Je tu ďalší významný upgrade Etherea. Testnet Shanghai. | Trader 2.0

Košík

Vývojári začínajú vylepšovať návrhy, ktoré môžu zahrnúť do prvej veľkej aktualizácie Etherea po jeho prechode na model proof of stake. Aktualizácia s názvom EIP-4895.

Upgrade s názvom Šanghaj

Po úspešnom a bezchybne zrealizovanom zlúčení minulý mesiac, začínajú hlavní developeri Etherea venovať pozornosť ďalšiemu, veľmi očakávanému vylepšeniu siete: Šanghaj. Modernizácia Šanghaja, pre ktorý je Shandong testovacou sieťou, sa predpokladá niekedy v roku 2023. Bude to prvý upgrade Etherea od septembrového zlúčenia, keď Ethereum prešlo z konsenzuálneho mechanizmu proof of work na model proof of stake.

Práve teraz sa zvažuje zaradenie niektorých návrhov na zlepšenie Etherea (EIP) do Šanghaja, ktoré by mohli riešiť niektoré problémy s efektívnosťou a škálovateľnosťou. Azda najočakávanejším návrhom je EIP 4895, ktorý umožní tým, ktorí stakovali ETH na reťazci Beacon, stiahnuť svoj vklad spolu s odmenami, ktoré získali v priebehu času.

Momentálne si každý, kto v rámci procesu validácie na Beacon Chain vložil ethereum, nemôže priamo vybrať svoj vklad alebo odmenu. Namiesto toho sa každý, kto dúfal, že sa k týmto prostriedkom dostane, musel spoliehať na likvidné tokeny predstavujúce jeho aktíva.

EIP, Zdroj – Twitter

Aktualizácia EIP-4895

Aktualizácia s najväčšou pravdepodobnosťou, ktorá bude zahrnutá do Šanghaja, je EIP-4895. Ta by umožnila fyzickým a právnickým osobám, ktoré držia ETH, jeho výber. Minulý mesiac prešla sieť Ethereum zlúčením na mechanizmus proof of stake. Pomocou ktorého môžu teraz používatelia stakovať ETH s cieľom generovať nové ETH. So staknutými ETH sa v súčasnosti nedá hýbať a implementácia EIP-4895 umožní používateľom ich výber.

Prečítajte si viac: Inflácia naša každodenná! – Blog od Michala

Ďalšou veľmi diskutovanou aktualizáciou, ktorú si niektorí vývojári želajú zahrnúť do Šanghaja, je „danksharding„. Predbežná verzia procesu, ktorý by umožnil rollupom – nástrojom, ktoré odľahčujú veľkú časť transakčnej prevádzky mainnetu Etherea. Tím sa transakcie zlacňujú a zrýchľujú.

Aktualizácia by dramaticky zvýšila rýchlosť a jednoduchosť, s akou by sa obrovské množstvá transakcií Etherea mohli spracovať v sieťach druhej vrstvy, ako sú Arbitrum a Optimism. Spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin zdôraznil, že zdokonalenie rýchlosti a nákladov na transakcie v sieťach druhej vrstvy je pre budúcnosť Etherea nevyhnutné.

Hoci na schopnosť dankshardingu netrpezlivo čaká mnoho vývojárov a používateľov Etherea, jej pridanie do Šanghaja by dramaticky predĺžilo čas potrebný na testovanie a zdokonalenie aktualizácie. Vzhľadom na to, že až do implementácie Šanghaja sú na Ethereu uväznené miliardy dolárov v ETH, vývojári siete môžu nakoniec rozhodnúť, že na urýchlenie vydania softvéru je potrebná úspornejšia aktualizácia.

Tieto rozhodnutia však ešte neboli prijaté. Jeden z vývojárov Etherea povedal, „minulý týždeň sa v Bogote na hlavnej konferencii siete Devcon uskutočnili produktívne rozhovory medzi vývojármi jadra siete, ale nedošlo k žiadnemu konečnému rozhodnutiu o tom, aké EIP sa majú zahrnúť do Šanghaja.“

Do tej doby sa Shandong pravdepodobne ukáže ako dôležitý testovací priestor. Ten vývojárom Etherea pomôže určiť, ktoré implementácie do Šanghaja budú realizovateľné a ktoré nie.

Zdroje: https://www.coindesk.com, https://decrypt.co, https://finance.yahoo.com

Disclaimer

Exocharts analýzy, 4 traderi, LIVE ROOMY, PREDIKCIE, Longy, Shorty, scalping ale aj HODL, airdropy, cosmos ekosystém, ethereum ekosystém a veľa ďalšieho vás čaká vo FULL členstve Trader 2.0

Chcem sa stať sa členom

Tento článok patrí firme LEA SOLUTION LTD. a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Ďalšie články od autora