0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

20.07.21 Ako dopadlo stretnutie Yellen a finančných regulátorov v USA ohľadom stablecoinov?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Včera prebehlo dlho avizované stretnutie medzi hlavnými regulátormi finančných trhov v USA. Skupina zvaná aj President´s Working Group on Financial Markets, zostavená z US Treasury, ktorú reprezentovala ich Secretary Janet Yellen a tímov z regulátorov Security and Exchange Commission (SEC), Commodities and Futures Trading Commission (CFTC) a takisto členov z Federal Reserve (FED) rozoberala budúcnosť stablecoinov. Napriek tomu, že z tohto stretnutia nie je zatiaľ zverejnených extrémne veľa informácii, tak k nejakým „detailom“ sa už predsa len dá dostať.

Regulátori musia konať rýchlo

Včera sa odohralo avizované stretnutie medzi americkými regulátormi, ktorí mali spolu riešiť najmä stablecoiny a ich raketový rast. S možným príchodom amerického digitálneho doláru je tak jasné, že stablecoiny nebudú mať miesto v systéme, v ktorom chce FED manipulovať trhy a preto nikoho neprekvapí, že aj zo včerajšieho stretnutia vysvitlo, že sa budú títo regulátori snažiť čo najrýchlejšie zapracovať na tvrdých pravidlách pre stablecoiny.

Podľa Janet Yellen, je aktuálne primálo pravidiel či regulácii spojených s týmto typom „kryptomien,“ čo má nielen ju, ale aj ostatných regulátorov nútiť k tomu, aby začali rýchlo konať. Podľa nej by malo dôjsť čo najskôr ku vytvoreniu vhodnému legálnemu systému, vrámci ktorého sa budú spoločnosti, ktoré stoja za vývojom stablecoinov, regulovať. Podľa aktuálneho stanoviska Jeroma Powella, predsedu Federal Reserve, by mali byť stablecoiny regulované minimálne tak, ako sú bankové depozity alebo money market funds.

Viac kritiky ale aj kontroly a obmedzovania

Problémy CBDC sú viac ako známe a preto sa netreba nejako extra vyjadrovať k tomu, čo by zavedenie CBDC a vyradenie stablecoinov (či už prostredníctvom prísnych regulácii alebo zákazov) mohlo spôsobiť. Náznaky toho, že sa tak ale môže stať, tu máme už aj teraz. A to nehovoríme iba o tomto stretnutí, ktoré bolo veľmi silno ladené proti stablecoinom.

Rovnako hovoríme napríklad aj o tom, že práve počas tohto víkendu bol vydaná ďalšia akademická práca, ktorá má vo veľkom kritizovať úlohu stablecoinov vo svete. Postarali sa o ňu profesor z University of Yale Gary Gorton a právny zástupca Fedu Jeffery Zhang, ktorí sa snažili poukázať na to, že stablecoiny bez regulácii môžu do budúcna predstavovať veľký risk pre monetárnu politiku.

Akoby náhodou bola táto práca vydaná práve v čase, kedy malo dôjsť ku danému stretnutiu, pričom sa aj počas neho mali časti z nej používať ako argumenty na to, aby bola „núdza“ o zavedenie nových pravidiel spojených s reguláciou kryptomien podčiarknutá ešte viac. Avšak problémy z USA čo sa týka finančnej slobody či súkromia boli tento víkend zvýraznené ešte aj prostredníctvom inej novinky.

Olympiáda v Pekingu a digitálny yuan

Podľa niekoľkých magazínov a kryptomenových portálov sa aktuálne má niekoľko amerických senátorov snažiť presadiť pravidlá/zákon, ktorý by zakazoval americkým športovcom používať digitálny yuan počas svojej prítomnosti na olympiáde v Pekingu v roku 2022. Na tomto kroku majú trvať najmä kvôli tomu, aby ochránili bezpečnosť a súkromie svojich športovcov a reprezentantov a taktiež aby daní športovci nespolupracovali na testovaní digitálneho yuanu v praxi.

Prečítajte si tiež: Čo je to Thorchain? Most DeFi pre bitcoiny, etherea a ďalšie

Traja senátori, Marsha Blackburn, Roger Wicker a pre kryptomenový sektor známa senátorka Cynthia Lummis napísali, že digitálny yuan (e-yuan, či e-CNY) je kontrolovaný vyslovene centrálnou bankou Číny (People´s Bank of China) a preto môžu byť športovci či ich kroky, ktorí by túto digitálnu menu použili, jednoducho vystopovateľné.

Samozrejme, že takéto prísne nariadenie zo strany senátorov by v prípade schválenia mohlo výrazne narušiť slobodu rozhodovania zo strany amerických športovcov. Aj napriek tomu, že USA môže vnímať digitálny yuan ako konkurenciu pre možný digitálny dolár, to nič nemení na fakte, že nútiť ľudí aby ich či už používali alebo nepoužívali, nemá byť ani zďaleka ich cieľom.

Zdroje:https://www.bloomberg.com/, https://beincrypto.com/, https://cryptopotato.com/, https://cryptobriefing.com/, https://forkast.news/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart