0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

03.02.21 Jeff Bezos končí ako CEO Amazonu

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Všetko raz musí prísť ku koncu. Veľká pravda, ktorá sa vždy a všade potvrdí, aj napriek tomu, že ľudia na ňu môžu miestami zabudnúť. Je totižto veľmi jednoduché nechať sa či už unášať prúdom a nepozerať sa príliš do budúcna alebo si len jednoducho neuvedomovať, že čas pomaly, ale isto, plynie. Nič z tohto nie je samozrejme myslené v zlom, skôr je to iba úvodné zamyslenie ku dnešnému veľmi netradičnému článku. Ten sa totižto nebude zaoberať priamo kryptomenami, ale pomerne prekvapujúcou správou z biznisového sveta.

Koniec dlhej éry

Keby niekto pred takmer 30 rokmi povedal Jeffovi Bezosovi, že jeho spoločnosť sa stane jednou z najväčších a najvyužívanejších spoločností na svete a že on bude dlhodobo patriť medzi najbohatších ľudí, akí kedy na našej planéte žili, asi by mu to neuveril. Od založenia svojej spoločnosti, Amazon, bol Jeff Bezos jej najznámejšou tvárou a takisto aj jej CEO. Jeho spoločnosť bola a samozrejme aj je jednou z najúspešnejších vôbec, čo iba počiarkal obrovský rast minulý rok.

Prečítajte si tiež: Zopár noviniek zo sveta kryptomenových búrz

Iba za rok 2020 sa totižto podarilo Amazonu navýšiť svoje predaje o viac ako 38 % (z 283 miliárd dolárov v roku 2019 na 386 miliárd dolárov v roku 2020), ale takisto sa im podarilo aj takmer zdvojnásobiť svoje zisky, ktoré sa minulý rok dostali nad hranicu až 21 miliárd. Možno aj práve tak skvelý rok bol jedným z dôvodov, prečo sa Jeff Bezos rozhodol odísť. Odchádza totižto úplne na vrchole od spoločnosti, ktorá má výborne vybudované meno. Bezos sa však s Amazonom nelúči. Odstupuje iba z pozície CEO a stáva sa executive chairmanom.

„Byť CEO Amazonu je extrémne veľká zodpovednosť, ktorá je hlavne časovo náročná. Keď máte na starosti takú veľkú spoločnosť, je veľmi ťažké sa sústrediť na čokoľvek iné. Ako Executive Chairman zostanem stále prepojený s Amazonom, ale takisto budem mať čas sa sústrediť na Day 1 Fund, Bezos Earth Fund, Blue Origin, The Washington Post a iné moje záľuby. Nikdy v živote som nemal viac energie a tak určite nejde o odchod do dôchodku. Som veľmi nadšený z toho, aký dopad môžu mať dané spoločnosti.“

Aj to odznelo v správe od Jeffa Bezosa, ktorý tak jasne naznačil, že pre Amazon ostane dôležitou osobou. Týmto krokom si len chcel vyhradiť čas na iné svoje projekty, ktorých je určite viac ako dosť. To si uvedomujú aj iný poprední manažéri a zamestnanci firmy, ako napríklad CFO Amazonu, Brian Oslavsky.

„Jeff neodchádza, iba bude mať novú pozíciou. Naše vedenie, ktorého bude Jeff členom, je stále extrémne dôležité pre úspech Amazonu.“

Kto je Andy Jassy, nový CEO Amazonu?

Andy Jassy, človek, ktorý nahradí Bezosa na pozícii CEO, je so spoločnosťou Amazon už od roku 1997, pričom predtým študoval na Harvarde. Patrí k jedným z najstabilnejších členov tejto spoločnosti, pričom doteraz zastával pozíciu hlavného vývojára cloud-computing biznisu pre Amazon. Jeff Bezos neskrýval nadšenie v tom, že práve Andy Jassy ho má na tejto pozícii nahradiť.

„Andy je v spoločnosti veľmi známy a bol súčasťou Amazonu takmer tak dlho, ako ja. Bude skvelým lídrom o čom som úplne presvedčený.“

Táto zmena ale predsa len môže priniesť niečo aj pre kryptomenový svet. Jassy už totižto v minulosti mal čo to dočinenia s blockchain technológiou. V roku 2017 viedol tím, ktorý zisťoval, či sa dá blockchain aplikovať do biznisu Amazonu. Napriek tomu, že záver z ich výskumu bol, že blockchain je iba formou „distribuovanej technológie,“ on aj jeho tím ostali v tejto technológii podľa všetkého zainteresovaní.

V roku 2018 už mal na starosť spustenie dvoch „quasi-blockchain“ technológii. Amazon Quantum Ledger Database a Amazon Managed Blokckchain síce majú svoje kryptografické prednosti, avšak ide o pomerne centralizované technológie a tak sa úplne o blockchaine v tom pravom slova zmysle nedá hovoriť.

Bude teda určite zaujímavé sledovať, či sa bude Jassy nejako vyjadrovať na túto tému a aký postoj zaujme voči blockchainu či kryptomenám. Amazon totižto stále patrí medzi najväčšie spoločnosti na svete (aktuálne štvrtá podľa trhovej kapitalizácie) a preto by zmena v postoji (či už negatívne alebo pozitívne) mohla kryptomeny ovplyvniť.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://www.bbc.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart