0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Dôvera v centralizované burzy klesá. Odlivy z búrz dosiahli historického maxima!

Po všetkých kauzách, ktoré sa za posledné dni stali, nie je vôbec prekvapujúce, že dôvera v centralizované burzy klesá. Ľudia vo veľkom posielajú Bitcoin a iné altcoiny do vlastných peňaženiek.

Odlivy z búrz dosiahli historického maxima!

Bitcoin po kolapse druhej najväčšej kryptoburzy FTX, zaznamenáva čoraz väčší rast držiteľov BTC na vlastných peňaženkách. V príspevku z 13. novembra na Twitteri Glassnode oznámil, že odliv BTC z búrz dosiahol takmer historické úrovne 106 000 BTC za mesiac.

Dodal, že táto situácia sa stala historicky iba 3 krát – v apríli 2022, novembri 2020 a aj v júni 2022. Poskytovateľ analytických služieb tiež zverejnil, že počet bitcoinových peňaženiek, ktoré dostali BTC z búrz vzrástol 9. novembra na približne 90000.

Prečítajte si tiež: Proof of Reserve - nejaká záruka je lepšia ako žiadna - Blog od Michala

BYBIT banner

Takéto odlivy z búrz sú zvyčajne býčím znamením, že BTC je dlhodobo držaný. V tomto prípade je však jasné, že je to dôsledok podlomenej dôvery v centralizované kryptoburzy.

Glassnode poznamenal. „Zlyhanie FTX vytvorilo veľmi výraznú zmenu v správaní držiteľov Bitcoinov.“

Dôvera osobností v centralizované burzy klesá.

Lídri v tomto odvetví teraz začínajú obhajovať vlastnú úschovu, pretože fráza „not your keys, not your coins“ má väčšiu váhu, ako kedykoľvek predtým.

  1. novembra pedagóg etherea Anthony Sassano povedal, že držitelia kryptomien by nemali ukladať svoje aktíva na centralizované burzy, pokiaľ aktívne neobchodujú s veľkými sumami.

Michael Saylor z MicroStrategy sa vyjadril, že svojpomocná správa kryptomien bráni centralizovaným tretím stranám zneužívať svoju moc.

Glassnode tiež oznámil, že stablecoiny, z ktorých mnohé destabilizovali minulý týždeň, prúdili na burzy počas minulého týždňa zvýšeným tempom. 10. novembra prišlo na centralizované burzy viac ako 1 miliarda dolárov v stablecoinoch. Celková rezerva stablecoinov na všetkých burzách, dosiahla nové historické maximum 41,2 miliardy dolárov, dodal.

„Ozvena kolapsu FTX bude pravdepodobne pôsobiť na pretvorenie odvetvia v mnohých sektoroch a posunie dominanciu a preferenciu nedôveryhodných pred centrálne emitovanými aktívami,“ uzavrel.

Zdroj: https://cointelegraph.com

Mohlo by ťa zaujímať

cart