0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Pád ďalšej krypto burzy na dosah

Kryptoburza Genesis ešte v decembri vyhlásila, že premýšľa o bankrote. Chceli podať návrh až vtedy, ak by sa zistilo, že nie je schopná získať kapitál pre veriteľov. Všetky magazíny sa chytili udičky a snažili sa zistiť, kedy kryptoburza Genesis vyhlási bankrot. Niekde písali, že určite vo februári, ďalší, že už v januári.

A aha. Január 2023. Spoločnosť Genesis, ktorá poskytuje krypto pôžičky, požiadala o bankrotovú ochranu podľa kapitoly 11 (vtedy je spoločnosť dočasne chránená pred veriteľmi), včera večer v južnom okrese New York. (Takto isto požiadala aj burza FTX v novembri 2022). Odhaduje sa, že firma má záväzky vo výške od 1 do 10 miliárd dolárov v aktívach aj pasívach. Podľa včerajšieho vyhlásenia firma Genesis dlhuje viac ako 3,5 miliardy dolárov svojim 50 najlepším veriteľom.

Všetko začalo bankrotom minulý rok

V decembri 2022 informoval Financial Times, že krypto burza Genesis a jej materská spoločnosť Digital Currency Goup (DCG) dlhujú svojim zákazníkom, bratom Winklevossovým, ktorý vlastnia Gemini, až 900 miliónov dolárov. Spoločnosť Genesis si najala banku Moelis & Company, aby zvážili možnosť bankrotu.

Mesiac predtým, v novembri, krypto burza FTX podala žiadosť o ochranu bankrotu, zatiaľ čo obchodníci rýchlo sťahovali z platformy miliardy dolárov. Ale aby ste vedeli, že kto spustil lavínu toho, prečo spoločnosť pomaly krachovala, tak sa na to poďme pozrieť. Najväčší dlžník, krypto hedžový fond Three Arrows Capital, v júni minulého roka, spôsobil firme svojim krachom 100 miliónové straty. Druhý najväčší dlžník bola spoločnosť  Alameda Research.

  • Riaditeľ DCG v januári uviedol, že Three Arrows Capital im dlhuje 447,5 milióna dolárov a k tomu 4550 bitcoinov.
  • Pred bankrotom FTX, držala Genesis na burze  FTX 175 miliónov dolárov, čo ich úplne dostalo na kolená a prispelo k poklesu likvidity.

TAC skrachoval kvôli Terra Lune. Odvtedy to išlo ako domino.

Prečítajte si tiež: Ako si môžeš zarobiť peniaze vďaka Trader 2.0?

BYBIT banner

Nezabudnite, prečo FTX skrachoval. A teraz poďme na to z čoho je obvinená kryptoburza Genesis a Geminy. 12. januára Komisia pre cenné papiere a burzy SEC tieto dve burzy obvinila z ponúkania neregistrovaných cenných papierov programu Gemini Earn. Ja som teraz zvedavá, či chlapci z Genesis taktiež nafukovali ich tokeny a na čo sa príde. Na začiatku mesiaca Genesis prepustila 30 % svojich zamestnancov a dávala tak najavo, že snáď ide šetriť, kde dá, aby vedela vyplatiť veriteľov.

Bude to mať zásah na bitcoin?

Grayscale a Genesis majú rovnakú materskú spoločnosť v DCG. DCG totižto prevzala dlh po Three Arrows. Tu začína strach, či bankrot Genesis by mal priamy vplyv na Grayscale Bitcoin Trust a jeho likvidáciu držby viac ako 600 000 bitcoinov.

Aby toho nebolo málo materská spoločnosť DCG vlastní magazín Coindesk, ktorý zvažujú predať a už majú aj potenciálneho kupca. Prišli by si tak na 200 miliónov dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Mohlo by ťa zaujímať

cart