0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Jeden z najväčších penzijných fondov na svete stratil za 3 mesiace celú trhovú kapitalizáciu Bitcoinu

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Koronavírus a s ním spojená pandémia zmenili spoločnosť k nepoznaniu. Karanténa, zvyšujúca sa nezamestnanosť, lockdowny celých krajín a mnoho ďalšieho bolo (a žiaľ niekde ešte stále je) niečím úplne nevídaným. Koronavírus mal však obrovský vplyv aj na investovanie a finančné trhy. Jeden z najväčších penzijných fondov na svete napríklad stratil iba za 3 mesiace takmer viac, ako je celá trhová kapitalizácia Bitcoinu.

Japonský vládny penzijný investičný fond prišiel o 164,7 miliardy dolárov

Japonsky vládny penzijný investičný fond (Japan´s Government Pension Investment Fund – GPIF) stratil za prvé tri mesiace tohto roku viac ako 11% svojej hodnoty. Kedže mal začiatkom roka tento fond hodnotu viac ako 150,63 triliónov jenov (približne 1,4 trilióna dolárov) tak v prepočte na doláre stratil takmer 165 miliárd dolárov. No a v prepočte na Bitcoin je táto strata hodná takmer celej BTC kapitalizácie (v čase písania 169 miliárd dolárov).

Išlo o najväčší prepad tohto fondu od GFC (Global Financial Crisis) v roku 2008. Od januára do marca roku 2020 však padali takmer všetky aktíva. Ani Bitcoin si nedokázal udržať svoj investičný status bezpečnostného prístavu, keď padol o takmer 40%. Odvtedy však naplno ťahá svoju hodnotu nahor, pričom v dnešných dňoch je už na viac ako 27% zisku od začiatku roku.

Práve kvôli tomu, akú stratu  zaznamenal BTC nie je možné, aby si podporovatelia tejto kryptomeny mohli dovoliť tvrdiť, že BTC je bezpečnostné aktívum. Ak by sa však japonský fond GPIF rozhodol na začiatku roku investovať do BTC iba 0.1% svojho portfólia, ako prevencia proti pádu finančnému sektoru ako takému, tak by sa táto časť portfólia daného fondu mohla postarať o obrovský rastový potenciál. Iba 0.1% z daného portfólia by bolo približne 208 000 BTC (1,5 miliardy v Bitcoine), čo by mohlo spôsobiť bullrun na Bitcoine a takisto aj pozitívny zisk aspoň tejto malej časti portfólia GPIF. Napriek tomu, že by aspoň čiastočné zahrnutie Bitcoinu do portfólia mohlo mať potenciál na zisk, exekúcia takéhoto obchodu by bola takmer nemožná bez trhovej manipulácie.

Prečítajte si tiež: Prehľad trhu - Bitcoin, dominancia a altcoin market cap

Bitcoin je na tom stále lepšie drahé kovy

Napriek výraznému prepadu Bitcoinu v marci tohto roku, si BTC dokázalo zachovať svoju tvár a celkovo si tento rok vôbec nevedie zle. Ak ho dokonca porovnáme s drahými kovmi, Bitcoin si vedie výrazne lepšie ako zlato, striebro alebo platina. Žiaden z týchto kovov síce nezaznamenal v marci tak výrazný prepad, ako BTC, avšak rovnako ani jeden z týchto drahých kovov si tento rok nepolepšil takmer o 30%.

Zdroj: Messari, Federal Reserve Economic Data, Business Insider, CoinDesk Research

Z drahých kovov je na tom najlepšie zatiaľ zlato, ktoré tento rok narástlo o približne 16,5%, čo v porovnaní s ostatnými aktívami je pomerne slušný rast. Rovnako však zlato zaznamenalo v marci iba zanedbateľný prepad a tak si zachovalo svoju povesť ako safe-haven asset. Horšie sú už na tom striebro a platina, kedže oba kovy sú tento rok zatiaľ v červených číslach. Striebro od 1.januára stratilo na hodnote iba 0,45%, zatiaľ čo platina vykazuje stratu až 15,7%. Napriek veľkej marcovej volatilite tak Bitcoin opäť ukazuje, že aj v tak nepriaznivom roku pre finančné trhy ako bol tento, dokáže stále poraziť tie najznámejšie drahé kovy.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://www.coindesk.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart