0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Defi hack za 500 000usd. Problémy pokračujú...

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Protokol (Defi) Balancer bol počas víkendu pod útokom. Hackerom sa podarilo prelomiť zabezpečenie a ukradli takmer pol milióna dolárov. Nie je tak dávno, čo decentralizované financie zaznamenali hackerský útok a následne straty miliónov dolárov. Posledný veľký hack bol ani pred dvoma mesiacmi.

Sektor decentralizovaných financií  /skrátene DeFi/ zažíva obrovský boom. Mnoho ľudí z kryptomenového sektora si myslí, že ide o rovnakú bublinu ako bola napríklad ICO bublina v roku 2017. S ICO má pritom DeFi horúčka spoločného viac, ako by sa mohlo zdať. Okrem extrémneho rastu a zvyšujúcemu sa záujmu médii majú však spoločné aj negatíva. Jedným z tých najväčších je nepochybne fakt, že s tak rýchlym a prudkým rastom sa často v kryptomenách zabúda najmä na bezpečnosť. Veľký záujem vidíme aj CZ a SK komunite.

Ako prebiehal HACK za pól milióna dolárov?

Steven Zhang, hlavný analytik pre spoločnosť The Block včera upozornil na to, že malo dôjsť k útoku na Balancer Pool. Daný útok mal spôsobiť platforme škodu približne 500 000 dolárov. Netrvalo dlho a čoskoro prišlo aj oficiálne vyhlásenie. Ako konkrétne však prebiehal celý útok? Peniaze sa použili na výmenu Deflačného tokenu. Celkovo prebehla výmena až 24-krát, po ktorej sa token znehodnotil a útočník na tom zarobil. Hacknutím siete vznikol problém s overením úkonov. Útočník tak vlastne prebral kontrolu nad sieťou, aby svoju falošnú pôžičku, ktorú si v skutočnosti nevzal, nakoniec naspäť zaplatil. Toto však nie je prvý DeFi hack v tomto roku. Vo februári bol Bzx napadnutý dvakrát, zatiaľ čo Maker v marci stratil okolo 8,3 milióna dolárov. Uniswap a Dforce boli dokonca len nedávno napadnuté. Podarilo sa ukradnúť zatiaľ rekordných 25 miliónov dolárov v kryptomenách.

Prečítajte si aj : Prehľad FOREX - DXY, EUR/USD a GBP/USD.

Aké je riešenie?

DeFi je jeden z novších typov peňazí, ktoré majú reálne využitie. Dokonca niektorí analytici, hlavne z ETH komunity tvrdia, že Bitcoin postupne pôjde dolu vodou a na rad prídu decentralizované financie. Je tu však problém. Zdá sa že, všetky protokoly majú problém s bezpečnou - zatiaľ.

Od začiatku roka sme boli svedkami hneď niekoľkých stoviek hackerských útokov, z ktorých pomerne veľká časť skončila úspechom. Útočníci tak ukradli veľké množstvo peňazí v stovkách miliónov. Projekty na opačnej strane skončili okradnuté a v neistote, čo bude v budúcnosti. DeFi projekty teda budú musieť veľmi výrazne zapracovať na svojej bezpečnosti. V momentálnej situácii je investovanie do týchto projektov z môjho pohľadu extrémne rizikové. 

Reakcia Balancer Labs

Reakcia tímu na tento hack sa objavila na sociálnych médiách takmer ihneď. Mike McDonald, spoluzakladateľ Balancer Labs sa verejne ospravedlnil za tejto útok a takisto prijal všetku zodpovednosť za vzniknutú ujmu. Ako obranu proti obvineniam Hex Capital však uviedol nasledovné:

„Správa, ktorá bola zverejnená zo strany Hexa Capital, poukazuje na swapping aktív tak, aby sa ich hodnota dostala na nulu. Ja som však nezobral v úvahu flash lending a myslel som si, že 1% transakčný poplatok by bolo nemožné dostať na normálnu úroveň swapu (ktorý sa zdražuje každým ďalším obchodom). Opäť zdôrazňujem, že za všetko beriem plnú zodpovednosť.“

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart