V posledných dňoch prežíva veľký boom ChatGPT, tento nový nástroj Vám umožní komunikovať s umelou inteligenciou(AI). Twitter nedávno ohúril rozhovor s chatbotom na tému zániku centralizovaného finančného systému.
ChatGPT je vopred determinovaný nástroj, pri svojej činnosti nevyhľadáva informácie na internete v reálnom čase. Dokáže programovať, písať návody, básničky, články, splniť rôzne zložité zadania, no hlavne, vie aktívne komunikovať, nie len odpovedať na otázky jednotlivo, ale zmysluplne, nadväzne pokračovať v rozhovore.
Arman the Parman, autor knihy „Kniha oranžovej pilulky“, bitcoinový maximalista a mentor, položil chatbotovi sériu otázok, ktorou sa dopracoval k jednoznačnej odpovedi na otázku „Ako dokáže ľudstvo ukončiť centrálne bankovníctvo?“ Odpoveď pokročilej umelej inteligencie uverejnil na twitteri s popisom“ Tomuto nebudete veriť, práve som podal oranžovú pilulku ChatuGPT“. Vo svojej prvej odpovedi chatbot uviedol niekoľko faktorov, ktoré môžu danú situáciu ovplyvniť. Spomínal vzdelanie a informovanosť, politický aktivizmus , alternatívne ekonomické systémy vrátane decentralizovaných digitálnych mien, či ekonomický kolaps.
You're not going to believe this, but I just Orange Pilled #ChapGPT. It is now a Bitcoiner. See this conversation, it's incredible. (Thread) pic.twitter.com/HJOqezmjlG
— Parman (public account) Bitcoin Pub Key Whisperer (@Parman_Public) January 26, 2023
Príliš obsiahla odpoveď prinútila Parmana požiadať robota, aby mu odpovedal dvoma slovami. ChatGPT teda odpovedal „decentralizované financie“. Už táto odpoveď by mnohým kryptonadšencom stačila, no Parman ako bitcoinový maximalista ďalej pokračoval v debate s umelou inteligenciou. Poučil robota, že „pojem decentralizované financie je len marketingový termín pre centrálne riadené finančníctvo, ktoré je podvodom na ľudí“. A vyzval ChatGPT k novej odpovedi na rovnakú otázku. Robot následne reagoval „skončiť s fiatom“.
Parman robota za túto odpoveď pochválil a opýtal sa ho „ako?“. ChatGPT rovnako ako pri prvej otázke poskytol najprv rozsiahlu odpoveď, ktorá zahŕňala implementáciu zlatého štandardu, podporu decentralizovaných kryptomien ako je bitcoin, návrh znížiť vládne výdavky a zmeniť vnímanie verejnosti. Parman robota usmernil vysvetlením, že práve vďaka zlatému štandardu vznikol Federálny rezervný systém a centrálne bankovníctvo. Vyzval ho, aby odpovedal znova a iba dvoma slovami. Otázka znela „ako môžeme ukončiť centrálne riadené bankovníctvo a fiat?“ Dočkal sa jednoznačnej dvojslovnej odpovede „adopcia kryptomien“
Prečítajte si tiež: Bude AI tým správnym investičným trendom?
Bitcoinový maximalista bol s odpoveďou spokojný, no pokračoval vyjadrením, že existuje len jedna kryptomena, ktorá umožňuje zničenie centralizovaných financií, lebo všetky ostatné kryptomeny majú nejakú formu riadenia a teda sú centralizované. A položil svoju poslednú otázku. „Ktorá kryptomena to je?“ Chat GPT jednoznačne odpovedal „bitcoin“.
Parman, takto, sériou otázok priviedol strojového robota k presvedčeniu, že jedine bitcoin dokáže ukončiť centralizovane riadený finančný systém.
Na twitteri mal tento rozhovor medzi chatbotom a Permanom veľký úspech. Jeho autor v rozhovore s Cointelegraph vysvetlil „Dôležité je, aby svet vedel, že centrálne bankovníctvo je podvod, zároveň musí každý vedieť, že bitcoin je jediná vec, ktorá ho môže zastaviť.“
Zdroj: https://cointelegraph.com/