0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Kam sa z Bitcoinu vytratila volatilita? Udalosti ktoré sledovať tento týždeň.

Október sa neosvedčil a každým týždňom sa naďalej vytráca volatilita. Analytici predpovedajú „divoké“ pohyby až v novembri, no koniec mesiaca môže zamiešať ešte FED a ECB.

Vytratená volatilita na BTC

Bitcoin začína posledný októbrový týždeň v priemernej nálade, pretože obchodné rozpätie naďalej drží. Najnižšia volatilita v histórii znamená, že Bitcoin našiel dočasnú funkciu stable coinu. Dokonca aj niektoré hlavné fiat meny, sú v súčasnosti volatilnejšie.

Najvyššie týždenné zatvorenie sviečky od začiatku septembra

bitcoin graf

BTC/USD 1-týždňový sviečkový graf (Bitstamp). Zdroj: TradingView

Hoci sú cenové pohyby minimálne, Bitcoin od začiatku septembra zavrel týždennú sviečku na úrovni okolo 19580 USD a vytvoril tak najvyššie close od začiatku septembra. Táto malá vyhrá sa však dnes rozplynula a Bitcoin zostal viac-menej tam, kde bol predtým.

Prečítajte si tiež: Veľká súťaž s BYBIT!

Čím dlhšie sa však status quo naťahuje, tým viac sa zvyšuje pravdepodobnosť, že dôjde k veľkej zmene trendu. Pričom, tento pohyb môže byť hore alebo dole.

UPtóber sa nekonal, štatisticky výnosný je však aj November

coinglass bitcoin

Graf historických výnosov BTC. Zdroj: Coinglass

Údaje zo zdroja údajov Coinglass ukazujú, že október 2022 je najplochejším októbrom a tieňom minulého roka, ktorý priniesol 40% zisk. A čo november? Ako si v tabuľke vyššie môžeme všimnúť, minulý rok bol pre november záporný. Ak sa na to však pozrieme štatisticky, existuje 66% pravdepodobnosť, že by tento krát mohol zavrieť pozitívne. To však nezohľadňujeme makroekonomické dáta a všetko čo pôsobí na oko dosť negatívne.

Ktoré veci sledovať tento týždeň?

FED a ECB sa sústreďujú na rozhodnutie o zvýšení sadieb.

28. októbra bude zverejnený index spotrebných výdavkov (PCE) Spojených štátov za september. Tento index ukazuje výdavky na osobnú spotrebu. Aj keď tradične nemá taký vplyv na kryptotrhy ako index spotrebiteľských cien (CPI), PCE tentoraz prichádza v kritickom okamihu. 2. novembra, teda o necelý týždeň neskôr, sa stretne FED, aby rozhodol o zvýšení úrokových sadzieb. Bude sa rozhodovať na základe špecifických údajov, vrátane PCE a CPI.

Trh v súčasnosti prevažne očakáva ďalšie zvýšenie o 75 bazických bodov a tento tlak negatívne ovplyvňuje rizikové aktíva vrátane Bitcoinu.

target rate fed

Nástroj FedWatch Tool v súčasnosti predpovedá 93% pravdepodobnosť zvýšenia sadzieb o 75 bázických bodov.

Konferencia Európskej centrálnej banky

Mimo USA sa 27. októbra uskutoční tlačová konferencia ECB spolu s prejavom jej prezidentky Christine Lagardeovej.

Eurozóna sa momentálne potýka s rekordnou infláciou, ktorá v niektorých členských krajinách EÚ prekročila 20%. ECB však reagovala zvyšovaním sadzieb rozhodne pomalšie ako FED.

"ECB očakáva zvýšenie o 75 bazických bodov, avšak je stále veľmi pozadu a neupokojuje trhy." napísal na Twitteri ekonóm Daniel Lacalle.

Zdroj: https://cointelegraph.com/

Mohlo by ťa zaujímať

cart