Košík

Dnes sa pozrieme na analýzy pre DXY dolárový index spolu s vybranými menovými pármi EUR/USD a GBP/USD.

DXY (dolárový index)

Dolárový index zatiaľ pokračuje podľa plánu v raste. Zatiaľ sa v grafe vyformovali prvé dve vlny ab, a cieľové úrovne sú na one to one extension alebo až 1.618 fibonacciho extension pre vlnu c. V prípade prepadu pod invalidation level by analýza neplatila a dolárový index by pravdepodobne padol až na support. Aktuálne sa prikláňam k tomu, že dolárový index bude rásť a menové páry ku doláru bude naopak oslabovať, čo si ukážeme v ďalších analýzach.

EUR/USD

Euro voči doláru vyformovalo prvé dve korekčné vlny a posledná vlna c má vyznačený target v zóne one to one extension alebo až 1.618 fibonacciho extension. Korekcia zatiaľ prebieha v klesajúcom kanáli. Pokiaľ by prišlo prerazenie z kanálu smerom hore a taktiež rast nad úroveň invalidation level, predpokladaný target pre rast by bola úroveň 1.618. Tento rast by znamenal naopak pokles dolárového indexu. Osobne sa prikláňam ku korekcií minimálne na prvú vyznačenú úroveň, ale vždy je treba rátať s tým, že analýza nemusí byť správna a preto je vyznačený aj opačný scenár.

Prečítajte si aj : Přehled komodit – Zlato a stříbro.

GBP/USD

Britská libra zatiaľ splnila prvý target korekcie do úrovne one to one extension, ale vyzerá to na komplexnejšiu korekcie vo forme piatich vĺn a preto očakávam ešte pokračovanie smerom dole do úrovne 1.618 fibonacciho extension. V prípade prerazenia invalidation level pre bearish scenár by to u libry znamenalo dokončenie korekcie a pokračovanie v raste.

Keby som to mal zhrnúť, menovým párom voči doláru ešte chýba dotiahnutie finálnej vlny pre korekciu v rámci poklesu a naopak u dolárového indexu posledná vlna pre dokončenie rastovej korekcie. Pokiaľ by sa udialo niečo neočakávane alebo by sa zmenil trend, budeme Vás o tom informovať v telegrame.

Disclaimer

V našom Trader2.0 členstve obchodujeme v LIVE ROOM (každý utorok a štvrtok) na platforme NAGA. Na tejto platforme je možné obchodovať kryptomeny, komodity, akcie, futures aj FOREX. Ak sa však ešte na obchodovanie necítite, tak si môžete vybrať svetového tradera a kopírovať ho. Všetky obchody, ktoré daný trader otvorí, tak otvorí aj vám! Pre nováčikov som natočil VIDEO návody, kde vám ukážem ako sa registrovať, verifikovať a urobiť vklad. Registrovať na platformu sa môžete TU.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Ďalšie články od autora

Leave a Reply