0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Je incident Mt. Gox FUD? Čo sa stane so 140 tisíc BTC?

Mnoho spravodajských zdrojov prišlo s tvrdením, že Mt. Gox v nasledujúcich dňoch rozdelí veriteľom 140 000 (2,8 miliardy USD) bitcoinov.

Je táto správa FUD alebo skutočná?

Ukázalo sa že táto správa je FUD, pretože k tejto téme sa na Reddite a Twitteri rozbehla diskusia, do ktorej sa zapojili aj veritelia. Veritelia upozorňujú, že koncom augusta určite neočakávajú žiadne bitcoiny a dokonca ani čiastkové vrátenie, pretože správca konkurznej podstaty ešte nedokončil infraštruktúru potrebnú na začatie tohto procesu. Tiež zdôrazňujú že distribúcia nebude jednorazová, ale bude trvať priebežne niekoľko mesiacov.

Prečítajte si tiež: Kryptomeny s nízkou kapitalizáciou sú ako „penny stocks“, hovorí Vlk z Wall Street

Tieto tvrdenia potvrdil aj ďalší známy veriteľ Marshall Hayner, a dodáva že aj keď sa tieto bitcoiny dostanú k veriteľom, neznamená to, že ich všetci budú automaticky predávať. Konštatuje, že pri súčasných trhových podmienkach je logický skôr ďalší nákup Bitcoinu.

Vieme, že trh kryptomien je extrémne volatilný a táto špekulácia spôsobila krátkodobý pokles ceny Bitcoinu pod 20 000 dolárov.

Čo je incident na Mt. Gox?

Mt. Gox bol jednou z prvých a dlho tiež najväčšou burzou s bitcoinom. Burza spracovávala 76% všetkých transakcií s BTC po celom svete. V tom čase pri cene okolo 110 dolárov za BTC, sa denne spracovali obchody za šesť miliónov dolárov. Veľkú časť svojej existencie si slávu užívala nezaslúžene.

V roku 2014 došlo ku krádeži 850 tisíc bitcoinov a o pár dní neskôr burza vyhlásila bankrot. Zrušila si svoju webovú stránku, posty na sociálnych sieťach a po zamestnancoch sa zľahla zem. Jej šéf Mark Karpeles čelí trestnému stíhaniu zo sprenevery. Tisíce užívateľov platformy, sa tým pádom nedokázalo dostať k svojim aktívam.

Mt. Gox

V dôsledku súdnych sporov, ktoré trvali asi 8 rokov sa zistilo, že 200 000 BTC sa našlo v zabudnutej peňaženke. Komisia menovaná súdom v Tokiu rozhodla o rozdelení 140 000 BTC z tejto peňaženky pre všetkých veriteľov, ktorí na burze prišli o všetok svoj majetok.

Zdroj: https://newstextarea.com/mt-gox-incident-fud-or-real-is-it-true-that-140-thousand-bitcoin-btc-will-be-distributed-tomorrow/,https://cointelegraph.com/news/mt-gox-creditors-dismiss-rumors-of-massive-bitcoin-dump

Mohlo by ťa zaujímať

cart