0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

09.10.20 Na akom blockchaine budú národné meny?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]V poslednom čase sa vo svete hodne začínajú spomínať národné meny. Počuli ste už digitálny dolár, či digitálne euro? Táto myšlienka už nie je len utópiou, ale dovolím si povedať skorou budúcnosťou. Zaujímavé však bude na akom blockchaine by mohli bežať tieto národné meny a čo všetko budú potrebovať na správne fungovanie?

Digitálny dolár a digitálne euro

V poslednej dobe, kedy si už i rôzne štáty začínajú uvedomovať že technológia blockchainu a decentralizácia naozaj môžu zmeniť zažité ekonomické zvyklosti, problémy jak s hotovosťou, tak praktikami veľkých centrálnych bánk ktoré riadia dnešný finančný svet. Práve tento týždeň sa prevalila informácia, že FED /Americká centrálna banka už nebude ďalej ,,tlačiť/ reálnu hotovosť."/

Dnes sa už množstvo procesov a vecí presúva na internet. Z celkového množstva všetkých peňazí na svete je len okolo 7% tých papierových. Zvyšných 93% peňazí sú v digitálnej forme a to si už začínajú uvedomovať aj popredné ekonomiky sveta. Marshallové ostrovy, Čína, USA, či Anglicko a ďalší už začali skúmať túto možnosť.

Central bank digital currency - CBDC?

Central bank digital currency, sú digitálne peniaze vydané centrálnou bankou. Je to proste digitálna podoba dnešného Eura či Dollaru.

Hlavné výhody CBDC:

  • Rýchle, bezpečné a lacné transakcie.
  • Možnosť anonýmných transakcií.
  • Eliminovanie geografických či geopolitických bariér pri posielaní transakcií.
  • Odolnosť voči manipulácií s počtom coinov.
  • Zvýšiť súťaživosť v inovovaní vo finančnej sfére.

Prečítajte si aj : Prezident ECB : Európa zaostáva v hre o digitálne platby.

Blockchain na Algorande

Už vo svojom prvom videu o Algorande som vám vysvetlil, že táto minca rieši tzv. Blockchain trilema. /Video môžete pozrieť TU./ Práve to by mohla byť celkom kľúčová vlastnosť pre ,,štátne meny." Algorand predstavil koncept interoperability súkromných a verejných blockchainov, známy ako Co-Chains. Vďaka interoperabilite verejných a súkromných blockchainov môžu organizácie izolovať a kontrolovať citlivé údaje v súkromnom blockchaine, pričom stále môžu bezpečne komunikovať so svetom vo väčšom rozsahu prostredníctvom interoperabilného verejného blockchainu.

Co-Chains je pre tento priemysel veľkou inováciou a funkčnosť co-chainov bola jedným z dôvodov, prečo si Marshallove ostrovy vybrali Algorand pre svoju digitálnu menu SOV. SOV bude postavený na súkromnej verzii Algorandu, ale bude podľa potreby interoperabilný s verejným blockchainom a inými súkromnými chainmi. Budú s aplikáciou pokračovať aj ďalšie štáty?

SOV Marshallových ostrovov teda nebude iba reprezentáciou miestnej fiat meny, ale skôr nezávislou mincou. Jednoducho povedané, pri budovaní SOV na Co-chain môžete získať všetky funkcie otvorenej, verejnej a decentralizovanej siete vrátane funkčného staking mechanizmu, ale zároveň ju môžete izolovať a tým získať potrebný dohľad kvôli regulatórnym účelom.

Ďalšie výhody?

Majetok, ktorý sa má vytvoriť alebo vydať na blockchaine Algorandu, bude mať výhodu bezpečného, škálujucého, transparentného a vysoko prístupného blockchainu, vďaka ktorému bude jednou z lepších možností pre krajiny, ktoré sú v ekonomickej núdzi, vydávať digitálne meny v štandardizovanom formáte vyhovujúcom predpisom.

Okrem toho vďaka ochrane pred "token spamom", ktorá zabraňuje odosielaniu neznámych aktív, ktoré môžu mať daňové, právne alebo reputačné riziko, na používateľov bez ich výslovného súhlasu (tzn. používatelia musia povoliť prijímanie nových aktív), je o ochranu súkromia a bezpečnosti používateľov postarané.

ZDROJ : https://hive.blog/algorand/@stefan.okolicany/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

 

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart