0
 0,00 0 items

No products in the cart.

08.12.20 Libra/Diem od Facebooku má opäť problémy

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Iba minulý týždeň sa spoločnosť Libra Association, ktorá má mať na starosti tvorbu „kryptomeny od Facebooku,“ oficiálne premenovala na Diem Association. Libra mala od svojho zrodu množstvo problémov či už zo strany partnerov a spoluprác alebo zo strany regulátorov, ekonómov a politikov.  Práve premenovanie na Diem (po latinsky „deň“) malo znamenať nový deň, novú etapu pre spoločnosť, ktorá bude spolupracovať s regulátormi na tom, aby sa stablecoin od Facebooku objavil na verejnosti už v prvej polovici roku 2021. Neprešiel však ani jeden týždeň a zdá sa, že Diem Association môže mať opäť problémy.

Súdny spor s FinTech startupom

Londýnsky startup DIEM, ktorý je zameraný na FinTech sektor sa pravdepodobne pustí do súdneho sporu so spoločnosťou Libra/Diem Association a možno aj spoločnosťou Facebook. Má sa tak stať kvôli použitiu ich mena v tom istom sektore, v ktorom už pracuje aj startup DIEM. Jeho hlavní predstavitelia sú presvedčení o tom, že tento krok od spoločnosti Diem Association bol ľahkovážny a môže uškodiť budúcnosti DIEM spoločnosti.

„ Ako malý startup sa bojíme, že tento krok zo strany Libry môže spôsobiť zmätenie u našich zákazníkov a výrazne tak ovplyvniť náš rast.“

Tak zneli slová CEO tohto startup, Geriho Cupiho. Rovnako kritický bol proti spoločnosti Libra/Diem Association aj spoluzakladateľ a prominentný FinTech investor, Chris Adelsbach, ktorý si myslí, že akcie zo strany Facebooku sú ľahkovážne kvôli tomu, aký monopol má táto spoločnosť. Pre magazín Sifted sa vyjadril aj takto.

„Facebook by nestálo veľa námahy aby zistila, že v sektore finančných služieb je iná spoločnosť Diem. Pravdepodobne si mysleli, že nás môžu prevalcovať, veď sú Facebook.“

Rovnako sa Chris Adelsbach tiež vyjadril, že sa pôvodne bál vstúpiť do akéhokoľvek sporu so spoločnosťou Facebook. Avšak podľa jeho vyjadrení mu niekoľko právnikov povedalo, že by v tomto prípade mal konať a ochrániť tak svoju značku a spoločnosť. Práve preto je súdny spor s Diem Association na spadnutie.

Prečítajte si tiež: Ako zdaniť kryptomeny na SR a ČR? Stručné zhrnutie zo streamu Binance

Problémy Libry/Diemu nekončia

Spoločnosť Libra mala problémy takmer od úplného začiatku. Oficiálne oznámenie o „kryptomene“ Facebooku bolo vydané iba v polovici júna 2019, pričom sa takmer ihneď stretlo s odporom mnohých regulátorov a bankárov, ktorí ihneď videli hrozbu v tejto mene. Problémy odvtedy iba pokračovali, pričom sa napríklad v októbri počas jedného dňa rozlúčila so spoluprácou so spoločnosťami ako eBay, Mastercard, Stripe a Visa.

Libra sa tak nachádzala v obrovských problémoch, keďže sa jej otočili chrbtom takmer všetky finančné spoločnosti, ktoré s ňou mali pôvodne spolupracovať. Odvtedy sa iba zmietala v problémoch, pričom ju ani to nezastavilo od toho, aby prestala s vývojom. Práve premenovaním na Diem mala spoločnosť začať novú etapu, ktorá bude lepšia, posledný rok a pol. Ako sa však zdá, tak to sa úplne nepodarilo, keďže pravdepodobne už aj za zmenu mena sa môže spoločnosť Diem Association, a spoločnosť Facebook, dostať do súdneho sporu práve so startupom DIEM.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://decrypt.co/, https://www.theblockcrypto.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart