0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

15.09.2022 Compound Treasury rozširuje služby

Compound Treasury, inštitucionálna výnosová platforma DeFi podporovaná protokolom Compound Finance. Compound Treasury rozširuje služby, a preto 14. septembra oznámila spustenie novej služby kryptopôžičiek. Táto služba umožňuje inštitúciám požičiavať si z platformy pomocou digitálnych aktív ako kolaterálu.

Platforma na pôžičky Decentralized Finance (DeFi) Compound sa snaží uchmatnúť si kúsok z inštitucionálneho podnikania v oblasti požičiavania kryptomien, ktoré otriasli centralizovanými konkurentmi Genesis a BlockFi.

Prečítajte si tiež: Mám vyskúšať členstvo Trader 2.0 ZDARMA? Čo ma čaká a na čo sa tešiť?

Compound Treasury funguje ako riešenie správy hotovosti pre inštitúcie využívajúce Compound Protocol. Compound Treasury oznámilo 14. septembra, že akreditované inštitúcie môžu využívať pôžičky USD alebo USDC s pevnými sadzbami od 6 % APR, s použitím Bitcoinu (BTC), Ethereum (ETH) a podporovaných aktív ERC-20 ako kolaterálu.

Inštitúcie budú platiť úroky zo svojich pôžičiek, čím vytvárajú výnos pre používateľov DeFi, ktorých stablecoiny Compound požičal. Pôžičky a pôžičky Compound Treasury riadia smart kontrakty. To znamená, že celá pozícia je pre verejnosť transparentná (jasný rozdiel od centralizovaných veriteľov).

Spoločnosť podporovaná DeFi, medzi ktorej významných klientov patria krypto spoločnosti, fintech inštitúcie a banky, zdieľala, že rozhodnutie prijali v reakcii na nedávnu volatilitu trhu, ktorá vytvorila silnejší dopyt po likvidite.

Vyskúšajte si členstvo na 9 dní úplne zdarma. Stačí kliknút na tento baner a vyplniť formulár

Vyhlasenie viceprezidenta Compound

Reid Cuming, viceprezident Compound Treasury, povedal:

„Compound Treasury teraz dokáže uspokojiť dopyt po likvidite pomocou jednoduchého a spoľahlivého riešenia pôžičiek, pričom pokračuje v poskytovaní rovnakých dôveryhodných služieb, aké sme poskytovali klientom, ktorí zarábali úroky za posledný rok. Zavedením pôžičiek sa náš produkt správy hotovosti rozširuje, aby vyhovoval viac potrebám našich klientov.“

V oficiálnom vyhlásení spoločnosť oznámila, že pôžičky pre klientov zostanú flexibilné, s neobmedzenou dobou a žiadnym splátkovým kalendárom, pokiaľ zúčastnení klienti zostanú nadmerne zabezpečení.

Likviditu pre program zabezpečia klienti Compound Treasury a Compound Protocol. Dokopy majú v súčasnosti aktíva vo výške viac, ako 3 miliardy USD. Od začiatku činnosti spoločnosti získal celkový objem transakcií viac ako 285 miliárd USD.

Toto oznámenie Compound Treasury prichádza po tom, čo spoločnosť v máji 2022 získala úverový rating B- od S&P Global, čím sa spoločnosť stala prvou svojho druhu, ktorá získala úverový rating od veľkej agentúry.

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/compound-treasury-to-let-institutions-use-digital-assets-as-collateral-when-borrowing-usd-or-usdc,https://blockchain.news/news/compound-treasury-launches-borrowing-for-institutions,https://www.coindesk.com/business/2022/09/14/defi-lender-compound-takes-bite-of-institutional-crypto-loans-pie/?outputType=amp

Mohlo by ťa zaujímať

cart