Október sa neosvedčil a každým týždňom sa naďalej vytráca volatilita. Analytici predpovedajú „divoké“ pohyby až v novembri, no koniec mesiaca môže zamiešať ešte FED a ECB.
Bitcoin začína posledný októbrový týždeň v priemernej nálade, pretože obchodné rozpätie naďalej drží. Najnižšia volatilita v histórii znamená, že Bitcoin našiel dočasnú funkciu stable coinu. Dokonca aj niektoré hlavné fiat meny, sú v súčasnosti volatilnejšie.
BTC/USD 1-týždňový sviečkový graf (Bitstamp). Zdroj: TradingView
Hoci sú cenové pohyby minimálne, Bitcoin od začiatku septembra zavrel týždennú sviečku na úrovni okolo 19580 USD a vytvoril tak najvyššie close od začiatku septembra. Táto malá vyhrá sa však dnes rozplynula a Bitcoin zostal viac-menej tam, kde bol predtým.
Prečítajte si tiež: Veľká súťaž s BYBIT!
Čím dlhšie sa však status quo naťahuje, tým viac sa zvyšuje pravdepodobnosť, že dôjde k veľkej zmene trendu. Pričom, tento pohyb môže byť hore alebo dole.
Graf historických výnosov BTC. Zdroj: Coinglass
Údaje zo zdroja údajov Coinglass ukazujú, že október 2022 je najplochejším októbrom a tieňom minulého roka, ktorý priniesol 40% zisk. A čo november? Ako si v tabuľke vyššie môžeme všimnúť, minulý rok bol pre november záporný. Ak sa na to však pozrieme štatisticky, existuje 66% pravdepodobnosť, že by tento krát mohol zavrieť pozitívne. To však nezohľadňujeme makroekonomické dáta a všetko čo pôsobí na oko dosť negatívne.
28. októbra bude zverejnený index spotrebných výdavkov (PCE) Spojených štátov za september. Tento index ukazuje výdavky na osobnú spotrebu. Aj keď tradične nemá taký vplyv na kryptotrhy ako index spotrebiteľských cien (CPI), PCE tentoraz prichádza v kritickom okamihu. 2. novembra, teda o necelý týždeň neskôr, sa stretne FED, aby rozhodol o zvýšení úrokových sadzieb. Bude sa rozhodovať na základe špecifických údajov, vrátane PCE a CPI.
Trh v súčasnosti prevažne očakáva ďalšie zvýšenie o 75 bazických bodov a tento tlak negatívne ovplyvňuje rizikové aktíva vrátane Bitcoinu.
Nástroj FedWatch Tool v súčasnosti predpovedá 93% pravdepodobnosť zvýšenia sadzieb o 75 bázických bodov.
Mimo USA sa 27. októbra uskutoční tlačová konferencia ECB spolu s prejavom jej prezidentky Christine Lagardeovej.
Eurozóna sa momentálne potýka s rekordnou infláciou, ktorá v niektorých členských krajinách EÚ prekročila 20%. ECB však reagovala zvyšovaním sadzieb rozhodne pomalšie ako FED.
"ECB očakáva zvýšenie o 75 bazických bodov, avšak je stále veľmi pozadu a neupokojuje trhy." napísal na Twitteri ekonóm Daniel Lacalle.
Zdroj: https://cointelegraph.com/