0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

F418 si nechal do ruky implantovať Lightning peňaženku

Švajčiarsky It-čkar, ktorý je na internete známy pod pseudonymom F418, si nechal druhý krát vložiť do ruky implantát s Lightning peňaženkou. Celý svoj experiment zdokumentoval na youtube. Mikročip je veľký asi ako zrnko ryže a tak nemusíte nosiť pri sebe smartfón.

Čip pod kožou

Švajčiarky IT-čkar sa prvý krát pokúsil zaviesť čip do ruky už na Lightning konferencii Plan B Lugano vo Švajčiarsku, avšak tento čip bol zlý a nijako sa mu nenačítal. Preto si ho dal chirurgicky vybrať. Na druhý pokus sa mu to podarilo a ako sám vraví, určite to doma neskúšajte urobiť sami. Chcel tým len dosiahnuť, aby ktokoľvek vedel, že je to možné. Čip vraj v ruke vôbec necíti, ani ak je práve v posilňovni  a dvíha činky.

Nie je to nič nové, čo už by niekto nevyskúšal. Ale mať pod kožou bitcoinovú peňaženku je niečo úplné nové a F418 je tým pádom prvým človekom, ktorý sa o to pokúsil a vyšlo mu to. Či sa z toho stane trend a v budúcnosti budeme mať pod kožou všetci čipy vám s určitosťou povedať nemôžeme.

Všade na mňa vyskakuje AI trend a toto bola už len čerešnička na torte, čo dokáže vymyslieť ľudský mozog. Všetko na jednom mieste? Stále so sebou? Bez strachu, že prídete o privátne kľúče? Viem si túto reklamu dokonale predstaviť, ako vás láka mať veci na jednom mieste vo veľkosti zrnka ryže, bezbolestne zavedené do vášho tela.

No je to aj nebezpečné, ako tvrdí sám F418. Pokiaľ sa vám nepodarí na prvú dobrú implantát vložiť do ruky, nemôžete ho len tak zase vytiahnuť. Dokážete si spôsobiť infekciu alebo zaviesť okrem čipu aj baktérie.

Ako to vlastne funguje

Je to spojenie Lightning Networku a technológie NFC. NFC (Near Field Communication) poznáte všetci. Máte ho vo svojich mobilných telefónoch, či bankomatových kartách. Vďaka nemu platíte v obchodoch len priložením zariadenia k zariadeniu. Funguje na vzdialenosť niekoľkých centimetrov pomocou rádiového prenosu.

To čo potrebujete urobiť je nabiť si vašu Lightning peňaženku pár satoshi, aktivovať sub-protokol LNRUL a ešte dokončiť aktiváciu pomocou smartfónu, ktorý má v sebe NFC a tým zapíšete peňaženku do čipu.

LN je platobný protokol druhej vrstvy. Platenie pomocou Lightningu sa stalo veľmi obľúbené, pretože nemusíte čakať až sa vám transakcia zapíše do blokchainu. Vaše satoshi sú v priebehu pár sekúnd na odoslanom mieste. Bitcoineri si tak vytvárajú sieť platobných kanálov, ktorá posilňuje aj samotný blockchain.

Prečítajte si tiež: FED včera zvýšil úrokové sadzby o 0,5% a dal tak zelenú pomalšiemu tempu zvyšovania úrokových sadzieb.

BYBIT banner

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo

Zdroj: cointelegraph.com

Mohlo by ťa zaujímať

cart