0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Bitcoin začal stúpať, sme zachránení... iba že by nie! - Blog od Michala

Bitcoin začal stúpať, sme zachránení... Akurát, že nie sme! Bitcoin a kryptomeny sú podľa mňa viac, ako len číselká a paličky na grafe. Preto sa ku každému výroku o ich „tendenciách“ staviam dosť neveriacky, a preto tento príspevok bude o niečom, čo je môjmu srdcu veľmi blízke a dôležité. Nechcem sa moc rozohniť, ale chce sa mi to povedať!

Nikomu never, ani sám sebe!

Keď som vstupoval do sveta krypta, rozhodol som sa, že sa vyberiem cestou Bitcoinu. Vtedy mi jedna veľmi dôležitá osoba z môjho života povedala, že nech nikdy neverím absolútne nikomu, kto sa snaží predvídať vývoj Bitcoinu! Tejto rady sa držím dodnes, a preto ma dosť zaskočí, keď si niekde prečítam, ako napr. dnes na kryptonovinkách, že trend BTC sa obrátil na rastúci. Takéto tvrdenia sú podľa mňa prinajlepšom zavádzajúce. Veď stačí sa pozrieť na graf za posledného polroka a hneď vidíme, akým TRENDOM sa Bitcoin „riadi“.

Bitcoin chart - 6 months

Skutočnosť, že Bitcoin 27. októbra na chvíľu zdvihol hlavu sa rastom nazvať nedá. Ja viem, že viacerí si porovnávajú informácie z rôznych zdrojov a rozhodujú sa až potom. Tak by to malo aj byť! A nechcem kryptonovinky karhať, podľa mňa majú kopec super príspevkov, analýz, podcastov a podobného. Ale častejšie, ako by som chcel, sa stretávam s takýmito prehnanými výrokmi. A je kopec ľudí, ktorí sa podľa nich rozhodujú, a potom v panike kupujú, predávajú, až kým neprídu o všetko svoje krypto. Bitcoin, ako aj akékoľvek iné krypto, si podľa mňa vyžaduje istú dávku skepse a nedôverčivosti. Nazval by som to až zdravá paranoja. Podľa mňa treba s Bitcoinom a kryptom celkovo zaobchádzať opatrne.

Buď skeptický, ale nezaostávaj!

Dnešná doba je úžasná v tom, že aj my paranoici sa môžeme podieľať na tejto hre. Stotožňujem sa s tým, čo tvrdia viaceré múdre hlavy. Netreba prehnane dlho hľadať a čakať na tú správnu chvíľu, lebo medzitým nám pomedzi prsty môže prekĺznuť veľa príležitostí. A v takom prípade je aj podľa mňa diverzifikácia zlatý grál! Stačí si vybrať 2-3-4 investičné príležitosti na dlhodobý horizont (tým myslím desaťročia), pravidelne a dôsledne sa im venovať a niečo sa už len stane. Ak jedna padne, máte vždy druhú, o ktorú sa môžete oprieť.

Naháňať sa za najnovšími senzáciami a trendami s prudkým rastom sa väčšinou skončí katastrofou. Preto ma tak škrie to vyjadrenie o stúpajúcom trende Bitcoinu. Nájde sa kopec jemu podobných, ktorým ľudia bezhlavo uveria alebo ich aspoň nadinterpretujú. Bitcoin je tu s nami na dlho a netreba vždy len skalopevne lipnúť na grafoch, ktoré uvádzajú vývoj Bitcoinu v dolároch. V tak volatilnej dobe, s tak volatilnými komoditami a celkovo volatilnými náladami, nevidím prečo by som mal dôverovať fantastickým tvrdeniam, ktoré i tak nemajú pevnú pôdu pod nohami.

Pomôž svojmu kryptu a ono sa ti nestratí

Ako hovorím, začal som ako prostý HODL-er s Bitcoinom. Postupom času som štosoval aj ďalšie praktické kryptomeny. Teraz sa snažím s nimi vekslovať a používať ich, kde mi to situácia a okolnosti dovolia. To je moja cesta a každý sa musí vydať po svojej vlastnej. A na margo toho chcem dodať, že aj my kovaní skeptici sa radi necháme presvedčiť! Totiž nad tradingom som dlho krútil hlavou, ale minulý týždeň som recenzoval burzu Bybit. Kto chce, recenziu si môže prečítať tu. A musím sa priznať, zostal som veľmi milo prekvapený! Hoci som najprv rozmýšľal v starých paradigmách, ako bez KYC vymeniť fiat za krypto a pod. No potom som si uvedomil, že vďaka Bybit môžem aj obchodovať a investovať krypto na burze úplne NON-KYC!

Prečítajte si tiež: Veľká súťaž s BYBIT!

BYBIT banner

Toto ma nesmierne teší, lebo to ešte viac otvára dvere praktickosti a všestrannosti Bitcoinu a iných kryptomien! Čo chceš s kryptomenami robiť, to robiť aj môžeš, len si musíš vybrať to správne pre seba. Na záver by som len odporučil o svoje krypto sa aj náležite starať! Mať ho riadne uchované, ideálne na offline HW peňaženkách, používať NON-KYC možnosti (a že tých je už požehnane), uchovávať si recovery seeds, dodržiavať zásady anonymity a v neposlednom rade sa vyhýbať senzáciám a fantastickým tvrdeniam. Na tých zbohatne len málo kto!

Ja viem, že mnohí chcú vychytať nejakú vlnu a na nej sa zviesť, ale taká fantastika podľa mňa patrí maximálne do priemernej knižky. S kryptom vždy opatrne!

A ako vždy, toto sú len moje myšlienkové pochody, netreba ani mňa brať príliš vážne. Neposkytujem žiadne finančné ani investičné poradenstvo. Ak nejaká moja rada niekomu pomôže, budem len šťastný.

Mohlo by ťa zaujímať

cart