0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

29.10.2021 Umbrella network

Umbrella Network je decentralizovaná služba Oracle, ktorá ponúka lacné, vysoko škálovateľné dátové riešenia na použitie v decentralizovaných financiách (DeFi).

Natívny token Umbrella Network (UMB) pomáha zabezpečiť sieť prostredníctvom stakingu. Držitelia tokenu UMB sa tiež môžu zúčastniť stakingu Umbrella Network, aby získali odmeny a práva na správu siete. To zahŕňa možnosť hlasovať o návrhoch na vykonanie zmien platformy. Navyše tí, ktorí sa zúčastnia stakingu môžu získať pasívny príjem prostredníctvom sieťových poplatkov a odmien za staking.

Okrem toho protokol umožňuje spoločnostiam Oracle ľahko škálovať vďaka použitiu riešení vrstvy 2, stromov Merkle a dávkovaním transakcií. Služba Oracle vlastnená komunitou zhromažďuje údaje, aby umožnila spojiť tisíce transakcií do jednej. Táto transkacia bude vyžadovať iba jeden poplatok. Platforma tiež poskytuje ekonomické stimuly na presné overenie údajov. Je to vďaka platforme využívajúcej mechanizmus konsenzu Delegated Proof of Stake (DPoS).

Väčšina tokenov UMB je vo vlastníctve komunity a používa sa na voľbu uzlov validátora. Validátorské uzly fungujú ako reprezentatívne riadiace orgány v rámci ekosystému Umbrella Network. Na druhej strane to umožňuje väčší stupeň decentralizácie. Platforma ponúka rozmanitú škálu dátových služieb, ktoré umožňujú priniesť mnoho rôznych typov dát do reťazca lacno. Okrem toho sa to deje bez kompromisov v oblasti bezpečnosti.

Ako funguje?

Umbrella využíva stromy Merkle na uchovanie údajov do siete vrstvy 1, aby sa zabezpečilo, že dátové body, ktoré Umbrella poskytuje, sú kryptograficky overiteľné a samotné Oracle je vysoko škálovateľné. Kľúčovým problémom súčasných riešení Oracle je, že celá ich logika, ukladanie a prenos funguje na samotnej vrstve 1. Teoreticky to znie dobre ale, keď sa každý dátový bod spracuje ako iná transakcia, náklady sa rýchlo sčítajú, čo znemožňuje praktické využitie. Napríklad najväčšie siete vrstvy 1, ako Bitcoin a Ethereum nedokážu spracovať viac ako 20 transakcií za sekundu. Priepustnosť transakcií je taká malá, že je nemožné, aby Oracle boli komplexné len na vrstve 1.

To je dôvod, prečo Umbrella Network využíva architektúru vrstvy 2 na škálovanie svojich decentralizovaných Oracle. Vďaka tomu sú decentralizované Oracle rýchlejšie, autentickejšie, kryptograficky overiteľné a ponúkajú veľmi komplexné dátové body za cenu, ktorá predstavuje zlomok  transakcie na vrstve 1.

Rýchlosť - sieť vrstvy 2 spoločnosti Umbrella zaisťuje, že sieť Umbrella dokáže spracovať transakcie oveľa rýchlejšie ako iné Oracle.

Autentickosť - Umbrella má systém konsenzu, v ktorom overovatelia kontrolujú pravosť údajov a odmeny/sekanie zaisťujú, že overovatelia kontrolujú správnosť údajov.

Kryptograficky overiteľné - ku každému údajovému bodu je priložený kryptografický dôkaz, aby ho nebolo možné sfalšovať

Cenovo dostupná - sieť vrstvy 2 zaisťuje, že náklady predstavujú 1/20 nákladov na vrstvu 1. Dokáže to  spracovaním transakcií v dávkach, čo pomáha ušetriť viac nákladov.

Komplexnejšie - rýchlejšie a lacnejšie umožňuje spracovávať viac údajových bodov a tiež ich častejšie aktualizovať.

Prečítajte si tiež: Co je Hedera Hashgraph?

Technológia

Technická architektúra siete Umbrella Network využíva ekonomické stimuly, aby používateľom poskytovala overiteľné údaje pomocou kryptografických dôkazov, ktoré sa nachádzajú na blockchainoch vrstvy 1.

Merkle Trees

Platforma Umbrella využíva technológiu známu ako strom Merkle na uľahčenie škálovateľnosti. Merkle strom (niekedy známy, ako binárny hash strom) je vysoko efektívny a bezpečný typ dátovej štruktúry, ktorý umožňuje overiť veľké množstvo dát.

Používanie stromov Merkle pomáha tým, že šetrí výpočtové zdroje pri dokončovaní blockchainových transakcií. Decentralizované aplikácie (dApps) tiež ťažia z používania stromov Merkle, pretože umožňujú bezpečne previesť tisíce údajových bodov do reťazca za nízku cenu.

Stromy Merkle fungujú kombináciou hashov z viacerých blockchain údajov. Ako také tieto hash fungujú ako súhrn všetkých transakcií v rámci bloku. Použitím stromov Merkle s mechanizmom konsenzu Proof-of-Stake (PoS) je možné spojiť niekoľko transakcií do jednej. To uľahčuje dosiahnutie škálovateľnosti tým, že pomáha minimalizovať transakčné poplatky, pretože všetky spojené transakcie je možné zaplatiť pomocou jediného poplatku.

Data

First-Class Data (FCD)

Sú to dátové body, ktoré sú vždy dostupné v reťazci. Toto sú najčastejšie používané súbory údajov, ako sú vysoko obchodované krypto páry, najlepšie krypto-fiat páry a niektoré jedinečné dátové kanály od vývojárov, ako napríklad implikovaná volatilita (IV) pre BTC a ETH.

Layer 2 Data

Zahŕňa bohaté a komplexné dátové body pre top krypto páry a iné páry, indexy, implikované a realizované volatility a ďalšie.

Umbrella Network Token (UMB)

Na zabezpečenie úplnej decentralizácie protokolu Umbrella Network projekt využíva mechanizmus konsenzu Delegated Proof of Stake (DPoS) využívajúci token UMB. Viacúčelový token UMB, ako taký poskytuje štyri kľúčové funkcie v rámci ekosystému Umbrella Network.

  1. Token siete Umbrella (UMB) zaisťuje bezpečnosť a overenie siete. Držitelia môžu odovzdať súčet tokenov UMB v banke vkladov, aby sa stali validátormi. Validátorove uzly zase podporujú určovanie údajov o trhu prostredníctvom účasti na procese konsenzu v sieti. To môže poskytnúť držiteľom tokenov UMB príležitosť zarobiť si pasívny príjem pomocou kryptomien.
  2. Nadšenci platforiem, ktorí chcú podporovať sieť Umbrella, ale nechcú zodpovednosť za overovanie alebo ktorí nespĺňajú požiadavky na validátora, môžu tiež vložiť tokeny UMB. Každý uzol validátora vyžaduje od používateľov ďalší staking tokenov UMB, aby sa mohli zúčastniť na modeli konsenzu.
  3. Token UMB tiež poskytuje držiteľom práva na riadenie. Ako ďalší spôsob uľahčenia decentralizácie a platforma umožňuje držiteľom tokenov UMB hlasovať o dôležitých aktualizáciách a operáciách v sieti.
  4. Rozdeľovanie odmien Umbrella Network si vyhradzuje určité percento tokenov UMB ako odmeny pre validátorov, staking a komunitné rozhodovanie.

Umbrella Network Staking

Existuje niekoľko staking možností siete Umbrella Networ, ktoré umožňujú rôzne úrovne účasti a odmien.

Projekt ponúka stakingový portál ako samostatnú užívateľsky príjemnú stránku (staking.umb.network). Používatelia tu môžu nájsť rôzne programy odmeňovania tretích strán popri natívnych zariadeniach na stakingu tokenov UMB. Používatelia, ktorí sa zúčastňujú na stakingu siete Umbrella Network, môžu získať tokeny odmien Umbrella (rUMB)i. Tokeny rUMB budú čoskoro vymeniteľné v pomere 1:1 za natívne tokeny UMB.

Držitelia tokenov Umbrella Network (UMB) môžu získať odmeny účasťou v programoch Umbrella Streams alebo Umbrella’s Partner Rewards Programs. Existujú dva Umbrella Streams. Hadley Stream ponúka stakingovú zmluvu výlučne na token UMB, čím získava odmeny za token rUMB. Alternatívne, Polar Stream umožňuje používateľom získať odmeny za tokeny rUMB prostredníctvom účasti na zmluve o stakingu tokenov UMB-ETH ako poskytovanie likvidity na Uniswap.

Existujú dva programy Umbrella Partner Rewards. Ide o bazény SushiSwap Sushi Onsen a PancakeSwap 20K. Program Sushi Onsen umožňuje držiteľom tokenov UBM zarábať tokeny rUMB ako poskytovateľ likvidity v páre UMB-ETH alebo pomocou PancakeSwap poskytujúceho likviditu v páre UMB-BNB. Umbrella Network rezervuje 20 000 tokenov UMB každých 30 dní na odmeny pre PancakeSwap.

Umbrella Network Token Bridge

Cieľom projektu Umbrella Network je poskytnúť riešenie Oracle vrstvy 2 s bezproblémovou interoperabilitou blockchainu. Token UMB bude k dispozícii ako mnoho rôznych štandardov natívných tokenov pre rôzne reťazce.

Tokenový most Umbrella Network bude ponúkať bezproblémovú konverziu tokenu ERC-20 UMB na token BEP-20 UMB a naopak.

Zdroj: https://academy.moralis.io/blog/what-is-umbrella-network-and-the-umb-token , https://umbrella-network.readme.io/docs/umbrella-network-architecture

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart