0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

MicroStrategy už drží 130 000 bitcoinov. Koľko nakúpila teraz?

Spoločnosť MicroStrategy a jej výkonný predseda a spoluzakladateľ Michael Saylor v utorok oznámili, že nakúpili ďalších 301 BTC za 6 miliónov dolárov za priemernú cenu 19 851 dolárov. 

Koľko bitcoinov drží MicroStrategy?

MicroStrategy teraz vlastní 0,62 % všetkých vyťažených bitcoinov, čo je najviac zo všetkých verejne obchodovateľných spoločností. Zdá sa, že Saylor má rád okrúhle čísla, pretože dokúpil presne 301 BTC a momentálne drží presne 130 000 BTC. Saylorovo presvedčenie a odhodlanie naďalej dokupovať, fanúšikovia bitcoinu ocenili.

microstrategy

V dôsledku prudkého poklesu cien bitcoinu, sa investície spoločnosti výrazne znížili. Priemerná nákupná cena MicroStrategy je zhruba 30 639 USD za BTC. Komisie pre cenné papiere a burzy uvádza, že firma nakúpila 130 000 BTC za celkovú sumu približne 3,98 miliardy USD. Ak by spoločnosť začala nakupovať až pri dnešných cenách, minula by 2,48 miliardy dolárov za 130 000 BTC. Tým pádom je spoločnosť v aktuálnej strate viac ako 1,5 miliardy dolárov.

Prečítajte si tiež: Spolupráca Trader 2.0 s XTB. Na čo sa tešiť tento týždeň?

Saylor a podľa všetkého aj samotná spoločnosť MicroStrategy, je pritom v USA žalovaná za údajné daňové úniky. Saylor reagoval na žalobu slovami: "úctivo nesúhlasím a teším sa na spravodlivé riešenie na súdoch." MicroStrategy rovnako tvrdenia popiera a dodáva, „budeme sa agresívne brániť proti tomuto nepravdivému tvrdeniu“.

Saylor ako bitcoinový influencer, zostáva výkonným predsedom spoločnosti. Zameriava sa predovšetkým na inovácie a dlhodobú firemnú stratégiu, pričom naďalej dohliada na manažovanie BTC spoločnosti.

Kto ešte drží tak veľa Bitcoinov?

Čo sa týka verejne obchodovateľných spoločností, tak druhé miesto patrí firme Tesla, ktorá však odpredala až 75% BTC v predošlom kvartáli a momentálne vlastní okolo 10 000 BTC.

Medzi veľké peňaženky ďalej patrí mnoho kryptoburz, ako napríklad Binance, Bitfinex a Coinbase. Bitfinex má 170 000 BTC a Binance má hneď niekoľko peňaženiek so šiestimi ciframi BTC.

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/michael-saylor-can-t-stop-microstrategy-now-holds-130-000-bitcoin,https://finance.yahoo.com/news/saylors-microstrategy-buys-bitcoin

Mohlo by ťa zaujímať

cart