0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Koniec kryptomenovým spambotom. Musk vyhlásil vojnu na Twitteri

Od prevziatia Twitteru miliardárom Elonom Muskom sa k jeho krokom a premene tejto sociálnej siete vyjadrilo pozitívne aj negatívne množstvo osobností z prostredia kryptomien.

Jednou z priorít, ktorú si Musk v októbri po prevziatí Twitteru stanovil, je boj proti otravným spambotom, ktorí sa často objavujú pod príspevkami analytikov či známych osobností z prostredia kryptomien a lákajú na „neodolateľné" ponuky.

„Botov čaká prekvapenie"

V príspevku, ktorý Musk uverejnil vo včerajších večerných hodinách, CEo Twitteru varoval, že botov dnes „čaká prekvapenie".

V odpovedi na reakciu Michaela Saylora, CEO spoločnosti Microstrategy, ktorá mimochodom drží takmer 130 000 bitcoinov, Musk vysvetlil, že analytici sociálnej siete objavili veľké množstvo účtov operovaných spambotmi skrývajúcich sa za niekoľko IP adries podvodníkov, ktoré platforma vypne.

Muskove tvrdenia následne otestovali niektoré známe osobnosti zo sveta kryptomien. Spolutvorca kryptomeny Dogecoin Billy Markus v príspevku pochválil úsilie Twitteru a uviedol, že pod svojim testovacím príspevkom narazil len na niekoľko odpovedí spambotov.

Prečítajte si tiež: Prvý futbalový metaverse - Bude to stroj na peniaze?

BYBIT banner

Pripomeňme, že problém kryptomenových spambotov na Twitteri nie je žiadnou novinkou a spamboti sa okrem klasických „lákavých" ponúk na airdropy či pochybné tradingové skupiny vydávajú napríklad aj za známe osobnosti. Často sme tak svedkami tisícov falošných účtov CEO kryptoburzy Binance Changpenga Zhaa, ktoré lákajú na „neobjavené" zlaté kúsky zo sveta kryptomien.

Musk okrem pokračovania vo „vojne" proti botom naznačil, že cieľom Twitteru do budúcnosti bude aj podniknúť konkrétne právne kroky proti týmto podvodníkom a postihovať ich v „reálnom svete".

Zdroj: CoinTelegraph, Forbes

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Mohlo by ťa zaujímať

cart