0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

8.11.2021 Nexo Finance

Nexo Finance je globálna inštitúcia digitálnych financií, ktorá ponúka zastrešenie služieb FinTech.

Využíva technológiu blockchain na prezentáciu inovatívnych riešení na zlepšenie tradičného finančného sektora a jeho nevýhod a obmedzení.

Pomocou natívneho tokenu NEXO získajú používatelia platformy exkluzívne zľavy na úrokové sadzby pôžičiek. Držitelia tokenov NEXO môžu tiež získať bonusový výnos zo svojich prostriedkov v rámci svojej peňaženky Nexo.

Ako globálna inštitúcia poskytujúca digitálne pôžičky má Nexo Finance používateľské operácie v 200 jurisdikciách s viac ako 40 rôznymi fiat menami.

Ako funguje?

Nexo spája okamžité pôžičky s technológiou blockchain, výsledkom čoho je prvý okamžitý systém krypto pôžičiek na svete.

Inovatívny obchodný model spoločnosti Nexo bol vytvorený s cieľom poskytnúť klientom okamžité pôžičky, pričom ide o automatický, flexibilný a nákladovo efektívny prostriedok na získanie likvidity, ktorý je zabezpečený hodnotou digitálnych aktív klienta.

Celý proces získania pôžičky je jednoduchý a zvládnete ho za pár minút. Medzi hlavné výhody používania Nexo patria žiadne skryté poplatky, žiadne dane z kapitálových výnosov a žiadne kontroly kreditu.

Je zaručená vysoká úroveň transparentnosti, pretože platforma využíva technológiu blockchain, inteligentné zmluvy a algoritmické postupy, ktoré sa všetky vykonávajú v jej natívnom module Nexo Oracle.

 

Najprv musí klient previesť svoje kryptomeny do svojej peňaženky Nexo. Potom budú kryptomeny, ktoré preniesli, potvrdené blockchainom, po čom Oracle Nexo automaticky vypočíta detaily týkajúce sa jednotlivých úverových limitov a následne vytvorí pôžičku pre používateľa.

Klientovi následne poskytnú požadovanú výška úveru v mene USD alebo EUR. Úverový limit je okamžite dostupný bankovým prevodom alebo prostredníctvom bezplatnej kreditnej karty Nexo. Klienti si tiež môžu vybrať najvhodnejší spôsob, ako svoje peniaze použiť ako aj to, v akých menách by chceli úver dostať.

Úverový limit však závisí od trhovej ceny kryptomeny v peňaženke Nexo. Ak by, teda hodnota použitej meny stúpla, Oracle by automaticky zvýšilo úverový limit.

Klienti majú niekoľko možností, ako môžu splatiť svoje pôžičky, vrátane bankového prevodu, fyzická výmena finančných prostriedkov pomocou fiat alebo krypto aktív. Pre tých, ktorí uskutočňujú platby pomocou tokenov NEXO, sa poskytujú špeciálne zľavy z úrokových sadzieb.

Nexo oracle

Oracle je jadrom platformy Nexo a je zodpovedný za tieto funkcie:

Úverové zmluvy

Po spustení úverovej linky sa Nexo Oracle automaticky postará o vyplatenie hotovosti, údržbu majetku, notifikácie a celkovú správu pôžičky.

Agregácia dát v reálnom čase

Oracle zhromažďuje údaje z viacerých búrz, aby vykonal presné oceňovanie aktív v reálnom čase. Podľa dokumentácie spoločnosť Nexo Oracle udržiava agregáciu živých údajov s najmenej šiestich nezávislých zdrojov (búrz), čo minimalizuje celkové riziko pre Nexo aj pre klienta.

Nexo Oracle tiež zisťuje aktuálne zmeny v hodnote aktív a prepočítava úverové limity. Ak aktívum zdražie, úverový limit sa automaticky a okamžite zvýši.

Modulu analýzy splácania

Nexo Oracle automaticky zaznamenáva splátky a účty pre všetky transakcie uskutočnené klientmi. Systém automaticky udržiava splátky úrokov, neuhradené zostatky a aktuálne úverové limity.

Automatické upozornenia

Keďže správu pôžičiek vykonáva automaticky Nexo Oracle, nie je potrebný žiadny manuálny zásah a všetky upozornenia sa pre používateľov Nexo generujú automaticky.

Vývoj modelovania a algoritmov

Nexo zahŕňa analýzy veľkých dát, samoregulačné algoritmy a predikčné modelovanie v Nexo Oracle na zabezpečenie správneho fungovania systému. To zaisťuje, že informácie získané z rôznych externých zdrojov údajov sa použijú na primerané obchodné rozhodovanie včas.

Prečítajte si tiež: Mileniáli sa neboja investovať do kryptomien

Produkty a služby

Nexo Finance je jednotné kontaktné miesto pre všetky potreby digitálneho financovania. Či už si chcete vziať pôžičku krytú kryptomenami, zarábať úroky na nečinných aktívach alebo zarábať cashback za výdavky, Nexo Finance sa môže pochváliť obľúbenými a bezpečnými riešeniami v rámci svojej platformy.

