0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Bitcoin vstúpil do Guinnessovej knihy rekordov

Bitcoin má v súčasnosti viacero zápisov v Guinnessovej knihe rekordov vrátane najhodnotnejšej a prvej decentralizovanej kryptomeny.

Satoshiho Nakamoto sa dostal do Guinnessovej knihy rekordov

Kryptomena a blockchainová sieť Satoshiho Nakamota, Bitcoin, získala v priebehu rokov množstvo ocenení. Tiež bola uznaná hlavnými mediálnymi zdrojmi a tradičnými médiami. Napríklad v roku 2016 bolo slovo "bitcoin" pridané do slovníka Merriam-Webster Unabridged Dictionary a o dva roky neskôr sa dostalo do slovníka Scrabble. Tento rok Guinnessova kniha rekordov (GWR) ocenila vynález Satoshiho Nakamota, keďže bitcoin sa považuje za "prvú decentralizovanú kryptomenu."

Guinnessova kniha rekordov

Bitcoin bol vyvinutý ako riešenie výzvy regulácie digitálnej meny bez akejkoľvek centralizovanej organizácie," uvádza sa v zápise. Ako uvádza kniha, Bitcoin skutočne ponúka decentralizovaný konsenzus prostredníctvom proof of work. Do Guinnessovej knihy sa tiež zapísala prvá komerčná bitcoinová transakcia, pri ktorej Laszlo Hanyecz zaplatil 10 000 BTC za objednávku pizze v hodnote 25 USD.

Úsvit kryptomeny Bitcoin

Počnúc vznikom Bitcoinu je dôležité pripomenúť si cestu, ktorou si vyslúžil miesto v Guinnessovej knihe rekordov, aj keď len veľmi zoširoka.

Ako sa už predpokladalo, Bitcoin je kryptomena a medzinárodný platobný systém, ktorý v roku 2009 vytvoril anonymný vynálezca (alebo skupina vynálezcov) známy pod pseudonymom Satoshi Nakamoto, ktorý koncom roka 2008 rozvinul myšlienku a neskôr ju predstavil na internete.

Podľa finančných expertov nie je Bitcoin v súčasnosti klasifikovaný ako mena, ale volatilný uchovávateľ hodnoty. Na rozdiel od väčšiny tradičných mien, Bitcoin nevyužíva centrálny subjekt ani sofistikované finančné mechanizmy. Za zmienku stojí, že v priebehu rokov došlo k pozitívnemu nárastu ceny Bitcoinu. Prvý výmenný kurz je z 5. októbra 2009, ktorý stanovil hodnotu jedného dolára na 1 309,03 BTC. Následne 27. novembra 2013 Bitcoin prvýkrát dosiahol hodnotu 1 000 USD.

Prečítajte si tiež: Fed sa viac obáva inflácie ako prehnaného zvyšovania sadzieb

Salvador a Bitcoin

Okrem toho získal Salvador uznanie za to, že ako prvý národný štát uznal bitcoin za zákonné platidlo. Bitcoin bol tiež uznaný za najhodnotnejšiu a zároveň najstaršiu kryptomenu.

Zaznamenaný bol aj zápis za prvú bitcoinovú ekonomiku na serveri Minecraft. V nej môžete obchodovať s vyťaženými zdrojmi za zlomky bitcoinu. Aj keď pri niektorých zápisoch môže dôjsť k zámene niektorých definícií alebo k nesprávnej interpretácii niektorých sémantických prvkov ekosystému Bitcoinu, aj tak je zaujímavé vidieť, že Guinness ocenil niektoré z najvýznamnejších úspechov Bitcoinu.

Prečítajte si tiež: Je tu ďalší významný upgrade Etherea. Testnet Shanghai.

NFT a fanúšikovské žetóny v knihe rekordov

Do zoznamu najdrahších zberateľských NFT sa dostal aj projekt OG NFT CryptoPunks. Stalo sa tak vďaka tomu, že podnikateľ Deepak Thapliya 12. februára tohto roku kúpil NFT CryptoPunka za 23,7 milióna dolárov, teda 8 000 etherov.

Rekordný predaj NFT spoločnosti Beeple vo výške 69,3 milióna dolárov však nebol zohľadnený, keďže spoločnosť opísala zberateľské NFTčka ako "súbor umeleckých diel z limitovanej edície postavený na vopred vyrenderovaných modeloch".

Nielen NFT, ale aj fanúšikovské žetóny sa v knihe objavujú ako kategória. Token Manchester City - uvedený na trh prostredníctvom spoločnosti Socios v júni 2021 - bol uvedený ako "najhodnotnejší fanúšikovský token" s trhovou kapitalizáciou približne 25 miliónov USD k 18. októbru 2022.

Zdroje: https://bitcoinmagazine.com/https://cryptonomist.chhttps://www.nasdaq.com/

Mohlo by ťa zaujímať

cart