0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

HODLuj ako o život!

Na začiatok sa aspoň držím!

Zdravím! Ako som už opakovane spomínal, som kryptonováčik a nedávno som si pozrel video na youtube kanály Trader 2.0 s názvom: Prečo je kombinácia TRADINGu a HODLu správna cesta? Toto mi vnuklo myšlienku napísať presne o tom, čomu sa ja najviac venujem a hádam aj (trošku) viac rozumiem.

Som teda HODLer! Čo to znamená? Postupne a za menšie čiastky kupujem krypto, ktoré si ukladám na peňaženku. Toto krypto budem mať na peňaženke (ideálne hardvérovej) uchované niekoľko rokov, kým pre neho nenájdem využitie, nebudem chcieť s ním spraviť niečo viac, resp. kým sa dovzdelávam v krypte natoľko, aby som ho použil na iné účely. Pre mňa teda krypto spĺňa úlohu pokladničky (prasiatka), do ktorej si šporím na inakšie (možno) aj horšie časy. HODL je akronym anglickej frázy „Hold On for Dear Life“ (držať sa ako o život), čo celú situáciu aj najlepšie vystihuje. Postupne kupovať krypto a držať ho, nech sa deje čokoľvek! Získať tak výhodu pred ostatnými, ktorí od krypta dávajú ruky preč, pretože sa boja, že je to len podvod alebo tomu nerozumejú.

HODL do každého počasia

Byť HODLerom je skvelé! Ja osobne som pevne presvedčený, že keď si teraz nakúpim krypto, tak v budúcnosti mi určite padne na úžitok. Je možné, že časom bude mať podstatne väčšiu hodnotu, hoci isté to nie, je tu aspoň šanca. No v každom prípade si myslím, že prakticky bude veľmi dobre využiteľné. Nie ako súčasné fiat meny, ktoré sú i tak opantané infláciou a pod neustálym drobnohľadom štátnych inštitúcií. A na rozdiel od banky, nemusím nikam chodiť peniaze vyberať, na nič čakať, ak chcem svoje prostriedky využiť. Ak sa naskytne príležitosť svoje krypto rozumne využiť, stačí otvoriť krypto peňaženku a ide sa na to. Kto by však chcel argumentovať, že to sa dá už aj s platobnými kartami a nepotrebujem vyberať žiadnu hotovosť, pokojne môže. Ja však nechcem zanechávať ľahko dosledovateľnú digitálnu stopu. To, ako využívam svoje prostriedky je čisto moja súkromná záležitosť! Nikto nemá dôvod do toho pchať nos!

Čo ak sa chcem stať HODLerom?

Je to prosté! Založte si softvérovú krypto peňaženku (na stiahnutie ich je fúra), ale čo možno najskôr prejdite na hmatateľnú hardvérovú peňaženku. Na stránke https://coinatmradar.com/ si nájdite automat na krypto vo svojom okolí a utekajte si nabiť svoju peňaženku!

hodlovanie

Dobrá rada je však dať si pozor na KYC (know your customer). To znamená, neposkytovať žiadne osobné údaje, aby mohol niekto dohľadať, KTO si to krypto v skutočnosti kúpil. Trader 2.0 má na toto pekný short na svojom kanáli (https://www.youtube.com/shorts/d-ELjPbpLmo). Je pravda, že nájsť automat bez KYC sa stáva čoraz zložitejšie, kvôli reguláciám zo strany štátov a EÚ, ale aj na toto máme riešenie.

Prečítajte si tiež: 22/09/22 Ako dopadlo zasadnutie FOMC? Prinášame zhrnutie.

Krásne ľubozvučné slovko "VEKSL". Vekslujte kryptomeny peer-to-peer (od človeka k človeku). Sledujte fóra a stránky zamerané na vekslovanie kryptomien, nájdite si parťákov a vymieňajte krypto za fiat, služby alebo čokoľvek, čo vám napadne. Rád by som sa k tejto téme vrátil aj v budúcnosti, keďže nedávno na podujatí Chaincamp uviedli appku presne na tento účel s názvom Vexl. Snáď si ju čoskoro vyskúšam a podelím sa s vami o zážitky a pocity. A nedajte sa odradiť len preto, že vám to pripomína neslávnych komouškých vekslávkov, ktorí úradovali pár desaťročí dozadu. Tento názov bol zvolený iba preto, že ide o skutočnú výmenu medzi ľuďmi, z jednej ľudskej ruky do druhy, bez sprostredkovateľov a akýchkoľvek skrytých poplatkov. Zaplatí sa presne toľko, na čom sa obe strany dohodnú.

HODL si vyžaduje odHODLanie!

HODL je na dlho, na véľmi dlho! Ja som pripravený mať svoje krypto uchované v peňaženke niekoľko rokov, možno aj niekoľko desaťročí. Jeden z mojich obľúbených článkov má krásnu citáciu presne k danej myšlienke: „Bitcoin je stále ako neopracovaný diamant. Bude ešte chvíľu trvať, kým bitcoinová revolúcia dosiahne svoj plný potenciál. Ak nemáte aspoň 10-ročný investičný horizont, nekupujte bitcoin ani na jeden deň. “ (Zdroj: https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/preco-ste-nemali-kupovat-bitcoin-20-dovodov-preco-neinvestovat-kryptomeny). Kým krypto revolúcia nenaberie poriadny švung, ja si budem pomaly odkladať, príležitostne využijem a budem sa vzdelávať, aby som sa mohol v budúcnosti ubrániť pred pádom eura (ktoré podľa mňa padne tak na hubu, že sa už nepostaví) a stať sa plnohodnotnou súčasťou krypto sveta.

Ako inšpirácia pre článok poslúžilo video: https://www.youtube.com/watch?v=AsrWBHH3Hrg

Na záver len toľko, že aj keď vo videu sa spomína trading. Ja s tým nemám ešte dostatočné skúsenosti, tak som šiel len po známych cestičkách. Snáď niekedy nabudúce.

Mohlo by ťa zaujímať

cart