0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Rozhovor s Lukášom Koutom organizátorom kryptomenovej konferencie CryptoVestibull.

V dynamickom svete kryptomien sa neustále rodia nové koncepty a inovácie, ktoré menia paradigmy našej súčasnej ekonomiky. Pre ľudí, ktorí chcú byť informovaní a držať krok s rýchlo sa vyvíjajúcim priemyslom kryptomien, sú kľúčové konferencie a stretnutia. Práve takýmto podujatím bude aj blížiaca sa kryptomenová konferencia CryptoVestibull, ktorá sa bude konať na Slovensku, v Žiline. S jej organizátorom sme sa zhovárali o podrobnostiach a o tom, čo môžu účastníci očakávať.

Lukáš Kout cover

Ahoj Lukáš, ďakujem ti za prijatie pozvania na rozhovor. Ako si prišiel na myšlienku organizovať kryptomenovú konferenciu na Slovensku v Žiline?

Ahoj je mi potešením 🙂

Myšlienka zorganizovať kryptomenovú konferenciu v Žiline vznikla na prelome roka 2022 a 2023. V novembri, konkrétne 19.11.2022 som usporiadal tzv. nultý ročník konferencie CryptoVestibull v Lehote pod Vtáčnikom blízko Prievidze.

Všetci zúčastnení na konferencii, teda návštevníci aj speakri, ktorí prijali pozvanie na tento nultý ročník, si konferenciu pochvaľovali a motivovali ma k tomu aby som v tom pokračoval.
Takže som sa rozhodol v tom pokračovať, a preto som sa hneď začal zaujímať o možnosť zorganizovať väčšiu konferenciu v meste, ktoré by mohlo vyhovovať ľuďom z celého Slovenska. Nakoniec padlo rozhodnutie na Žilinu. 

Prečo si vybral Dom odborov v Žiline ako miesto konania konferencie?

Keď som bol už rozhodnutý v akom meste zorganizujem konferenciu, na rad prišla téma v akých priestoroch sa konferencia bude konať. Pracoval som od januára 2023 na tom, aby som pre konferenciu našiel prijateľný priestor. Bol som v kontakte a navštívil som osobne niekoľko hotelov a prevádzok, ktoré poskytovali kapacitu pre približne 300 ľudí. 

Koncom februára sa už zdalo, že mám priestor aj dátum. Pôvodne sa konferencia mala uskutočniť 5.augusta v nemenovaných priestoroch v Žiline. Čakal som už len na faktúru za prenájom priestoru. Po týždni čakania sa nakoniec konateľ priestorov rozhodol zatrhnúť už dopredu ústne dohodnuté podmienky prenájmu. Toto zistenie ma nepríjemne šokovalo. Mám informácie, že to bolo kvôli téme a názvu konferencie. Skúšal som kontaktovať aj univerzitu v Žiline, ale vyjadrili sa negatívne k organizovaniu takejto konferencie na pôde UNIZA.

Nakoniec som po doporučení známeho kontaktoval Dom odborov v Žiline, kde som sa stretol s úžasnými ľuďmi a profesionálnym prístupom. Nadchol ma priestor Veľkej scény a tiež podmienky prenájmu. Rýchlo sme sa dohodli a uzavreli zmluvu.

Ako sa zrodil názov "CryptoVestibull"?

Chcel som vymyslieť originálny názov konferencie, ktorý bude jasne vyjadrovať aké témy budeme na konferencii rozoberať. Chcel som aby to znelo čo najviac prirodzene a nie až príliš anglicky, aby sa to ale jednoducho vyslovovalo a dávalo to na prvé počutie zmysel. Inšpirovala ma moja mamina (ktorú týmto pozdravujem), ktorá mi medzi mnohými inými názvami navrhla slovo vestibul. Toto slovo ma ihneď ohromilo a vedel som, že toto je to správne slovo. Slovo „crypto“ asi chápe každý a slovo „vestibull“ na konci s dvoma „L“ som použil asi ako každý pochopil, pretože to evokuje bull market ktorí máme tak všetci radi.

Zároveň slovo vestibul opisuje presne to, ako sa na konferenciu pozerám ja. Ako miesto v pomyslenej budove krypto vesmíru, kde každé poschodie sa venuje inej oblasti napr.na 1.poschodí je Bitcoin, na ďalšom je Ethereum, trading, NFT, airdrop hunting atd. Všetko na čo si len spomeniete. Všetci sa ale zároveň musia stretnúť v tom pomyselnom vestibule tejto budovy, či sa im to páči alebo nie. Mojim cieľom je aby si tam našiel každý niečo, čo ho zaujíma. Nemá to byť iba o Bitcoine, takže si tam nájde svoje úplne každý a hlavne ide o to aby sme sa stretávali a spoločne sa bavili. 

Toto všetko vo mne ten názov evokuje a to je presne to čo chcem aby evokovalo v každom kto sa nad tým zamyslí. 

Aký je tvoj hlavný cieľ pre CryptoVestibull 2023?

Hlavným cieľom je pritiahnuť čo najväčšiu pozornosť ľudí na Slovensku. Chcem hlavne, či už nováčikom ale aj mierne pokročilým užívateľom kryptomien priniesť čo najviac užitočných informácií a hlavne varovať pred čím ďalej tým viac premyslenými podvodmi rôznych podvodníkov, ktorí práve neinformovanosť ľudí radi zneužívajú. Keď sa rozprávam s niekým, kto naletel na podvod súvisiaci s kryptomenami, tak všetci takto podvedení ľudia mali spoločnú jednu vec. Boli málo informovaný. Chýbali im informácie a tie sú dnes veľmi cenné.

Preto mojim cieľom je ľuďom prinášať všetky potrebne informácie, ktoré budú potrebovať. Ja nebudem nikoho nútiť aby používal Bitcoin pokiaľ ho zaujímajú iba NFT alebo napr.sa zaujíma iba o trading kryptomien. Ale keď už sa tomu chce niekto venovať, chcem aby na konferencii dostal dávku užitočných informácií aby to, čo túži robiť aby robil správne a neprišiel zbytočnými chybami o peniaze ako sa to v minulosti stalo mne.

Čo môžu očakávať účastníci od workshopov a prednášok? Bude zverejnený aj program?

Program bude zverejnený začiatkom septembra. Bude prebiehať paralelne vo Veľkej scéne ktorá pojme približne 450 ľudí a v Salóniku kde je kapacita približne 60 ľudí na sedenie.
Vo Veľkej scéne bude zahájenie o 9:30 a následne o 10tej začnú prvé prednášky.  Veľká scéna bude predovšetkým patriť ľudom, ktorí sa vnímajú ešte stále skôr za začiatočníkov, pripadne mierne pokročilých. Témy v tejto Veľkej scéne pôjdu viac po povrchu aby boli pre ľudí čo najviac pochopiteľné. Tešiť sa môžete na niekoľko panelových diskusií na rôzne témy ako je ekonomika, Bitcoin, bezpečnosť, trading kryptomien atď. 

cryptovestibull speakri 1

V Salóniku potom budú paralelne prebiehať prednášky zamerané ale už pre pokročilých, pôjdu viac do hĺbky a budú odbornejšie. Môžete sa tešiť na prednášku o tom ako si založiť svoj vlastný BTC full node, prípadne ak podnikáte ako môžete implementovať bitcoin do svojho podnikania a mimo ďalšie témy bude rozsiahla prednáška na tému trading kryptomien, analýzu rôznych krypto projektov, či na NFT, metaverse atď...

cryptovestibull speakri 2

Medzi prednáškami bude vždy 15minutová prestávka ale žiadnu veľkú prestávku na obed nečakajte. Prednášky budú prebiehať za sebou až do večerných hodín približne do 19tej. Časové okno na obed v reštaurácii Domu odborov plánujeme medzi 11:30 až 14:00 a každý sa môže naobedovať kedy mu to vyhovuje viac.

Ako si vyberal hostí, ktorí budú na konferencii hovoriť? Kto je tvoj obľúbený speaker a prečo?

