0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Binance chain je opäť online. Hackeri ukradli 80 miliónov dolárov.

Ďalší deň, ďalší kryptohack – ale tento bol naozaj veľký. Vo štvrtok hacker ukradol kryptomenu BNB v hodnote takmer 100 miliónov dolárov, ktorú vydáva a spravuje populárna kryptoburza Binance.

BNB Smart Chain je už v plnej prevádzke

BNB Chain, natívny blockchain kryptomenovej burzy Binance, je podľa aktualizácie už v plnej prevádzke. Aktivita v sieti bola na pár hodín pozastavená po potvrdených fámach o hackerskom útoku.

Binance na svojom twitteri oznámila:

Počiatočné odhady počítali s tým, že hackerom sa podarilo ukradnúť až 100 miliónov dolárov v kryptomenách. Po niekoľkých hodinách však Binance v Redditovom poste oficiálne vyhlásila, že aktualizované straty odhaduje na približne 70 – 80 miliónov dolárov, pričom 7 miliónov dolárov sa im podarilo úspešne zachrániť. Hacker sa nabúral do blockchainu pomocou využitia chyby na BSC Token Hub, kde si umožnil vytvárať  BNB tokeny.

Prečítajte si tiež: MiCA už v 2024 a potom potopa?

Changpeng Zhao, zakladateľ a generálny riaditeľ Binance o tomto incidente tiež tweetoval. Aby vyriešili problémy požiadal validátorov Binance smart chain siete o jej dočasné pozastavenie. Zhao tiež všetkých používateľov uistil, že ich pozastavené prostriedky sú v bezpečí.

Blockhainový analytici, ktorí sa venovali tomuto incidentu, odhadujú, že na BNB Chaine mohli hackeri ukradnúť až neuveriteľných 500 miliónov dolárov. Do vyšetrovania tohto masívneho hacku sa aktívne zapojila aj spoločnosť stojaca za stablecoinom USDT Tether, ktorá mala hackerovi zmraziť peňaženky.

Kroky zo strany Binance Chain naznačujú, že hackerské útoky vedia eliminovať pomocou spoločnej centralizovanej koordinácie. Táto skutočnosť sa môže javiť pozitívne pre potenciálne poškodených klientov, no naznačuje, že Binance Chain je centralizovaný chain, čo je v rozpore s tým, čo sa vo všeobecnosti od kryptomien očakáva. Teda že nebudú mať centralizované riadenie, ktoré je schopné do diania na danej sieti zasahovať.

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/bnb-chain-back-online-after-suspension-due-to-a-cross-chain-exploit

Mohlo by ťa zaujímať

cart