navod na binance

Binance je kryptoburza, ktorá je podľa oficiálnych údajov najväčšou svojho druhu na svete. Burza si zakladá na transparentnosti a bezpečnosti a práve preto je najväčšou na trhu. V tomto článku sa pozrieme na jednoduchý návod na burzu Binance. 

Pre začiatok obchodovania potrebujete absolvovať 5 jednoduchých krokov. Sú to:

 1. krok: Registrácia účtu
 2. krok: Overenie /KYC – know your customer/
 3. krok: Vloženie prostriedkov
 4. krok: Kúpa kryptomeny
 5. krok: Využívanie platformy Binance.

Registrácia účtu na Binance

Registrácia je veľmi jednoduchým procesom a prebieha priamo na stránke Binance. Ak však chcete získať zľavu -10% na poplatky, tak sa môžete regsitrovať cez náš LINK – TU.  Pomocou e-mailu, resp. telefónneho čísla je registrácia hotová za niekoľko minút.

Chcem sa registrovať na Binance a získať zľavu -10% na poplatky

Overenie – KYC

Overenie totožnosti je nutnosťou v rámci burzy a je súčasťou boja proti praniu špinavých peňazí, čo ukladá európska legislatíva. Ide o niekoľkominútový proces zahŕňajúci preukázanie sa dokladmi, overeniu identity prostredníctvom bankového výpisu a poskytnutie portrétu. Tento proces zvládnete jednoducho, stačí k nemu telefón s fotoaparátom, webkamera a elektronický výpis z účtu.

Dôležité je zabezpečenie účtu. Zo strany Binance sú k dispozícii všetky relevantné možnosti zabezpečenia ako napríklad dvojfaktorové overenie, overenie prostredníctvom SMS alebo Google Authentificator.

Binance poskytuje bližšie informácie ohľadom bezpečnosti účtov v samostatnom článku tu. Zabezpečenie vášho účtu ešte pred vložím prostriedkov je možno tá úplne najdôležitejšia vec z celého postupu.

Vloženie prostriedkov

Vkladanie prostriedkov na účet je rovnako pomerne jednoduchým procesom. V prípade eurozóny sú prijímané platby v eurách. Mimo EÚ, je však na výber z viac ako 50 rôznych mien.

Prostriedky bolo možné vložiť pomocou bankového prevodu. Možnosť vložiť fiat peniaze na svoj účet pomocou SEPA platby bol pozastavený v júli 2021. Dôvodom sú narastajúca regulácia a sprísnenie podmienok zo strany bánk. Zatiaľ nie je jasné, kedy bude táto možnosť opäť dostupná. Druhou možnosťou je platba prostredníctvom karty, čo predstavuje úplne najrýchlejší spôsob ako dostať svoje FIAT peniaze na burzu. Avšak, tento spôsob je zároveň aj najdrahší.

Kúpa kryptomeny

Nákup kryptomeny pomocou kreditnej/debetnej karty:

Kryptomenu si vyberiete na webe a zaplatíte priamo pomocou kreditnej alebo debetnej karty. Obchod je realizovaný jednoducho a rýchlo. Podstatná je aj bezpečnosť transakcie. Dá sa uskutočniť priamo na webe, v aplikácii Binance a takisto aj v režime Lite, ktorý je zložitejšou časťou platformy v aplikácii.

Postup je nasledovný:

 • Prihláste sa k účtu Binancie a kliknite na položku [Nakúpiť kryptomenu] – [Kreditná/Debetná karta].
 • Tu si môžete zvoliť nákup kryptomeny pomocou rôznych fiat mien. Zadajte čiastku fiat meny, ktorú chcete vynaložiť. Systém automaticky zobrazí čiastku kryptomeny, ktorú môžete získať.
 • Kliknite na [Pridať novú kartu].
 • Zadajte údaje o platobnej karte. Upozornenie: Platiť môžete iba kartami vedenými na vaše meno.
 • Zadajte fakturačnú adresu a kliknite na [Pridať kartu].
 • Skontrolujte platobné údaje a počas jednej minúty potvrďte objednávku. Cena a čiastka kryptomeny sa po jednej minúte prepočítajú. Kliknutím na [Obnoviť] zobrazíte aktuálnu trhovú cenu. Poplatok je približne 2 % z transakcie.
 • Presmeruje vás na stránku vašej banky s overením jednorazovým heslom. Overte podľa pokynov na obrazovke platbu.

Peer to Peer

Binance poskytuje možnosť nákupu kryptomien aj pomocou užitočnej P2P metódy. Tento prístup spočíva v kúpe kryptomeny priamo od ostatných užívateľov a vlastníkov kryptomien. Ide však len o okrajovo využívanú možnosť.

Využívanie platformy

V rámci Binance je možné realizovať viacero spôsobom obchodovania. Platforma ponúka stovky kryptomien. Ak už ste vlastníkom nejakej kryptomeny, samozrejme môžete využívať aj ďalšie skvelé služby Binance. Sú to:

Spotové obchody

Dôležitou kryptomenou je Binance Coin s označením BNB. Je to natívny token sietí Binance Chain a Binance Smart Chain. BNB môžete použiť na mnohé účely, ako napríklad na úhradu obchodných poplatkov na burze Binance. Ak si zvolíte, že budete platiť svoje poplatky v BNB coine, v takomto prípade získate ďalšiu zľavu, až do výšky 50% práve na poplatky. Burze Binance DEX (decentralizovaná burza) a platenie za tovar a služby online aj v kamenných obchodoch. Platforma poskytuje pri jeho využívaní mnohé zvýhodnenia.

Futures obchody

Futures obchody sú tzv. obchody na páku. Maximálna výška páky je x125. Základný rozdiel medzi futures a sportom je práve páka. Zatiaľ čo na spotom trhu obchodujete reálne kryptomeny a tieto kryptomeny reálne držíte aj vo svojej krypto peňaženke, tak na futures obchodujete futures kontrakty, teda nie skutočné kryptomeny. Tento rozdiel je zásadny.

Binancia Earn a mnohé iné služby

Pre tých, ktorí nechcú obchodovať priamo, môžete využiť napríklad Binance Earn. Jej prostredníctvom môžete zvyšovať množstvo svojich kryptomien. Ide o súbor finančných produktov na zvýšenie pasívneho príjmu. Zaradzujeme tu:

 • Staking,
 • Flexibilné sporenie,
 • Swap likvidity a
 • Launchpool.

Chcem sa registrovať na Binance

VIDEO návod na Binance