0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Našli snáď najhľadanejšiu krypto kráľovnú?

Luxusný apartmánový dom v metropole Anglicka je na predaj. Predpokladá sa, že o predaj zažiadala samotná krypto kráľovná, najväčšia scamerka všetkých čias, Ruja Ignatova, zakladateľka ponzi schémy One Coin. Ruja Ignatova, allias krypto kráľovná je stále nažive a asi jej dochádzajú peniaze. Podľa anglických správ si začala na začiatku mesiaca nárokovať späť svoj exkluzívny apartmán.

Luxusný strešný apartmán, ktorý sa pýši 4 spálňami, je v predaji za 11 miliónov libier. Predaj mala na starosti spoločnosť Knight Frank, ktorá sa definitívne dištancovala od predaja a odstránila apartmán zo svojho zoznamu. Urobila tak potom, čo zistila, že nehnuteľnosť patrí najhľadanejšiemu utečencovi na svete.

Najväčšie ponzi schéma

Krypto kráľovná obvinená za najväčšie ponziho schéma One Coin, podľa informácií obrala investorov a obyčajných ľudí o 3,4 miliardy eur. Ignatovu vyhlásili za nezvestnú v roku 2017 kedy nastúpila do lietadla v Bulharsku smer Grécko a už ju nikto nevidel. Odvtedy je vydaný zatykač. Vypísaná odmena 100 000 libier patrí každému, kto o nej má nejaké informácie. Vraví sa, že si dala plastiku, zmenila meno a používa nemecký pas. Jedni vravia, že je niekde v Rusku, ďalší, že v Dubaji. Pravdu nevie nikto.

Najväčšia krypto podvodníčka je na úteku už viac ako 5 rokov. Od roku 1950, kedy vznikla FBI, je to jedna z 11 žien, ktorá je na zozname najhľadanejších ľudí na zemi.

Krypto kráľovná chce späť svoj byt

Luxusný byt sa nachádza v apartmánovom dome Abbots House v Kensingtone. Ruja zaň zaplatila 13,5 milióna a teraz je na predaj za 11 miliónov libier po znížení z roku 2019 z 12,5 milióna. Podľa informácií, byt vlastní fiktívna spoločnosť Abbots House Penthouse Limited so sídlom v Guernsey. Minulý týždeň vyšlo najavo, že Ignatovej právnici si formálne uplatnili nárok na byt. Ako vlastníka uviedli práve krypto kráľovnú najväčšieho ponzi podvodu One Coinu.

Prečítajte si tiež: Krach burzy Mt. Gox - Najväčšie ohrozenie Bitcoinu v histórii!

BYBIT banner

V roku 2021, BBC v spolupráci s Jamiem Bartlettom, ktorý má celý podcast o krypto kráľovnej, The Missing Cryptoqeen, prišli na to, že nehnuteľnosť v tomto penthause patrí práve jej. Preto sú viac než radi, že sa im to potvrdilo. Ruja sa v tomto byte zdržiavala najviac v roku 2016 a odvtedy je vraj prázdny. Až na občasné stretnutia ľudí s One Coinu, jej brata Konstantina a spoluzakladateľa Sebastiana Greenwooda. Títo dvaja sa nakoniec priznali z podvodu a prania špinavých peňazí v USA.

V byte visí aj niekoľko umeleckých diel. Predpokladá sa, že ich kúpila práve krypto kráľovná alebo tým len niekoho poverila. Najznámejší kúsok z bytu je vyobrazenie Lenina od Andyho Warhola. Súkromné očko, ktoré malo na starosti hľadanie Ignatovej odhadlo, že v apartmáne sú diela za 500 000 libier.

Bartelli, vlastník podcastu o krypto kráľovnej, sa vyjadruje takto: „Najhľadanejšia žena na svete je teraz oficiálne uvedená ako konečný skutočný vlastník londýnskeho strešného bytu,“ dodáva. „Naznačuje to, že je stále nažive, a niekde sú dokumenty, ktoré obsahujú dôležité stopy o jej nedávnom pobyte. Ak nič iné, malo by to úradom uľahčiť zmrazenie tohto majetku – a možno dokonca začať vracať peniaze späť obetiam.“

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Zdroj: inews.co.uk

Mohlo by ťa zaujímať

cart