0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

05.10.20 Podvod Bitcoin Evolution - reálna skúsenosť!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]V nie tak dávnom článku som vám napísal o podvodnej stránke Bitcoin Evolution. Po zverejnení tohto článku som bol kontaktovaný súkromne so skutočným príbehom a skúsenosťou jedného slováka. Prial si zostať v anonymite , ale povolenie napísať skúsenosť s týmto podvodom som dostal. Nazvime ho  teda Peter. Jeden z jeho členov rodiny na tento podvod naletel. Tohto pána nazvime Jozef. 

Ak by ste nechápali čo je Bitcoin Evolution a o čo sa vlatsne jedná, tak si prečítajte náš rozbor nižšie :

Prečítajte si aj : Je Bitcoin Evolution skutočne Evolúcia?

Po zverejnení môjho článku mi viacerí ľudia písali v správach, že hádam na takýto blaf nikto nemôže naletieť. A viete že naletí? A tento pán Jozef je dokonca skúsený ekonóm. Zverejňujem tu teda jeho príbeh z pohľadu Petra ako výstrahu tým, ktorí by sa chceli dať nahovoriť. A ku každému odseku napíšem aj ja svoju malú prognózu.

"Chcel by som sa s Vami podeliť o osobnú skúsenosť. Do tejto stránky vlial člen mojej rodiny, mimochodom skúsený ekonóm, 1500 eur. To všetko na popud ďalšieho člena rodiny, ktorý na Facebooku videl klamlivý pseudo-článok s údajným odporúčaním bývalého ministra financií Petra Kažimíra k použitiu tejto "služby", presne ten typ článku, ktorý aj Vy spomínate. Žiaľ, obaja na klamstvo naleteli, čoho výsledkom bol počiatočný vklad 500 eur. - Využitie známych mien nie je nič nové. Nedávne Scamy, ktoré preleteli facebookom alebo hacknutím Twitteru ukázali, že sa podvodníci zameriavajú na notoricky známe osobnosti, aj z krypto sveta.

Na začiatku bolo všetko v poriadku...

Spočiatku sa začala telefonicky ozývať "technická podpora" stránky, najprv po anglicky, neskôr po česky. Zaujímavé bolo, že títo ľudia sa nesnažili presvedčiť k ďalšiemu investovaniu, ale budili dojem, že sú skutočnou zákazníckou a technickou podporou, ktorá rieši iba problémy s prihlásením sa do účtu a podobne. - Sofistikovaný podvod má všetko premyslené, zo začiatku musia pôsobiť vierohodne a poskytovať full servis, aby si investorov získali. Ešte neprišiel bod zlomu.
Podozrivé to začalo byť (a vtedy som sa v tom začal sám angažovať), keď systém napriek opakovaným pokusom neumožňoval manuálne obchodovanie a neustále si pýtal nahranie dodatočných osobných údajov (občiansky, výpis z účtu), hoci tie už raz boli poskytnuté. Napriek neustálym telefonátom technickej podpore (kde sme boli stále presmerovaní na "odkazovač"), emailom a rozhovorom s chatbotmi sme sa nedočkali žiadnej odpovede. - Už sa to prevalilo, už ich nepustia. Peniaze majú, odstrihávajú komunikáciu.
Vtedy som už začínal tušiť, že sa vlastne jedná o podvod. Natrafil som aj na Váš blog, no medzitým už môj príbuzný do systému nalial ďalších 1000 euro, keďže sa zdalo, že obchod je relatívne výnosný, no zároveň na konto nepribúdali žiadne astronomické čísla, skôr len mierne "zisky". - Toto už je úplná nerozvážnosť, ale človek zrejme dúfa do poslednej chvíle, že to tak nejako má byť.
Kurzy mensi

Problém väčšinou nastane pri výbere

Po mojom upozornení si príbuzný na stránke okamžite zadal žiadosť o výber celej sumy (teda 1500 eur). Stránka písala, že bude žiadosť vybavená do siedmich pracovných dní. Toto bolo takmer pred mesiacom a odvtedy, samozrejme, žiadne peniaze nedostal späť. Tiež je ale zaujímavé, že príbuznému nikdy nevolal žiadny maklér, ktorý by ho presviedčal k ďalším vkladom, hoci to podľa mojich informácií býva bežná prax pri podobných podvodoch. - Klasický priebeh. Výber má trvať niekoľko dní a nakoniec k nemu vôbec nedôjde. Makléri im už zrejme došli. Celú vec len uzatvárajú...v prospech seba...
Po odhalení že sa jedná o podvod sme tiež hneď išli do komerčnej banky, kde nám na moje prekvapenie povedali, že o tejto rizikovej stránke nevedia, hoci na ňu už predtým upozorňovala NBS. Zároveň nám poradili poistenie od VISA (z ktorej išli aj vklady), ktoré má byť špecificky nastavené proti podobným podvodom." - VISA síce poistenie chybnej platby má, ale je potrebné zadať reklamáciu platby do 48 hodín. Podvodníci to dobre vedia, preto si nechávajú na výber 7 pracovných dní. Človek dúfa, že to príde.
Takže tento pán mi vyrozprával vyššie uvedený príbeh zo života. Preto dávame tento článok ako výstrahu. Vždy si poriadne preverte whitepaper, web, referencie a množstvo ďalších vecí. Nenahrávajte svoje dokumenty na web ktorý nepoznáte ani nič podobné. Neviete, že ide o podvod. O každom si prečítajte niečo na internete, ľudia už skúseností majú. Držte svoje krypto v bezpečí!

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart