0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

20.09.2022 Tvrdenie SEC o transakciách Ethereum

SEC uviedla bezprecedentné tvrdenie o transakciách Ethereum, pretože v USA prebieha viac transakcií ako v ktorejkoľvek inej krajine.

Tvrdenie SEC o transakciách Ethereum, ako argumentu sa nachádza v súdnom konaní 19. septembra proti Crypto Researchers a YouTuber Ian Baline. Okrem iných sťažností tvrdil, že Balina vykonala neregistrovanú ponuku tokenov Sparkster (SPRK), keď v roku 2018 vytvoril investičný fond.

Prečítajte si tiež: Skončilo zlúčenie Etherea, čo nasleduje v kryptotrhu ako ďalšie?

SEC tvrdí, že v tom čase, keď sa investori so sídlom v USA zúčastnili na investičnom fonde Baliny. Príspevky ETH potvrdili uzly na sieti blockchaine Ethereum, ktorých je v Spojených štátoch viac ako v ktorejkoľvek inej krajine.

V tejto fáze nie je jasné či takýto nárok prejde na súde alebo, či je v hre nejaký zákonný precedens. V súčasnosti sa však nachádza 42,56% zo 7807 Ethereum uzlov v USA.

Aaron Lane, austrálsky právnik a vedúci výskumný pracovník v RMIT Blockchain Innovation Hub, uviedol, že distribúcia uzlov Ethereum je pre tento prípad do značnej miery irelevantná a vysvetľuje:

„Skutočnosť, že máme žalobcu so sídlom v USA, obžalovaného a transakcie so sídlom v USA, ktoré vychádzajú z USA, je to najirelevantnejšie. Nezáleží na tom či sa v tejto veci uskutočnila platba na Ethereum, MasterCard alebo v akejkoľvek platobnej sieti. “

SEC predtým kritizovali za svoj regulačný prístup ku kryptomenám, ktorí niektorí nazývali ako reguláciu vymáhaním.

Vyskúšajte si členstvo na 9 dní úplne zdarma. Stačí kliknút na tento baner a vyplniť formulár

Obvinenia Balina

Obvinenia Balina prichádzajú vdaka Sparkster a jej generálny riaditeľ Sajjad Daya nedávno vyriešil svoj prípad s SEC. Sajjad Daya 19. septembra súhlasil so splatením 35 miliónov dolárov poškodeným investorom po počiatočnej ponuke mincí (ICO) v roku 2018.

Keď SEC v pondelok podal federálny súdny spor proti Ian Baline za jeho neregistrovanie kryptomeny ako zabezpečenie pred spustením počiatočnej ponuky mincí 2018 (ICO).

V odvážnom a potenciálne bezprecedentnom pohybe pochovanom v 69. odseku súdneho konania, SEC tvrdil, že má právo žalovať Balinu. Tvrdí, že nielen, preto, že sa jeho prípady týka transakcií uskutočnených v Spojených štátoch, ale aj, preto, že v podstate celá sieť Ethereum spadá pod kompetenciu vlády USA.

Keby SEC mala klasifikovať činnosť na Ethereum ako činnosť s americkou burzou cenných papierov, predstavovalo by to regulačný orgán. Tento orgán by tvrdil o právomoci nad všetkou činnosťou v zdanlivo decentralizovanej sieti Ethereum. Takýto vývoj by predstavoval hlavnú eskaláciu v úlohe SEC pri dohľade nad Ethereum. Konkrétne, kde sa uskutočňuje väčšina aktivít NFT, Defi a kryptomeny ako celok.

Minulý týždeň po úspešnom zlúčení Ethereum do PoS, predseda SEC Gary Gensler naznačil, že prechod by mohol priblížiť sieť k definícii bezpečnosti v očiach vlády.

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/sec-lawsuit-claims-jurisdiction-as-eth-nodes-are-clustered-in-the-us,https://www.financialexpress.com/blockchain/sec-lawsuit-asserts-that-it-has-jurisdiction-since-eth-nodes-are-clustered-in-us/2677047/,https://decrypt.co/110107/sec-ethereum-us-jurisdiction

 

Mohlo by ťa zaujímať

cart