0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Ako funguje kopírovanie obchodníkov?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]V momentálnej karanténe sa čoraz viac ľudí zaujíma o investovanie peňazí. V dnešnej dobe si môžeme vybrať z rôznych možností. Jedna z populárnejších možností je aj Copy trading - kopírovanie obchodníkov. V tomto článku si ukážeme presný návod ako kopírovanie obchodníkov funguje.

Ako funguje kopírovanie obchodníkov?

Kopírovanie obchodníkov umožňuje každému investorovi kopírovať obchody úspešných investorov na finančných trhoch. Cieľom tejto služby je aby investor dosiahol rovnaké výsledky ako obchodník, ktorého kopíruje.

Keď však kopírujete daného obchodníka, tak vy nedostávate informácie o jeho stratégii ani o jeho plánoch. Pointa je v tom, že keď daný obchodník uskutoční obchod, tak vám daná platforma otvorí úplne rovnaký obchod. Nemusíte byť teda expert na finančné trhy. Stačí vám nájsť toho správneho obchodníka.

Prečítajte si : Ako vybrať ziskového tradera?

Predstavte si však, že vy máte na svojom obchodnom účte 1000€. Rozhodnete sa, že chcete kopírovať obchody tradera, ktorý má na svojom obchodnom účte 100 000€. Problém by mohol nastať hneď na začiatku. Ak by tento obchodník vložil do svojho obchodu len 1% svojho kapitálu, tak pre vás by to znamenalo celý kapitál. Ak by daný obchod nevyšiel, tak by bol váš účet okamžite zlikvidovaný.

Toto je už tretí článok zo série Copy tradingu a je teda jasné, že aj táto služba má svoje nástrahy na ktoré si treba dať pozor. Je teda jasné, že si musíte dať pozor na výšku kapitálu, ktorú použijete. Práve o to sa stará copy trading platforma. Vašou úlohou je poskytnúť jej potrebné informácie a nastavenia s ktorými si prajete daného úspešného obchodníka kopírovať. V tomto konkrétnom príklade to môže byť napríklad nastavenie, že ak daný obchodník sa rozhodne zainvestovať len 1% zo svojho kapitálu, tak vám rovnako zainvestuje 1% z vášho kapitálu.

Ako prebieha proces kopírovania?

  1. Ak daný obchodník / investor otvorí nový obchod, jeho broker pošle tento údaj o obchodne na copy trading platformu.
  2. Obchodná platforma príjme údaj o novom obchode a overí, kto sú investori, ktorí kopírujú poskytovateľa signálu. Následne skontroluje ich osobné nastavenia pre kopírovanie vybraného obchodníka.
  3. Platforma následne pošle každému investorovi podrobnosti o otvorení nového obchodu, ale upraví ho podľa konkrétnych nastavení klienta.
  4. Následne sa na obchodnom účte zákazníka otvorí daný obchod.

Tento proces sa deje automaticky. Vy sa nemusíte starať o nič. Dokonca celý proces trvá menej ako sekundu.

Aké poplatky však platíme pri kopírovaní obchodníkov?

Každá spoločnosť má odlišné poplatky a vždy je najlepšie, keď si poplatkovú štruktúru pozriete priamo na stránkach vybranej spoločnosti. Pre potreby článku tu však napíšeme možné poplatky s ktorými sa môžete stretnúť.

  1. Vstupný poplatok - tento poplatok sa účtuje hneď na začiatku pri otvorení každého obchodu.
  2. Výkonnostný poplatok - tento poplatok sa platí iba zo ziskových obchodov.
  3. Manažérsky poplatok - tento poplatok predstavuje odmenu pre strategy providera za ,,správu" finančných prostriedkov.

Copy trading je skvelou službou pre začínajúcich obchodníkov avšak má svoje úskalia. Copy trading vám umožní vstúpiť do niekedy obávaného sveta financií. Hoci copy trading neposkytuje žiadne záruky a výber kvalitného tradera je kľúčovou záležitosťou, tak práve toto je jedne zo spôsobov ako sa môžete dostať na finančné trhy aj bez toho aby ste boli expert na ekonomiku.  Táto možnosť ponúka jedinečné riešenie pre ľudí, ktorý nemajú dostatok skúsenosti a potrebný čas.

Samotné rady a odporúčania autora článku nie sú garanciou výnosov Vášho investovania. Redaktor nie je školeným investičným poradcom ani odborným analytikom.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart