0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Používatelia Instagramu budú môcť vytvárať a predávať NFT

Na platformu sociálnych médií Instagram prichádza pre tvorcov „kompletná súprava nástrojov“. Môžeme sa tak tešiť na výrobu, zobrazovanie a predaj NFT, teda digitálnych zberateľských predmetov.

NFT na Instagame

Materská spoločnosť Instagramu Meta uviedla 2. novembra počas podujatia Creator Week 2022, že platforma umožní svojim tvorcom vyrábať NFT a predávať ich na Instagrame a aj mimo neho.

Meta hovorí, že tvorcovia budú mať kompletnú súpravu nástrojov na vytváranie, zobrazovanie a predaj NFT v rámci platformy. Ako počiatočného partnera pre túto funkcionalitu si vybrali blockchain Polygon.

meta nft instagram

Koncepčné obrázky rozhrania Meta NFT pre Instagram. Zdroj: Meta

Na pozadí sa už rozpráva, že nárok na testovanie nových funkcionalít bude mať len malá skupinka tvorcov zo Spojených štátov. Rozšírenie do ďalších krajín, bude nasledovať po úvodnej fáze testovania, ale neposkytli žiadne informácie o tom, kedy sa tak stane.

Okrem svojej aktuálnej zostavy podporovaných blockchainov, ktoré zahŕňajú Ethereum, Flow a Polygon, Meta tiež odhalila svoju podporu pre blockchain Solana a populárnu peňaženku Phantom.

Pridá sa rovnako aj podpora pre video NFT a metadáta, ako názvy a popisy vybraných kolekcií z trhoviska OpenSea.

Aké budú poplatky a provízie?

Šéf obchodnej a finančnej technológie spoločnosti Meta, Stephane Kasriel povedal. "Meta si nebude účtovať poplatky za vytváranie alebo predaj NFT do roku 2024." Poplatky za používanie blockchainu pre kupujúcich, budú kryté Metou už pri spustení funkcionality. Zatiaľ však nevieme, kedy to bude.

Prečítajte si tiež: Pozvánka: Slovenský Binance Meetup v Košiciach

Dôležité je spomenúť, že kupujúci si nebudú môcť instagramové NFT kúpiť pomocou kryptomien, pretože Apple aj Google podporujú iba nákupy v aplikácii pomocou fiat mien. Pravidlá nákupov v aplikácií sú jasne dané. Zakazujú tlačidlá, externé odkazy alebo iné akcie, ktoré používateľom poskytujú cestu ako obchádzať ich provízie.

BYBIT banner
Spoločnosť Meta nezverejnila, akú províziu plánuje získať z predaja NFT, ani ako bude vyzerať jej systém licenčných poplatkov pre tvorcov. Nie je tiež známe, či bude nasledovať nedávne tlaky prechodu na modely licenčných poplatkov.

Zdroj: https://cointelegraph.com

Mohlo by ťa zaujímať

cart