0
 0,00 0 items

No products in the cart.

13.10.20 Zaplavil kryptomenový svet prehnaný optimizmus?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Kryptomenový svet zažil minulý týždeň jeden z tých lepších týždňov v tomto roku. Čo sa percentuálnych ziskov napríklad Bitcoinu týka, tak išlo o najlepší týždeň od konca júla. Odvtedy sme totižto na weekly sviečkach pravidelne klesali alebo sme sa prinajlepšom držali stranou. Napriek tomu, že išlo len o obdobie pár týždňov, break, aký sme zažili minulý týždeň, vlial do žíl investorov a celej kryptomenovej komunity množstvo optimizmu. Nie je ho však razom až priveľa?

Jedna sviečka ešte leto nerobí

Ako sa hovorí, jedna lastovička ešte leto nerobí a to platí určite aj v tomto prípade. Samozrejme, že nikto nechce dehonestovať to, ako sa Bitcoinu darilo prvý októbrový týždeň. Ako sme už uviedli, tak približne 7 % za 7 dní určite nie je zlá vizitka. Horšie to je ale s optimizmom, ktorý sa vďaka tomuto rastu kryptomenovým svetom pomerne rýchlo rozšíril.

Novinky na podporu tohto rastu pochopiteľne sú. Ako sme informovali, tak veľkú časť v rast BTC určite zohrala spoločnosť Square, ktorá oznámila, že investovala 1 % zo svojich všetkých aktív do najväčšej kryptomeny. To predstavuje približne hodnotu 50 miliónov dolárov, čo naplnilo kryptomenový svet optimizmom. A právom, keďže sa po MicroStrategy stala ďalšou spoločnosťou, ktorá vložila časť svojich aktív do BTC.

Prečítajte si tiež: DasCoin alebo GreenPower? Ďalší podvod? 

Na zmenu v sentimente poukazuje aj Fear and Greed Index. Zatiaľ čo minulý mesiac boli hodnoty tohto indexu priemerne na hodnote pod 38, a teda prevládal v krypto svete viac strach, aktuálne sa už prehupol na 56, čo začína predznamenávať väčšiu chamtivosť. Ani zďaleka nejde o nejaké prepálené čísla, ale teoreticky stačila iba jedna novinky na to, aby sa zmenil krátkodobý sentiment na BTC. Ten dlhodobý je totižto stále rovnaký a to že Bitcoin bude jednoducho rásť.

Nielen Fear and Greed Index ale poukazuje na to, ako rýchlo sa menia očakávania a sentiment kryptomenových fanúšikov z krátkodobého hľadiska. Iba jedna plusová sviečka stačila na to, aby sa kryptomenové online portály zaplnili článkami o tom, kam až to Bitcoin dotiahne do konca októbra, do Vianoc alebo ako veľa bude stáť budúce leto. Ihneď potom, čo sme prekonali hranicu 11 000 dolárov, nad ktorou sa zatiaľ úspešne držíme, sa už množstvo influencerov videlo nad 12 000 dolármi, odkiaľ je to predsa len už iba kúsok na 14 000 dolárov a nové ATH môže prísť ešte do konca 2020.

Nové ATH do konca roka?

Rovnako sa namnožili aj články typu „Bitcoin sa už nedostane pod 10 000 dolárov“ alebo „400 000 dolárov do konca roku 2021.“ Avšak také jednoduché to ani zďaleka nie je. Stačí sa iba pozrieť na to, čo sa stále deje vo svete. Koronavírus je absolútne nekontrolovateľný, o čom sa nepresviedčame len my, ale takisto aj Česi, Briti  alebo Američania. Hrozby spomalenia ekonomiky či dokonca recesie, tlačenia viac a viac peňazí a takisto čoskoro aj možnej rastúcej inflácie sú tu stále.

Členstvo mensi_LOW

Do toho nás čakajú americké voľby, ktoré vedia poriadne zamávať všetkými trhmi. No a keďže je kryptomenový trh aktuálne veľmi prepojený s tým akciovým, tak sa dá očakávať, že voľba prezidenta USA určite ovplyvní aj ceny kryptomien. Ako, bude pochopiteľne záležať od toho, ktorý z kandidátov vyhrá, avšak všeobecne sa očakáva, že výhra Trumpa sa stretne s väčším optimizmom (na trhoch), ako výhra Bidena.

Na koniec samozrejme treba dodať, že kryptomeny majú určite budúcnosť a tieto názory netreba brať ako prílišne negatívne. Ide iba o iný pohľad na aktuálnu situáciu, kedy sa začína kryptomenovým svetom pomerne rýchlo šíriť veľká miera optimizmu, čo často môže končiť veľkým sklamaním najmä pre začiatočných investorov alebo obchodníkov. Je 15 000 dolárov za jeden BTC možných do konca roka? Určite že je. Ale nikto vám to nemôže ani sľúbiť a ani garantovať. Rovnako pravdepodobné je totižto to, že Bitcoin bude počas Vianoc na hodnotách okolo 9 600 dolárov, kde je ešte stále nevyplnený gap, na ktorý množstvo obchodníkov upozorňuje. Práve preto treba kryptomeny pozorne sledovať a byť pripravený na akékoľvek scenáre, aké môže priniesť.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart