0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

08.04.21 Stablecoin Tether čoskoro na Polkadote a Kusame

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Používatelia Polkadotu a Kusamy budú mať pri spustení bežných parachainov výhody z priamej integrácie s USDT spoločnosti Tether. Ako v utorok oznámil Tether, stablecoin bude spustený v sieti Polkadot a Kusama.

Tether (USDT) je najstaršou stabilnou menou, ktorá dosiahla významné prijatie vo svete kryptomien a nedávno prekročila 40 miliárd dolárov v obehovej ponuke. Aj, keď v minulosti existovali obavy týkajúce sa stavu rezerv, spoločnosť sa nedávno zaviazala k dostatočnému stavu rezerv a pokračovala v pravidelných auditoch rezerv.

Načasovanie vydania Tetheru na Polkadot závisí od roadmapy a aktivácie parachainov, v sieti Polkadot. Ako povedal technologický riaditeľ spoločnosti Tether Paolo Ardoino:

,,Tether sa pravdepodobne spustí na prvom dostupnom parachaine StateMint. Očakávame, že StateMint bude prvým spoločným parachainom.“

Spoločnými dobrými zoskupeniami sú nedávne návrhy v rámci siete Polkadot, ktoré poskytujú neutrálny základ pre budovanie kritických prvkov pre sieť ako celok. Väčšinu bežných reťazcov spúšťajú externí vývojári a niekedy sa môžu prekrývať vo funkcii a stať sa efektívnym konkurentom.

Prečítajte si tiež: Správa Moore Cayman o krytí Tetheru

Čo bude znamenať spoločný parachain?

Stavanie na spoločnom parachaine znamená, že stablecoin si zachováva neutralitu v rámci širšej siete a zároveň dáva svoj token k dispozícii v akomkoľvek inom parachaine vďaka komunikačnému rámcu cross-shard Polkadot.

Pred nasadením na Polkadot, Tether vypustí na Kusamu, ktorá sama pridá parachainy najmenej niekoľko týždňov pred Polkadotom. Kusama je predchodca siete Polkadot, prostredníkom medzi testnetom a nezávislým blockchainom. Kusama je plne funkčná sieť, ktorá má ekonomickú hodnotu aj keď sa očakáva, že bude stáť v čele zavádzania nových aktualizačných protokolov.

Tether je jedným zo stablecoinov s najširším dosahom naprieč blockchainmi, pretože Polkadot a Kusama dopĺňajú už aj tak významný zoznam adoptorov. Patrí sem Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tron (TRX), EOS, Solana (SOL) a Bitcoin Cash (BCH).

Tether podporuje aj niekoľko riešení na druhej vrstve ako zkRollups a Liquid Network. Rozhodnutie spustenia Tetheru na Polkadote bolo zjavne urobené s ohľadom na decentralizované financovanie, dodal Ardoino:

„Naša integrácia s Polkadotom slúži na podporu decentralizovaných finančných ekosystémov, ktoré rastú naprieč blockchainmi. Technológie Web 3.0 zaznamenali výrazný vývoj a my sa tešíme, ako im pomôžeme odomknúť hodnotný internet.“

Kusuma a Polkadot

Program Kusama bol vydaný ako skorá verzia rovnakého kódu, ktorý používa Polkadot, čo znamená, že zdieľajú rovnakú základnú architektúru, čo je multichain, rozdelený dizajn založený na Nominated Proof of Stake (NPoS). Obe siete tiež zdieľajú kľúčové inovácie, ako je napríklad riadenie on-chain, runtime vymeniteľné za chodu pre bezdotykové inovácie, on-chain upgrady a Cross-Chain Message Passing (XCMP) pre interoperabilitu.

Správa verejných informácií v Polkadote aj v Kusame je navrhnutá tak, aby bola decentralizovaná a bez oprávnení, čo umožňuje povedať, ako funguje sieť pre všetkých, ktorí vlastnia pôvodný token (DOT pre Polkadot, KSM pre Kusama). Preto sa časom budú siete vyvíjať nezávisle, budú sa zbližovať alebo rozchádzať podľa rozhodnutí ich príslušných komunít

Rozdiel medzi Polkadot a Kusama?

Aj, keď zdieľajú veľa častí svojho kódu, Polkadot a Kusama sú nezávislé, samostatné siete s rôznymi prioritami. Kusama je divoká a rýchla, skvelé pre odvážne experimentovanie a nasadenie v počiatočnom štádiu. Polkadot je konzervatívnejší, uprednostňuje stabilitu a spoľahlivosť.

polkadot_vs_kusama

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart