0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Google Cloud v partnerstve s Coinbase umožní používateľom platiť v BTC

Internetový gigant Google sa oficiálne vyjadril, že začiatkom budúceho roka bude v partnerstve s Coinbase prijímať kryptoplatby za jej cloudové služby.

Veľké oznámenie

Spoločnosť toto partnerstvo oznámila na konferencii Cloud Next, na ktorej Google predstavuje spoločnostiam svoje najmodernejšie spôsoby podnikania v oblasti cloud computingu. Zaujímavosťou je, že táto oblasť Googlu tvorí až takmer jednu desatinu jeho príjmov.

Podľa viceprezidenta a generálneho riaditeľa Google Cloud Amita Zaveryho, začnú prijímať krypto platby od zákazníkov prostredníctvom integrácie s Coinbase Commerce. Očakáva sa, že Coinbase na oplátku presunie túto platobnú bránu a ostatné dátové aplikácie z cloudu Amazon Web Services do Googlu.

Vyjadrenie zo strany Coinbase

Na Twitter sa k tomu vyjadril aj Brain Armstrong generálny riaditeľ Coinbase:

Coinbase využije výkonnú výpočtovú platformu Google Cloud na spracovanie blockchainových dát vo veľkom rozsahu a zvýši globálny dosah svojich krypto služieb využitím prémiovej optickej siete. Integrácia umožní vývojárom okamžite a spoľahlivo prevádzkovať systémy založené na Web3, bez potreby nákladnej a komplexnej infraštruktúry.

Prečítajte si tiež: Nový zákon o kryptomenách ušetrí Slovákom obrovské peniaze

Coinbase si cení záväzok Google Cloud k dodržiavaniu predpisov, ich história podpory projektov s otvoreným zdrojovým kódom a robustnosť ich výpočtovej platformy.

Podmienky spolupráce

Podmienky dohody však doteraz neboli zverejnené. Coinbase Commerce v súčasnosti podporuje desať kryptomien. Najznámejšie sú samozrejme Bitcoin a Ethereum a nechýba tiež Dogecoin alebo Tether.

Platby kryptomenami za cloudové služby by mali byť dostupne spočiatku len pre aktívnych klientov. V budúcnosti však plánujú rozšíriť tieto služby aj pre všetkých zákazníkov.

Sú odhalené aj ďalšie spolupráce s Google Cloudom?

V septembri Binance Smart Chain odhalil spoluprácu s Google Cloudom. Jej cieľom, je ponúknuť developerom v ekosystéme prístup ku cloudovým službám.

Minulý mesiac so službou Google Cloud rovnako uzavrela dohodu spoločnosť Sky Mavis, ktorá umožňuje cloudovej divízii technologického giganta prevádzkovať overovací uzol na Ethereum sieti Ronin Network.

Google Cloud sa posledné mesiace mimoriadne aktívny vo svete Web3 a dúfa, že to umožní vývojárom na celom svete vytvárať skvelé produkty pre celý ekosystém.

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/breaking-google-taps-coinbase-to-bring-crypto-payments-to-cloud-services , https://decrypt.co/111640/google-cloud-let-users-pay-bitcoin-ethereum-dogecoin-coinbase

Mohlo by ťa zaujímať

cart