Nexo krypto zmenáreň

Ponúka bezproblémovú fiat-on rampu pre používateľov, ktorí nepoznajú obchodovanie s kryptomenami. Vďaka ľahko ovládateľnému grafickému používateľskému rozhraniu (GUI) ponúka Nexo Finance možnosť investovať do kryptomien pomocou kreditných a debetných kariet Visa a Mastercard. Vďaka podpore viac, ako 40 rôznych fiat mien je investovanie do aktív, ako sú Bitcoin, Ethereum a NEXO, jednoduché.

Transakcie sú bez čakania a majú okamžité potvrdenia transakcií a 18 aktív okamžitého nákupu, z ktorých si môžete vybrať, sa Nexo Finance rýchlo stáva populárnou voľbou pre technologických nováčikov, ktorí chcú začať budovať portfólio kryptomien. Okrem okamžitého nákupu Nexo Finance, platforma ponúka aj kryptoburzu.

Kryptoburza Nexo ponúka fixed-price executions . To znamená, že po zadaní objednávky zostane cena aktív rovnaká namiesto toho, aby kolísala s trhmi. Používatelia niektorých búrz môžu pri dokončení transakcie zaznamenať kolísanie ceny až o 5 %.

Nexo Finance však zaisťuje, že cena, ktorú vidíte, je cena, ktorú platíte, s okamžitými výmenami a zostatkom v Peňaženke Nexo sa automaticky aktualizujú po potvrdení objednávky.

Navyše, pri používaní kryptoburzy Nexo Finance používa Smart Routing System, ktorý dokáže komunikovať a vypočítať najlepšie obchody s top 10 kryptoburzami súčasne.

Nexo staking

Nexo Finance ponúka konkurencieschopné výnosy a úrokové sadzby pre vkladanie rôznych aktív v rámci Nexo Wallet. Cieľom projektu je poskytnúť používateľom bezproblémový a spoľahlivý zdroj pasívneho príjmu. Všetko, čo používatelia musia urobiť, je dobiť svoj účet, aby mohli začať zarábať denný zložený úrok.

Služba ponúka nulové poplatky za vkladanie, výber a skladovanie finančných prostriedkov. Navyše, s ponukou Nexo FLEX môžu používatelia získať okamžitý prístup k úrokom nahromadeným s ich prostriedkov prostredníctvom denných výplat Nexo.

Používatelia môžu kedykoľvek vybrať prostriedky alebo môžu zložiť denné výplaty úrokov, aby získali vyššie odmeny počas dlhšieho obdobia.

Nexo krypto úvery

Nexo Finance ponúka používateľom možnosť čerpať pôžičky pomocou ich krypto aktív ako kolaterálu. Všetky úvery sú plne zabezpečené. Platforma, ako taká umožňuje automatické schvaľovanie bez kontroly kreditu. Používatelia môžu vložiť svoje kryptomeny a požičať si stabilné mince od 50 do 2 miliónov dolárov. Potom môžu používatelia vymeniť svoje stablecoiny za viac ako 40 rôznych typov fiat mien.

Okrem toho, bez mesačných splátok, sa používatelia môžu rozhodnúť splatiť svoju pôžičku, keď chcú použiť buď krypto aktíva alebo priame nekryté vklady. Ďalej to možno vykonať niekoľkými čiastočnými platbami alebo jednou úplnou platbou. Sadzby pôžičiek sa líšia v závislosti od úrovne v rámci vernostného programu Nexo Finance. Sadzby sa pohybujú medzi 13,9 % APR pre základnú úroveň do 6,9 % APR pre platinovú úroveň.

Nexo Finance má zavedené pohotovostné plány pre prípad, že by sa hodnota kolaterálových aktív začala znehodnocovať. Ak hodnota klesne pod určitú hranicu, blockchain Oracle Nexo automaticky upozorní používateľov prostredníctvom e-mailu alebo SMS. Používatelia dostanú správu, aby vložili prostriedky do svojej kreditnej peňaženky, aby sa zabezpečilo úplné zabezpečenie.

Navyše, ak používatelia nepodniknú žiadne kroky, krypto Oracle Nexo pridelí aktíva z peňaženky používateľov do ich kreditnej peňaženky. Ak sa v Sporiacej peňaženke nenachádzajú žiadne prostriedky, časť kolaterálu sa použije na pokrytie nákladov na splácanie úveru.

Karta Nexo

Okrem digitálnych finančných služieb v aplikácii Nexo Finance predstavuje jeden zo svojich najnovších produktov, krypto debetnú kartu Nexo. Vďaka partnerstvu Visa je karta Nexo dostupná pre viac ako 40 miliónov obchodníkov po celom svete. Nexo Finance si neúčtuje žiadne mesačné ani ročné poplatky. Neúčtuje si ani devízové poplatky, pričom platby sú dostupné v miestnych obchodných menách.

