0
 0,00 0 items

No products in the cart.

11.11.20 Michael Saylor: Bitcoin a zlato spolu nemôžu fungovať

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Michael Saylor, CEO spoločnosti MicroStrategy, ktorá investovala do Bitcoinu viac ako 425 miliónov dolárov, sa pomaly stáva kryptomenovým influencerom. Jeho názory sa v kryptomenovej komunite objavujú stále viac a viac. Rovnako sa však dá povedať, že jeho názory začínajú byť aj čiastočne „radikálnejšie,“ keďže sa Michael Saylor začína pomaly, ale isto, vyjadrovať ako poriadny „Bitcoin maximalista.“ To potvrdil aj nedávno na svojom Twitteri, kedy povedal, že Bitcoin a zlato nebudú môcť spolu fungovať ako investičné nástroje.

Prečo nemôže zlato fungovať spolu s Bitcoinom?

Michael Saylor sa len včera na svojom oficiálnom Twitter účte vyjadril, že si myslí, že je nebezpečné porovnávať zlato a Bitcoin a dávať ich do jednej investičnej kategórie. Myslí si, že Bitcoin a zlato nie sú až tak podobné, ako si všetci myslia a že rozdiel vo fundamentálnych vlastnostiach oboch investičných nástrojov sa čoskoro ukáže. Podľa Michaela na to ale doplatí najmä zlato, keďže sa obrazne a poeticky vyjadril, že keď „Bitcoin drak vylezie zo svojho brloha, kráľovstvo zlata bude prvé, ktoré zje.“

Michael Saylor si tak myslí, že s rastom Bitcoinu a jeho trhovej kapitalizácie, bude postupne klesať trhová kapitalizácia zlata. Investície z nej sa majú presunúť práve do najväčšej kryptomeny, ktorá sa má stať „safe haven aktívom“ číslo jedna. Michael tak súhlasí s názorom známeho kryptomenového analytika a podnikateľa Anthonyho Pompliana, ktorý na túto skutočnosť poukazuje už dlhšie.

Prečítajte si tiež: Veľká Británia pripravuje podrobné regulácie pre digitálne meny

Samozrejme, že takéto názory a vyhlásenia sa teraz dajú očakávať od Saylora, ktorého spoločnosť MicroStrategy zarobila na investícii do Bitcoinu už viac ako 100 miliónov dolárov. Samotný Saylor ale taktiež vlastní obrovské množstvo bitcoinov. V októbri prostredníctvom tweetu zverejnil, že pred investíciou do Bitcoinu spoločnosť MicroStrategy informoval o tom, že sám vlastní viac ako 17 730 BTC (aktuálne s hodnotou približne viac ako 274 miliónov dolárov). Určite je tak v jeho záujme to, aby sa Bitcoin dostal čo najvyššie na cene a začal robiť zlatu čo najväčšiu konkurenciu.

Bitcoin ako digitálne zlato alebo Bitcoin ako Bitcoin?

Bitcoin býval ku zlatu prirovnávaný už od jeho začiatkov. Aj preto mu čoskoro prischla okrem iného aj prezývka „digitálne zlato.“ S týmto pomenovaním ale začína nesúhlasiť stále viac analytikov a kryptomenových expertov, ktorí poukazujú na to, že Bitcoin síce môže zdieľať niektoré fundamentálne vlastnosti so zlatom, ale celkovo ide o úplne iný typ investície, ako pri zlate.

Členstvo mensi_LOW

Napriek tomu sa ale stále nájdu ľudia z kryptomenového sveta, ktorý veria, že Bitcoin a zlato spolu môžu bez problémov fungovať. Jedným z nich je známy krypto býk Mike Novogratz, ktorý sa iba pred nedávnom pre Bloomberg vyjadril nasledovne:

„Bitcoin ako zlato, digitálne zlato, sa bude hýbať len vyššie na cene. Viac a viac ľudí ho bude pridávať do svojich portfólií.“

Taký je názor tohto miliardára, ktorý je už niekoľko rokov jedným z najväčších zástancov Bitcoinu. Naznačil tým, že Bitcoin je stále vnímaný iba ako digitálne zlato a nemusí tak zákonite ubrať z trhovej kapitalizácie najväčšieho drahého kovu.

Pokiaľ sa teda jedná o cenový rast Bitcoinu, jeho názor je totožný s tým, čo si myslí Saylor. Avšak o tom, aký bude mať vplyv Bitcoin na zlato má každý z nich iný názor. Čo si myslíte vy? Podarí sa Bitcoinu vytlačiť zlato na vedľajšiu koľaj, čo sa investovania do bezpečnostných aktív týka, alebo je spolunažívanie týchto dvoch investičných nástrojov možné, ši priam nevyhnutné? O svoje názory a komentáre sa neváhajte podeliť nižšie pod článkom alebo na našich sociálnych sieťach Facebook alebo Telegram.

Zdroje: https://decrypt.co/, https://www.coindesk.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart