0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

18.10.20 CEO spoločnosti, ktorá investovala 425 miliónov do BTC, sa mení na kryptobýka

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Michael Saylor, CEO spoločnosti MicroStrategy, ktorá len pred mesiacom oznámila, že do Bitcoinu investovala postupne až 425 miliónov dolárov, sa mení na čistého kryptomenového býka. Vyplýva to z jeho vyjadrení, ktorých v kryptomenovej komunite pribúda extrémne veľa. Niet sa ale čomu diviť. Michael Saylor je teraz hitom v kryptomenách, keďže jeho vyjadrenia nie sú stále viac a viac bullish len ohľadom budúcnosti Bitcoinu, ale aj celého kryptomenového sveta.

Kryptomenová komunita musí zmeniť rétoriku

Len tento týždeň sa Michael Saylor objavil v ďalšom podcaste, What Bitcoin Did, v ktorom okrem iného vyjadril svoje názory na celú kryptomenovú komunitu a jej nešťastnú rétoriku. V tejto takmer dvojhodinovej epizóde daného podcastu zaznelo napríklad aj nasledovné:

„Celá kryptomenová komunita trávi priveľa času hovorením o vojne Bitcoin versus altcoiny a hašterením medzi týmito dvoma kategóriami. Čo by však mali robiť je hovoriť o tom, ako klesá volatilita Bitcoinu voči zlatu alebo striebru. Alebo ako klesá volatilita Bitcoinu voči Applu. Samozrejme, že si viem dohľadať volatilitu Bitcoinu voči Tronu, ale to je iba nezmysel.

Pretože 300 biliónov dolárov si nevyberá z Tronu a Bitcoinu. 300 biliónov dolárov, čo je približne 99,9% všetkého bohatstva a moci na svete, všetkých peňazí a financií, ktoré môžu byť investované, nebudú nikdy v jednom rybníku. A preto pokiaľ chcete, aby tento sektor uspel, aj keď by ste mali byť podporovateľ Etherea – alebo Tronu, EOSu, Chainlinku, Tetheru, Ripplu alebo čohokoľvek iného – všetci by ste mali mať záujem na budovanie prechodu práve do „kryptomenového rybníka“ a dostať tak do tohto sveta aspoň 10 biliónov dolárov, čo sa však môže udiať len prostredníctvom Bitcoinu. Jediný spôsob, ako niekto investuje svoje peniaze zo zlata, striebra, akcii, nehnuteľností alebo dlhopisov do kryptomien je najprv prostredníctvom Bitcoinu.“

Kurzy mensi

Aj toto odznelo z úst Michaela Saylora v jednej z posledných častí podcastu What Bitcoin Did. Michael Saylor tak chcel upozorniť na problematiku, ktorá sa v kryptomenovom svete rieši len málo. Iba málokto si totižto uvedomí, že cieľ, ktorý nám Satoshi Nakamoto určil, nie je byť zástanca jednej „najlepšej“ kryptomeny, zmeniť finančný systém ako ho poznáme. To sa ale nemôže podariť, ak sa bude kryptomenová komunita stále deliť na to, ktorý altcoin/shitcoin/token/minca alebo čokoľvek iné, je najlepší.

Najprv Bitcoin, potom ostatné kryptomeny

Rovnako má Michael Saylor pravdu aj v tom, že rovnako ako on so spoločnosťou MicroStrategy, alebo Jack Dorsey so spoločnosťou Square, tak aj iné ďalšie spoločnosti vstúpia do kryptomien práve prostredníctvom Bitcoinu. Ten je totižto stále najznámejšou, najviac používanou a takisto aj najprístupnejšou kryptomenou na trhu. Nedá sa preto očakávať, že by napríklad Elon Musk zverejnil, že Tesla investovala 100 miliónov dolárov len do DogeCoinu (či?). Samozrejme, že nikto nevidí budúcnosť, ale ak už by mali veľké spoločnosti investovať do kryptomien, je takmer isté, že tak spravia najprv prostredníctvom Bitcoinu a až následne sa možno pozrú za inými investíciami.

Prečítajte si tiež: Čo je Ethereum Plasma? 

V danom podcaste sa ale vyjadril hneď na niekoľko rôznych tém. Okrem už vyššie spomínanej čiastočnej kritiky na kryptomenovú komunitu sa pozrel aj na porovnanie Bitcoinu a zlata, volatilitu rôznych aktív, vplyv korporátov na budúcnosť najväčšej kryptomeny, limitácie Bitcoinu ako meny a mnoho iného. Pokiaľ máte čas a chuť si vypočuť jeho názory, tak vám odporúčame vypočuť si diel z tohto podcastu tu.

Zdroj: https://dailyhodl.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart