0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Je Bybit najlepšia NO KYC burza? - Blog od Michala

Dnes som sa rozhodol, pozrieť sa bližšie na krypto burzu Bybit, ktorá vraj disponuje skvelými vlastnosťami na trading a HODL bez KYC. Vzal som teda Bybit do parády a verdikt je...

Už od počiatku šikovná vec

Do služby Bybit sa zaregistrujete naozaj rýchlo a bez akýchkoľvek problémov. Na registráciu postačí poriadne heslo a e-mail alebo telefónne číslo a môžete už aj začať. Nepýta od vás nič iné. Žiadne adresy, rezidencie, ani doklady totožnosti. Ponúka veľmi prehľadnú a graficky dobre spracovanú aplikáciu a webové rozhranie. Máte k dispozícii množstvo dodatočných materiálov, textových aj video návodov a dokonca neustále prítomného Chatbota, aby ste si vždy vedeli pomôcť, ak váhate.

Jediná drobnosť, ktorá sa mne osobne nepáčila, bola skutočnosť, že niektoré krajiny nemajú k Bybit prístup. Všetky krajiny V4 však prístup majú, a kto nemá prístup, vyrieši to cez VPN. Inak sa stačí zaregistrovať, zadať číselný kód, ktorý vám bol zaslaný či už na e-mail alebo číslo a môžete začať.

Trading rýchlo a jednoducho

Možno to už spomínam viac, ako by niekomu bolo po chuti, ale ja nie som trader. Keď som po prvýkrát otvoril Bybit, hodilo ma to na stránku, kde na mňa vyskočil veľký graf, kopec čísel, stĺpcov, popisov, analýz a ja neviem ešte čoho. Ale tápal som len krátko. Po preklikaní, troche čítania a niekoľkých videách som už mal slušný obraz o tom, čo mám pred sebou.

Za obrovskú výhodu Bybit považujem jeho flexibilitu. Nájdete tu kryptomeny od výmyslu sveta aj s najdôležitejšími orientačnými údajmi a skvele prehľadným a veľavravným Order Book. A či chcete už investovať na spot alebo margin, získať prehľad o trhu alebo si len spraviť analýzu, všetko si jednoducho naklikáte zo základnej stránky. Bybit dokonca ponúka mnohé formy odmien, možností so zárobkom, krypto deriváty... Je si z čoho vyberať. Či chcete osvedčenú klasiku alebo skúsiť niečo nové a úzkoprofilové, je veľká šanca, že na Bybit to nájdete.

Všetko prebieha veľmi transparentne, bez skrytých fee a dodatočných poplatkov. Normálne som začal rozmýšľať, či spraviť prvú malú investíciu.

Dozvedel som sa, že Bybit je skvelý ako na trading, tak na HODL a všetko bez KYC. Už keď som sa na trading nedal kvôli zdaňovaniu, chcel som skúsiť aspoň ten HODL. Že si kúpim dajakú malú sumičku a prevediem si ju do svojej vlastnej krypto peňaženky. Lenže tu sa to NON-KYC trochu láme

Bybit ponúka možnosť kúpiť krypto behom pár sekúnd na jedno kliknutie a dokonca medzi používateľmi P2P. Ale na všetko je potrebné zadať kreditnú kartu alebo použiť službu, v ktorej je vaša karta evidovaná. Pre mnohých je to úplne bežná vec, ale pre mňa bez KYC znamená aj bez nutnosti zadať svoje platobné údaje. V momente, keď máte svoju kartu naviazanú na kúpu kryptomeny, stávate sa ľahkým terčom s nezmazateľnou digitálnou stopou a vy netušíte, kto by toto mohol využiť vo váš neprospech. Za mňa neprekonateľná prekážka.

Preto, keď chcete obchodovať na Bybite anonymne a bez KYC, ideálne je poslať si na svoj účet krypto. Takto funguje burza nepriestrelne!

Prečítajte si tiež: Kompletná recenzia Bybit

A ak chcete kupovať a predávať krypto P2P, Bybit vás vyzve aby ste vykonali KYC verifikáciu 1. úrovne. Tam už musíte zadať aj doklad totožnosti. Rozumiem, je to preto, aby mali istotu, že krypto kupuje a predáva skutočná osoba. Inak hrozí, že im to zaplavia podvodníci. Ja však nie som ochotný komukoľvek poskytnúť svoje doklady v digitálnej podobe. Môžete však kupovať a predávať naslepo, s používateľmi, ktorí tiež nepristúpili na KYC verifikáciu. Takýchto ponúk je však dosť málo.

Pritom Bybit ponúka kopec praktických vlastností aj na HODL. Všetko máte na jednoducho vytvorenom účte, na ktorý si ľahko prostriedky pridáte a rovnako ľahko si ich z neho aj vyberiete. Dokonca ponúka možnosť vytvorenia si virtuálnej peňaženky na ich špeciálnej platforme Web3.

VERDIKT

Je to prakticky a graficky veľmi dobre spracovaná služba. Svoje verné publikum si určite nájde. Obchodovanie bez KYC funguje spoľahlivo, v prípade že si na burzu posielate kryptomeny. Kto chce Bybit vyskúšať na vlastnej koži, nech sa páči kliknite SEM.

Mohlo by ťa zaujímať

cart