0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Týchto 5 vecí naznačuje altcoinovú bear market rally

Nálada na trhoch bola v závere roka 2022 dosť pochmúrna. No hneď v prvých januárových dňoch sa trhy otočili, a aktuálne môžeme sledovať ako ceny BTC, ETH aj altcoinov rastú. Výrazný rast cien môžeme vidieť napríklad aj na Lido, Solane či Cardane. Trhová kapitalizácia altcoinov výrazne narástla, čo odzrkadľuje býčiu náladu na trhoch, aj napriek tomu, že hlavný trend je stále medvedí.

Hlavné faktory, ktoré dnes ovplyvňujú cenu altcoinov:

 

  • Pozitívne očakávania ďalších výsledkov CPI

Údaje o indexe spotrebiteľských cien udávajú v poslednom období sentiment na trhu. Ak bude naďalej pokračovať klesajúci trend inflácie, dôvera investorov v stabilitu trhov môže ďalej zotrvať. No v opačnom prípade, ak sa ukáže, že inflácia už nereaguje na súčasné opatrenia FEDu a ďalej rastie, môže na trhu nastať tvrdšia korekcia.

  • Obchodníci vyhľadávajú trvalé futures s negatívnou mierou financovania (likvidácia shortových pozicií)

Hlboký bear market, nízka volatilita a aj zimné prázdniny zapríčinili nízky objem spotových obchodov. V dôsledku toho získali futures trhy oveľa väčší vplyv na pohyb cien. Proti preplnenej obchodnej pozícií je veľmi pravdepodobná opačná reakcia ceny. Nedávny prudký nárast ceny SOL, bol jasným príkladom short-squeeze. Počas víkendu bolo zlikvidovaných 200 miliónov dolárov v shortových pozíciách, keď cena vzrástla za niekoľko dní o 27%.

  • Na meme coinoch môžeme vidieť Pump-and-Dump

V prvom januárovom týždni zažil meme coin BONK 25-násobný nárast ceny. Tento prudký rast ceny meme coinu, odzrkadľuje chuť investorov hazardovať. Práve takáto nálada bola typická pre bullrun 2021.

Cenový graf BONK. Zdroj: CoinGecko

  • Prekonanie dôležitých rezistencií z pohľadu technickej analýzy

Trhová kapitalizácia altcoinov prekročila 50- dňový exponenciálny kĺzavý priemer (EMA) na úrovni 465 miliárd dolárov. Ďalšou rezistenciou by mohlo byť 100-dňový EMA na hodnote 563 miliárd dolárov.

RSI pre trhovú kapitalizáciu altcoinov prekonal 60-bodovú rezistenciu, čím sa dostal do býčieho teritória. Ak sa graf udrží nad 50-dňovým EMA, tak súčasný rastový trend by mohol pokračovať počas celého prvého kvartálu 2023.

Celková trhová kapitalizácia altcoinov. Zdroj: TraidingView

  • Pozitívny sentiment stúpa

V posledných dňoch môžeme na sociálnych sieťach po dlhej dobe sledovať pozitívny sentiment. Údaje ukazujú, že zmienky o kľúčových slovách „buy the dip“ na sieťach ako je Twitter, Reddit, či Telegram začali narastať. Dosiahnutie vrcholu, by bolo naopak indikátorom pre koniec prebiehajúceho bullrunu.

Prečítajte si tiež: Výhľad trhu na rok 2023: Čo môžeme očakávať?

zľava na členstvá

Rozhodujúcu úlohu pre pokračovanie altcoinovej bear market rally bude zohrávať Bitcoin a jeho price action, taktiež je veľmi dôležitá makroekonomická situácia. 

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Zdroj: https://cointelegraph.com/

Mohlo by ťa zaujímať

cart