Karta Nexo slúži ako typická fyzická debetná karta alebo ako virtuálna karta mobilnej aplikácie. Ak chcete získať kartu Nexo, všetci používatelia musia vybrať kartu v aplikácii Nexo. Potom budú musieť používatelia vyplniť niekoľko osobných údajov a Nexo Finance sa postará o zvyšok. Používatelia, ktorí majú účet na karte Nexo, získajú exkluzívny prístup k ďalším bezplatným virtuálnym kartám.

Držitelia kariet Nexo navyše získajú 2% cashback z každej transakcie. Používatelia môžu získať svoj cashback buď v Bitcoinoch alebo v tokene NEXO. Alternatívne môžu používatelia získať kombináciu oboch pred uskutočnením transakcie.

Vytvorením kartového účtu Nexo používatelia dostávajú okamžité upozornenia na potvrdenia transakcií s možnosťou zmraziť a rozmraziť aktivity karty Nexo jediným klepnutím. Toto má pomôcť s bezpečnosťou okolo karty Nexo.

Okrem toho môžu používatelia kontrolovať zostatky v ktoromkoľvek miestnom bankomate. Bezpečnosť siete, finančných prostriedkov a transakcií je pre Nexo Finance prvoradá. Využívajú širokú škálu bezpečnostných opatrení, aby zákazníkom zaistili bezpečnosť ich aktív a investícií.

Bezpečnosť

Nexo Finance oceňuje riziká poskytovania digitálnych finančných služieb, ktoré fungujú s kombináciou centralizovaných a decentralizovaných technológií.

Nexo spolupracuje s partnermi, ako vedúci autority v súlade s cieľom chrániť finančné prostriedky používateľov s účinnými predpismi dodržiavajúcimi globálne normy pre opatrenia KYC (poznaj svojho zákazníka) a AML (proti praniu špinavých peňazí). To zahŕňa spoluprácu so spoločnosťou Jumio, spoločnosťou populárnou pri spolupráci s HSBC, Oracle a Microsoft.

Spoločnosť tvrdí, že zamestnáva bezpečnostne zdatných zamestnancov, ktorí zabezpečujú, aby zamestnanci mali prehľad o aktuálnych záležitostiach v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Nexo Finance má tiež kolektív poisťovacích partnerov, ktorí chránia prostriedky používateľov až do výšky 375 miliónov dolárov. Patria sem napríklad Ledger Vault a BitGo.

Nexo navyše používa 256-bitové šifrovanie na vojenskej úrovni na ochranu majetku používateľov. Na druhej strane to uľahčuje plnú flexibilitu a prístup k finančným prostriedkom a zároveň sa zdržiava od poskytovateľov tretích strán a údajne to zaručuje bezpečnosť aktív používateľov.

Okrem vyššie uvedených bezpečnostných postupov poskytuje Nexo Finance mobilnej aplikácii Nexo niekoľko dodatočných bezpečnostných opatrení. To zahŕňa biometrickú identifikáciu (rozpoznanie odtlačkov prstov alebo tváre), dvojfaktorové overenie (2FA) a overenie e-mailom a SMS správou.

Navyše upozorní používateľov pri každom prihlásení a pošle e-mailové potvrdenie pred výberom z účtu. Aplikácia využíva podnikové riešenie BitGo umožňujúce štandard zabezpečenia kryptomien úrovne 3 (CCSS úroveň 3). Všetky citlivé údaje v aplikácii tiež dodržiavajú prísne zákony o ochrane a dôvernosti. Je to vďaka použitiu technológie šifrovania Secure Socket Layer (SSL).

Partnerstvo medzi Nexo Finance a Armino poradenskou firmou zvyšuje transparentnosť siete. Pomocou hodnotenia dokladu o rezervách budú používatelia Nexo Finance čoskoro môcť v reálnom čase prezerať potvrdenia o podieloch, ktoré má Nexo v správe. To dokáže, že Nexo Finance dokáže vždy splniť záväzky klienta.

Nexo token

Token NEXO využíva štandard tokenov Ethereum ERC-20 a je plne transparentný na blockchaine Ethereum. Transparentnosť je základnou hodnotou Nexo Finance. Používatelia tak môžu zobraziť adresu zmluvy o tokenoch, pohyby a aktivity pomocou prieskumníka blokov Ethereum, Etherscan. Držanie tokenu NEXO odomkne množstvo exkluzívnych príležitostí na platforme Nexo Finance.

Token hrá kľúčovú úlohu vo vernostnom programe Nexo Finance. Vernostný program odmeňuje držiteľov tokenov NEXO v závislosti od percenta držaných tokenov v rámci celého zostatku portfólia v peňaženke Nexo. Vernostný program je zase rozdelený do štyroch úrovní základná, strieborná, zlatá a platinová.

Zdroj: https://academy.moralis.io/blog/exploring-nexo-finance-and-the-nexo-token , https://blockgeeks.com/guides/what-is-nexo-step-by-step-guide-for-beginners/ , https://usethebitcoin.com/what-is-nexo-nexo-all-you-need-to-know/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart