0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

“Stablecoinová” vojna pretrváva. Coinbase vyzýva používateľov, aby prešli z USDT na USDC

Kryptomenová burza Coinbase vyzýva používateľov, aby si zamenili svoje USDT na USDC a to dokonca s nulovými poplatkami. 

Prečo práve z USDT do USDC? Máme sa niečoho obávať?

Stablecoiny dosiahli doposiaľ v kryptomenovom svete významné postavenie a hrajú v ňom dôležitú úlohu. Ich používatelia ich využívajú väčšinou vtedy, keď sa chcú vyhnúť zvýšenej volatilite na trhoch. Zamenia si tak akýkoľvek coin za stablecoin, s ktorým sa môžu vyhnúť prípadným stratám, ale aj rastom na trhu. 

Udalosti posledných týždňov nám ukázali, ako sa otestovali niektoré stablecoiny a debata okolo nich sa zintenzívnila najmä po páde burzy FTX.

Čo majú spoločné Coinbase a USDC? 

Coinbase patrí medzi zakladateľov USDC. Ich cieľom bolo vytvoriť otvorenejší globálny finančný systém. Má dobrú reputáciu, snažia sa zamerať na kvalitu, stabilitu, dôveru jeho užívateľov a máva aj pravidelné audity. 

Coinbase sa vo svojom blogu na Twitteri vyjadrila, že ich stabilný token môžeme považovať za jeden z najdôveryhodnejších a najuznávanejších digitálnych dolárov a že ruší poplatky v prípade, ak sa používateľ rozhodne vymeniť si USDT za USDC.  Za hlavný dôvod môžeme považovať fakt, že Binance prerušila podporu USDC, čo viedlo k jeho poklesu trhovej kapitalizácie o 3 miliardy dolárov.

Prečítajte si tiež: Tether vs USDC. Dva veľmi odlišné stablecoiny?

BYBIT banner

Tether má najvyššiu trhovú kapitalizáciu spomedzi všetkých stablecoinov. Prečo by sme ho teda mali meniť? 

Je zároveň aj najpopulárnejším spomedzi ostatných stablecoinov. Už dlhodobo totiž ale pretrvávajú pochybnosti či sú reálne všetky kryté. Len deň pred tým, ako burza  FTX vyhlásila bankrot, Tether zverejnil, že k 30. septembru 2022 je 82 % rezerv spoločnosti Tether uložených v hotovosti či iných peňažných ekvivalentoch. 

Mohli sme vidieť aj ďalšie obvinenie o tom, že generálny riaditeľ Binance Changpeng Zhao obchodoval s bývalým generálnym riaditeľom FTX Samom Bankman - Friedom, ktorý ho dokonca obvinil, že sa pokúša zbaviť USDT. 

Niekoľko dní po tom, ako padla burza FTX, sa Tether obchodoval dokonca za 93 centov

Aj napriek tomu, že vidíme na sociálnych sieťach mnohé špekulácie v súvislosti s Tetherom, ktoré sú aj dôvodom na paniku a strach, záleží čisto len na používateľoch, pre ktorý z týchto stablecoinov sa nakoniec rozhodnú. 

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Zdroj: https://www.coindesk.comhttps://cointelegraph.com

 

Mohlo by ťa zaujímať

cart