0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

16.03.21 Coinbase effect na Cardane - ADA bude zalistovaná na Coinbase Pro už tento štvrtok!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]„Coinbase effect“ je v kryptomenovom svete známy ako udalosť, počas ktorej dôjde ku vypumpovaní ceny kryptomeny, ktorá má byť zalistovaná na burze Coinbase. Tento „effect“ bol známy a viditeľný v roku 2017, kedy sa takmer každá novo zalistovaná kryptomena na najväčšej americkej burze tešila obrovským rastom. V niekoľkých prípadoch to dokonca bolo v desiatkach či stovkách percent či už po zalistovaní alebo dokonca iba po oznámení plánovaného zalistovania. Po istom čase sa ale tento efekt vytratil. Sem tam sa dá pozorovať, že pri listingoch na burzy ako Binance či Huobi vedia kryptomeny poriadne narásť na cene (alebo minimálne na volatilite), avšak s Coinbase sa zalistovávací efekt nespája už ani zďaleka tak často. To však zmenila kryptomena Cardano.

Viac ako 18 % od oznámenia zalistovania

Podľa oficiálneho oznámenia burzy Coinbase, má byť Cardano (ADA) zalistovaná a sprístupnená pre obchodovanie na Coinbase Pro od štvrtka 18. marca. Ihneď po oznámení tejto novinky bolo vidno „Coinbase effect“ na cene kryptomeny Cardano, ktorá sa v čase písania tohto článku vyšplhala o 18 % vyššie.

Krátkodobá volatilita je tak určite na mieste pri tejto kryptomene a treba očakávať, že minimálne do zalistovania a aj v samotnom čase zalistovania bude cena Cardana skákať o čosi viac, ako doteraz. Napriek tomu ale platí, že táto kryptomena je aktuálne jednou z najlepších a najziskovejších kryptomien vôbec.

Prečítajte si tiež: Čo je decentralizácia a prečo spravila z Bitcoinu svetový unikát?

To je spojené určite aj s ďalšími novinkami, ktoré sú s touto kryptomenou spojené. Okrem toho, že bolo Cardano pridané na Bloomberg Terminál, ktorý sledujú finančný experti po celom svete, sa zakladateľ tejto kryptomeny, Charles Hoskinson, vyjadril, že viac ako 100 DeFi projektov je pripravených na presun svojich technológii, platforiem a komunít práve na blockchain Cardana. Táto zmena by mala byť podľa neho jedným z prvých, ale určite nie posledných, migračných procesov, počas ktorých sa najmä sektor decentralizovaných financií dostane spod prílišnej závislosti na Ethereu.

Životný rok pre Cardano - bude to stačiť na ETH flippening?

Cardano je jednou z tých kryptomien, ktorá sa označuje ako „zabiják Etherea.“ Kryptomien, ktoré sa takto označujú je extrémne veľa, avšak iba málo z nich má potenciál na to, aby sa im to skutočne podarilo. No a pokiaľ by sa to malo skutočne nejakej kryptomene podariť, tak je to pravdepodobne práve Cardano. To má aktuálne skvelé momentum. Veľmi silno a jednoznačne prerazilo hranicu 1 doláru, ktorá bola dlho vnímaná ako jeden z kľúčových cenových bodov pre túto kryptomenu.

Okrem toho sa podarilo tejto kryptomeny dostať do TOP 5 kryptomien, pričom trhovou kapitalizáciu už niekoľkokrát prekonalo stablecoin Tether (USDT) , s ktorým aktuálne bojuje o 4.miesto na základe trhovej kapitalizácie. Obe kryptomeny majú pritom veľmi podobnú trhovú kapitalizáciu presahujúcu 38 miliárd dolárov, pričom Binance Coin (BNB), ktorá je na treťom mieste, má trhovú kapitalizáciu iba o jednu miliardu viac. Pri výraznejšom raste by sa tak Cardano mohlo dostať do TOP 3, rovno jedno miesto za Ethereum.

Tam už je ale priepastný rozdiel v kapitalizácii. Zatiaľ čo Cardano by malo približne 40 miliárd dolárov (na to aby sa dostalo na 3.miesto v trhovej kapitalizácii), druhé Ethereum má kapitalizáciu až 200 miliárd dolárov. Hodnota Cardana by sa tak musela dostať minimálne na 5 dolárov na to, aby bolo schopné čo i len čiastočne pomýšľať na ohrozenie či dokonca flippening s Ethereom.

Čo si myslíte vy? Je takýto flippening vôbec možný alebo má Ethereum už príliš veľký náskok nielen na trhovej kapitalizácii, ale aj v počte projektov či platforiem, ktoré sú na ETH vybudované? O svoje názory a komentáre sa neváhajte podeliť s nami na našich sociálnych sieťach Facebook či Telegram alebo v sekcií komentárov nižšie.

Zdroje: https://cryptoslate.com/, https://u.today/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart