0
 0,00 0 items

No products in the cart.

24.08.20 Ako rozoznať investičný podvod?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Ahojte, moje meno je Tomáš Kiebel, mnohí ma poznáte pod nickom DonMorello. Venujem môj čas projektu KryptoPlatby a budem sa venovať aj pondelňajším článkom tu na trader20. Pokryjeme si portfólio predovšetkým boja proti kryptopodvodom, informáciám pre nováčikov v kryptosvete a pozrieme sa hlbšie aj na niektoré veľmi neznáme mince tzv. shitcoiny, ktoré zanalyzujeme a ohodnotíme.

Dnes si napíšeme ako sa vyhnúť investičnému podvodu keď ste ešte „neoťukaný“?

Množstvo príležitostí pre zlodejov ako vás okradnúť...

Vitajte v dobe pasívnych prijímov, 24 hodinového zhodnotenia vkladu o 50%, bitcoin generátorov, doublerov, developerov v Dubai, ktorí potrebujú vašich pár ,,stovák" a kadejakých iných individuí a podvodníkov. Kryptomeny prinášajú obrovské výhody, ale zároveň s nimi spojenú zodpovednosť, ktorú dosť často ľudia podceňujú.

Ľudia, ktorí sú najviac zraniteľní sú práve tí, ktorí vstupujú do krypta počas bull marketu. Nevedia o kryptomenách takmer nič, ale vidia že Bitcoin urobil stovky percent na cene. Idú do kryptomien predovšetkým za týmto účelom, aby zhodnotili svoje financie. Na tom nie je nič zlé. Prečo si však dávať pozor?

Prečítajte si aj : Čo je nonce?

Milionárom každý?

Ako dokážete možno až na 90% aj pred samotnou investíciou rozoznať, či sa jedná o podvod? Napíšem vám skrátene niekoľko znakov podľa ktorých to viete zistiť. Asi žiadny investičný projekty nebude spĺňať všetky, avšak čím viac zhody objavíte, tým väčším oblúkom sa doporučujem vyhnúť danému projektu. Poďme na to!

1. Dostanete skvelé doporučenie od známeho

Kamarát, ktorý sa vám roky neozval sa zrazu o vás zaujíma a ponúka vám možnosť zarobiť si poriadne peniaze? Radšej sa nepúšťajte do hlbšej diskusie. Pravdepodobne je súčasťou pyramídy a musí zohnať investorov. Ak niekde musíte ,,zháňať" nových ľudí, tak je to v drvivej väčšine pyramídová hra.

2. Žiadny reálny produkt...

Pokiaľ jediné čo spoločnosť ponúka sú nejaké investičné balíčky, pričom nemajú reálne retailový produkt na trhu, jedná sa pravdepodobne o podvod. Nemala by vás ako zaplatiť okrem toho, že lanári ďalších investorov...

3. Výhodné zapojenie potencionálnych investorov do pyramídy

Prišla od kamoša pozvánka? Registroval si sa a investoval si? Zistil si, že za každého ďalšieho pozvaného dostaneš 10% z jeho vkladu tak ideš do tuha pozývať? Áno, stal si sa pravdepodobne obeťou pyramídovej hry.

4. Zhodnotenie 5% týždenne? 105% ročne? 

Takéto (a vyššie) sú často krát sľubované zhodnotenia. Garantovaný takýto zisk nie je reálny, určite nie dlhodobo. A takýto zisk sa garantovať nedá. Môže to byť očakávaný zisk, ale nikto vám nemôže garantovať zisk 100% ročne. Ak by sa to dalo garantovať, prečo by to už nevyužívali banky a veľké firmy?

5. Spoločnosť sídliaca uprostred kukuričného poľa?

Vo Veľkej Británii je asi jednoduché založiť za pár minút dôveryhodnú spoločnosť, ktorú nik nekontroluje a môže si robiť čo chce. Na tom by samozrejme nič nebolo, keby sa tieto veľké nadnárodne tváriace sa korporácie, nenachádzali uprostred poľa, niekde pri koryte rieky, na moste, alebo dokonca v hoteloch. Podvodné firmy však sídlia kade tade na nezmyselných miestach. Toto na dôvere vôbec nepridáva.

6. Pofiderne vyzerajúce stránky, nefunkčné tlačidlá, žiadny kontakt...

Pokiaľ sa už rozhodnete investovať, naozaj si dobre prezrite stránky spoločnosti. Veľké legit spoločnosti majú kvalitné weby. Pri podvodoch som sa stretol s nepresnou grafikou, ktorú by zvládol lepšie žiak prvého stupňa základnej školy. Nehovoriac o nefunkčných tlačidlách podpory, falošných fotkách developerov (tváre nájdete kdekoľvek na internete) alebo absencie normálneho kontaktu.

7. Vlastné ICO - kryptomena budúcnosti

Pokiaľ spoločnosť má vlastnú kryptomenu postavenú na nejakom blockchaine a majú ju zalistovanú na nejakej aspon jednej známejšej burze, tak je šanca, že ide o legitímnu spoločnosť. Čo ak nie je nikde zalistovaná a nevie o nej ani coinmarketcap.  Čo ale potom s ňou? Kúpite niečo čo nikdy nemusí mať hodnotu? Na toto naozaj pozor!

Našlo by sa ešte množstvo indikátorov toho čo je podvod, ale tieto sú najčastejšie a najdôležitejšie. Viete ich nájsť aj zaujímavo nakombinované, no doporučujem prípadnú investíciu vždy zvážiť. Predsa je len niekedy nezhodnotiť a mať ako o to prísť.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart