0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Je burza FTX v ohrození?

Generálny riaditeľ globálnej kryptomenovej burzy Binance, Changpeng Zhao (CZ), prostredníctvom Twitteru v nedeľu oznámil, že jeho burza likviduje všetky tokeny FTX (FTT).

Binance likviduje všetky tokeny FTX

„Vzhľadom na nedávne odhalenia, ktoré vyšli najavo, sme sa rozhodli zlikvidovať akékoľvek zostávajúce pozície FTT na našich súvahách,“ napísal Zhao.

Špekulácie o tom že sa jedná o krok proti konkurencií vyvrátil. „Binance vždy podporuje spoluprácu medzi hráčmi v tomto odvetví a tento krok nie je ťahom proti konkurentovi“. Pokračoval. „Náš priemysel je vo svojom zrode a zakaždým, keď projekt verejne zlyhá, poškodí každého používateľa a každú platformu."

CZ tiež podrobne: „Likvidácia našich FTT je len post-exitné riadenie rizík, ktoré sme sa naučili od projektu LUNA. Nie sme proti nikomu. Ale nebudeme podporovať ľudí, ktorí lobujú proti iným hráčom v tomto odvetví."

V následných tweetoch šéf Binance dodal: „Pokúsime sa to urobiť spôsobom, ktorý minimalizuje vplyv na trh. Vzhľadom na podmienky na trhu a obmedzenú likviditu očakávame, že to bude trvať niekoľko mesiacov.“

Čoskoro po jeho oznámení CZ priznal, že 22 999 999 FTT prevedených na Binance 5. novembra, bolo súčasťou presunu tokenu FTX na jeho burze.

binance ftx likvidáciaZdroj: Twitter

Odpoveď Sama Bankmana-Frieda

Generálny riaditeľ FTX Sam Bankman-Fried v komentári k tweetu výkonného riaditeľa Binance o FTT napísal. „Chcel som napísať niečo iné, ale zhlboka som sa nadýchol a pripomenul som si niečo, čo by sme si mali všetci dobre pamätať. Sme v tom všetci spolu a želám „všetkým“ to najlepšie, aby poháňali toto odvetvie vpred.“

FTX zverejnila 19. októbra dokument s názvom „Possible Digital Asset Industry Standards“, ktorý sa stretol s veľkým odporom zo strany kryptopriemyslu.

Mohlo by ťa zaujímať

cart