Snažil som a ďalej sa snažím aby hostia a speakri, ktorí prídu na konferenciu boli odborníci v danom obore, ktorí majú čo ľudom povedať. Cieľom je aby bolo zastúpené čo najviac odvetví, do ktorých kryptomeny zasahujú. Nemám obľúbeného speakra, myslím, že každý kto vystúpi na konferencii CryptoVestibull má čo povedať, a že mnoho ľudí si podobne ako ja, nájde v každom to svoje čo mu pomôže posunúť sa vpred.

cryptovestibull speakri 3

Bude možné na konferencií platiť Bitcoinom?

Samozrejme. Myslím, že toto je štandard, ktorý nesmie na žiadnej kryptomenovej konferencii chýbať.

Môžeš nám povedať viac o špeciálnej ponuke pre fanúšikov Ethereum a NFT-čka?

Je to experiment. Na opensea.io si už teraz viete zabezpečiť CryptoVestibull23 NFT, ktorého majiteľ dostane vstup zdarma a ďalšie benefity. Využil som sieť Polygon pre menšie poplatky a týchto NFT bude 30ks, z ktorých sa už niekoľko predalo. Cena je v USDC aby sa zaistila stabilná cena. Majiteľ tohto NFT sa pri vstupe preukáže držaním tohto NFT na jeho peňaženke a zobrazením histórie nákupu. Viac informácií nájdete na webe crypto-vestibull.sk/vstupenky

Postrehol som že si pripravil súťaž o pár lístkov. Ako sa môžem zapojiť do súťaže?

Áno stačí zdieľať video pozvánku na CryptoVestibull23, ktorú som zdieľal na Youtube, Facebooku, Twitteri a Instagrame s podmienkami, ktoré sú uvedené pod videom na Youtube. Súťaž končí 31.7.2023 o 12:00. Losovať budeme 1.8.2023 o 18:00. Vyhrať môže každý kto splní podmienky. V súťaži je až 10 vstupeniek „Crab“.

Ako prebiehajú prípravy na konferenciu? Predsa sa to rýchlo blíži.

Prípravy sú v plnom prúde. Komunikujeme so sponzormi a partnermi, ktorí si pripravujú pre návštevníkov rôzne súťaže a sprievodné programy. Harmonogram konferencie zverejníme začiatkom septembra.

Ako sa CryptoVestibull 2023 bude líšiť od predchádzajúcich ročníkov konferencie?

Toto bude oficiálne 1.ročník tejto konferencie. Nultý ročník sa odohrával v obci Lehota pod Vtáčnikom v reštaurácií Impress. Takže hlavný rozdiel bude, že tento krát to bude vo väčšom meste v priestoroch, kde sa zmestí oveľa viac ľudí.

Ako vidíš budúcnosť kryptomien na Slovensku a vo svete?

Po prijatí nového zákona o daniach z príjmov z kryptomien na Slovensku, o ktorý sa zaslúžil Peter Cmorej, ktorý na konferencii nebude chýbať, to vidím veľmi pozitívne a pozitívne ohlasy prichádzajú aj zo zahraničia. Osobne si myslím, že Bitcoin má jediný svetlú budúcnosť, že sa bude používať globálne ako legálne platidlo po celom svete. Ostatné kryptomeny si svoju pozíciu budú musieť nájsť a obhájiť. Ale myslím si, že o 10 rokov tu nebude mnoho z kryptomien ktoré existujú dnes. Z tých, ktoré dnes existujú som si istý, že tu bude Bitcoin a pravdepodobne Ethereum.

Ktorú časť konferencie si osobne najviac očakávaš a prečo? Bude aj afterka?

Ja očakávam, že príde množstvo dobre naladených pozitívnych ľudí, ktorí si užijú celú konferenciu, spoznajú nových ľudí a získajú množstvo skvelých informácií, ktoré im pomôžu lepšie sa zorientovať  vo svete kryptomien. Teším sa na každého jedného fanúšika kryptomien. Afterka samozrejme nesmie chýbať a bude prebiehať v centre mesta. Detaily ešte dolaďujeme.  Plánujeme aj kryptopivo v piatok večer deň pred konferenciou.

Novinky a dôležité informácie nájdete na twitter účte CryptoVestibull a FB skupine CryptoVestibull23, takže odporúčam sledujte nás aby vám nič dôležité neuniklo.

Ďakujem ti Lukáš za tvoj čas a vidíme sa na konferencií.

Mohlo by ťa zaujímať

cart