0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

04.11.21 CME má v pláne spustiť ďalší kryptomenový produkt - Micro Ether futures

Chicago Mercantile Exchange (CME) asi netreba kryptomenovým fanúšikom predstavovať. Napriek tomu, že ide o jednu z najväčších búrz derivátov na svete, je táto burza aj v povedomí fanúšikov kryptomien. A to už od roku 2017, kedy 17.decembra začala ponúkať kryptomenové služby spojené s Bitcoinom. Konkrétne išlo o produkt Bitcoin futures, ktorý mohli od daného dňa na tejto burze obchodovať všetci jej klienti. Tento rok ale CME spustilo hneď dva ďalšie produkty spojené s kryptomenami, pričom iba v utorok prišlo oficiálne oznámenie, že do konca roka by sa mohli klienti tejto burzy dočkať ešte jedného kryptomenového produktu.

Micro Ether futures kontrakty

Podľa najnovšej správy zo strany CME sa aktuálne táto spoločnosť pripravuje na uvedenie nového kryptomenového produktu do svojej ponuky. Má ísť o Micro Ether futures kontrakty, ktoré by mali byť spustené už 6. decembra 2021. Aktuálne sa zatiaľ čaká na schválenie zo strany regulátorov, no pokiaľ k nemu dôjde (čo sa očakáva), tak CME bude mať na trhu už štvrtý kryptomenový produkt.

Micro Ether futures by mali byť cash-settled a takisto by mali byť hodnotené podľa CME CF Ether-Dollar Reference Rate. V jednoduchosti povedané ide iba o spôsob, akým budú dané kontrakty hodnotené (cenovo) voči americkému doláru. V súčasnosti sa presne tento istý systém používa napríklad pre Ethereum futures kontrakty, ktoré boli na CME spustené ešte vo februári tohto roka.

Odvtedy sa tešia nielen tejto kontrakty, ale takisto aj Ethereum samotné, veľkej popularite. Napríklad Giovanni Vicioso, senior director pre equity and alternative investment products spoločnosti CME Group sa vyjadril, že Ethereum je veľmi populárne v rámci obchodovania na ich platforme. Za svoju krátku históriu bolo zobchodovaných viac ako 675 000 Ether futures kontraktov, ktoré zodpovedajú približne 33.8 miliónom ETH.

Rovnako tiež upozornil aj na to, že v deň, kedy sa tieto kontrakty začali obchodovať, bola cena Etherea približne na sume 1 670 dolárov, pričom aktuálne je na svojom ATH a to na sume 4 500 dolárov. Táto kryptomena tak za menej ako 10 mesiacov zažila nárast viac ako 170 %, pričom aj to má byť jedným z dôvodov, prečo sa aktuálne CME pripravuje na vytvorenie nového produktu zameraného na Ethereum. Navyše, dopyt je cítiť aj zo strany ich klientov.

„Zo strany našich klientov, ktorí majú záujem o prístup ku etheru alebo manažovaniu risku spojeného s touto investíciou sme dostali niekoľko podnetov na vytvorenie menších kontraktov.“

Aj tak zneli slová Giovanniho Viciosa, ktorý sa taktiež vyjadril, že Ethereum kontrakty mali oveľa rýchlejšiu adopciu medzi inštitúciami a sofistikovanými investormi, ako tomu bolo v prípade Bitcoinu. Rovnako aj dodal, že zatiaľ čo počas spustenia sa objemy Etherea hýbali na približne 5 % v porovnaní s Bitcoinom, aktuálne sa daný produkt dostal už približne až na 80 % hodnoty BTC kontraktov.

Už tretí produkt za rok

Na veľký záujem o Ethereum kontrakty zo strany investorov poukázal aj Tim McCourt, globálny manažér pre CME Group. Ten poukázal na to, že od začiatku obchodovania tohto produktu na ich platforme, sa objemy viac ako zdvojnásobili. Rovnako poznamenal, že Micro Ether futures majú priniesť investorom lepšiu možnosť na rôzne hedžové stratégie. Navyše má ísť aj o ekonomickú a efektívnejšiu voľbu najmä pre menších investorov.

Aj rozhodnutia zo strany CME jasne naznačujú, že rok 2021 je v kryptomenách pomerne špeciálny. To si uvedomuje aj táto inštitúcia, ktorá tak chystá už predstavenie tretieho kryptomenového produktu za rok (celkovo štvrtého). Prvým bolo už spomenuté uvedenie Ethereum futures, ktoré sa udialo ešte vo februári.

Prečítajte si tiež: Jedna z najväčších austrálskych bánk otvára svoje dvere pre kryptomeny

Následne boli v máji vytvorené nové Micro Bitcoin futures kontrakty, ktoré takisto zatiaľ majú veľký úspech. Iba od mája sa zobchodovalo viac ako 2.7 milióna týchto kontraktov, ktoré, rovnako ako v prípade Micro Ether futures, predstavujú 10 % z hodnoty Bitcoinu (0.1 BTC).

CME dokonca celkovo ponúka viac ako 20 rôznych micro produktov, ktorých celkový objem zobchodovaných kontraktov sa dostal nad jednu miliardu. Aj práve kvôli skúsenostiam, ktoré má CME aj zo sektorom kryptomien, aj s tvorbou nových futures kontraktov (či micro futures kontraktov) sa očakáva, že regulátori schvália aj tento návrh danej spoločnosti.

Zdroje: https://blockworks.co/, https://www.coindesk.com/, https://cointelegraph.com/,

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart