť formulár

Pravdepodobnosť a štatistika je kľúč

Tieto stratégie majú svoju pravdepodobnosť, ale ani jedna stratégia NIKDY nefunguje na 100%. To je ako keby ide Cristiano Ronaldo kopať penaltu aj jemu sa občas stane, že nedá. Ak ide Cristiano Ronaldo kopať penaltu, tak máme vyššiu pravdepodobnosť, že skóruje ako keby ju kopem ja. Nič však v tradingu nie je na 100%. Môžete si vymyslieť a odsledovať aj tú najlepšiu stratégiu, ale aj tak vám z 10 pokusov 1-2 ujde. Preto musíte pracovať s pravdepodobnosťou.

Máte nasledované stratégie, máte pevný money management pracujete s RRR. Vďaka tomu viete, že aj keď sem tam príde strata, tak ste dlhodobo aj tak ziskový. Nič ako svätý grál v tradingu neexistuje. Ten kto hovorí, že áno tak klame. Preto ak niekde na COPY tradingu /budem na to robiť video/ uvidíte 100% úspešnosť, tak viete jednu vec. Je to SCAM ako hovädo. Tento človek uzatvára len ziskové obchody a strátové obchody necháva otvorené, preto má takú ziskovosť. Ale spät ku téme.

Táto ukážka falling wedgu na BNB je krásny príklad. Z tejto formácie by sme mali ísť hore o čo aj bol pokus. Prišlo však zamietnutie a prepad dole. Potom by človek povedal, že máme potvrdený pokles a my sme sa zase vrátili smerom nahor. Toto sa vám proste raz za čas stane a je to bežná súčasť tejto krásnej hry. Môžete mať akokoľvek dobrú stratégiu, ale raz za čas sa jednoducho stane, že tam príde niečo úplne iné a vy uzavriete stratu.

Mohlo by ťa zaujímať

cart